Mis on jalaseen ja küüneseen? Loe kuidas Mycosan jalasprei ennetab ja geel ravib

Jala seenhaigused levivad inimeselt-inimesele ning uuringud on tuvastanud, et jalaseen ja küüneseen esineb umbes 25% Euroopa elanikkonnast. Põhjustajateks on teatud liiki seened – dermatofüüdid, mis kasvavad soojas ja niiskes keskkonnas.

Nakatumist soodustavad: • sagedane nn. ühiskondlike ruumide kasutamine, kus viibitakse paljajalu • umbsed jalanõud ja samade jalanõude või sokkide / sukkade kandmine pikka aega  järjest • liigne higistamine • organismi kaitsevõime langus • diabeet • jalgade verevarustuse häired.

Jalaseent on mitut erinevat tüüpi ning see võib esineda ühel või mõlemal jalal. Tavaliselt tuleb jalaseen neljanda ja viienda varba vahele. See võib tulla ka jalataldadele, kus tekitab paksu naha. Seenega nakatunud nahk punetab ja ketendab ning on aldis haavanditele. Sageli on jalanahk haudunud, samamoodi nagu käed peale pikemat nõudepesu. Varsti hakkab nahk sügelema, ning sügelus võib olla nii tugev, et ei lase öösel magada. Nakatumise alguses ei ole enamasti mingeid sümptomeid. Jala seenhaigusi esineb meestel sagedamini kui naistel ning noortel harvemini kui vanematel inimestel.

Milliseid seenhaiguste liike esineb?

Varvastevaheline seeninfektsioon on kõige tavalisem. Seda iseloomustavad naha ketendus, lõhed ja valulikkus, enamasti 4. ja 5. varba vahel. Tihti kaasub ka ebameeldiv lõhn. Lööve võib väliselt ulatuda jalatallale, kuid jala pindmine pool on puhas.

„Mokassiini“ tüüpi seeninfektsiooni puhul esineb laialdane kuiv ketendus ning punetus. Haaratud on jalatalla ning jala külgmine osa. Võib kaasneda ka küüneseen.

Villilist tüüpi seeninfektsiooni korral esinevad väikesed, sügelevad vesi- või mädavillid, sagedamini jalalaba seesmisel küljel või talla eesmises osas. Kui villid lõhkevad, jääb püsima punetus ja ketendus. Seda tüüpi seeninfektsiooni esineb rohkem suvel.

Ennetus ja ravi

Arvestades kui nakkav on seenhaigus ja kui suur osa inimestest oma elu jooksul selle ebameeldivusega kokku puutub, siis ravimiettevõtted on õnneks loonud tõhusaid ennetavaid tooteid. Jala- ja küüneseent aitab vältida nii naha eest hoolitsemine, nahasõbralikemate jalatsite valimine kuid ka äsja apteekidesse saabunud uue meditsiinilise toote Mycosan Protect sprei kasutamine.

Jalasprei on ennetavaks kaitseks jala- ja küüneseene eest, mis pakub 12-tunnist seenevastast kaitsekihti

Oma jalgu tasuks ennetavalt üle spreitada kõikidel, kes viibivad paljajalu käidavates asutustes. Ka neil kes plaanivad soojamaa reisile minna, kus on soojus, niiskus ja võõrad jalajäljed, sest lisaks seenenakkuse kaitsele on Mycosan Protect spreil ka värskendav ja rahustav toime ning väga meeldiv lõhn.

  • Vähendab jalaseene taaskordumise tõenäosust • Taastab naha loomuliku kaitsekihi • Jahutab ja värskendab koheselt • Neutraliseerib lõhnad • Sprei imendub kiiresti, ei ole rasvane • Sobib ka lastele alates 4. eluaastast ja diabeetikutele.

Jalaseene ja küüneseene ravi

Kasuta Mycosan jalaseenevastast geeli juhul kui nakatumine on juba toimunud.

Ravim leevendab sügelust ning jahutab koheselt ärritunud nahka. Hügieeniline täpipintsel tagab lihtsa ja kiire kasutamise.  Mycosan geeli saab määrida täpsipintsliga täpselt ja ainult vajalikule kohale käsi määrimata. Sobib samuti nii diabeetikutele kui ka lastele alates  4. eluaastast

Mycosan jalaseenevastane geel toimib:  

  • Triatsetiin muudab naha pH happelisemaks (pH 4.0- 4.5). Sellises keskkonnas aga ei suuda seen elada ning hävib. • Mentool leevendab sügelust ning jahutab. • Rukkifermendi filtraadil ning klimbasoolil on seenevastane toime.

Mycosan toodete puhul on tegemist meditsiiniseadmetega ja seetõttu saadaval ainult apteegis.

Rohkem kasulikku informatsiooni leiad Mycosan.com kodulehelt

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here