Reisinipid sinu mugavamaks lennureisiks

Linnud juba lendavad ära soojale maale ning küllap ka varsti sina, sellepärast toome Teieni erinevad reisinipid sinu mugavamaks lennureisiks!

Räägime pagasist!

Uuri alati järgi, kui suur käsipagas on lubatud lennukisse võtta. Väiksematel lennufirmadel on käsipagasi kohta karmimad reeglid, just suuruse ja kaalu kohta ning suurematel on jällegi teistsugused. Need võiks alati probleemide vältimiseks endale selgeks teha. Samuti on piiratud kohvrite suurused ja nende kaalud. Mäletan omast kogemustest sõites ühe odavlennufirmaga, kus käsipagasit pidi mingisse seadeldisse panema, et kas läheb vabalt või peab jõuga suruma sisse. Mõnel oli nägu punane surumisest, arvatavasti tema sõit lõppes või siis ta suutis midagi ümbertõsta. Mina aga suundusin enda täpselt paraja suuruse kotiga lennukisse!

Tänapäeval on paljudel samasugune kohver, mis Sul ning vältimaks olukorda, kus krabad vale kohvri või ootamist ja seismist, kuna alles jääb ainult üks ehk tõenäoliselt Sinu oma, siis märgista enda kohver värvilise lindiga. See tähendab, et suure tõenäosusega ei võta keegi Sinu oma, Sina teiste oma ning enda oma leiad teistest kiiremini!

Tähtsad dokumendid ja esemed pane alati käsipagasisse! Kohvrid võivad kaduma minna ning selle ülesleidmine on keeruline ja aeganõudev protsess. Vaevalt, et tahad näiteks Hispaaniasse kohale jõudes esimesed tunnid veeta lennujaamas paberimajandusega tegeledes või muretsedes, et millises maailmajaos Su kohver on!

Jah, ka laptop on tähtis asi, eriti kui sõidad tööreisile! Pane see alati käsipagasisse, et kohale jõudes oleks see ikka sinuga. Sest kui kohver kadunud, saad tööd ikka teha!

Vähem vedelikke ja teravaid esemeid!

Teravad esemed nagu käärid, nuga, küüneviil jne pane kohvrisse, mitte käsipagasi sisse. Esiteks, Sind ei lubata läbi väravate ning kui kohvri oled juba ära saatnud, siis pead loobuma enda esemetest. Teiseks on alati küsitav, et miks Te tahate lennukisse võtta nuga? Vaevalt keegi usub, et enesekaitseks või just selle noaga on parem võid leivale määrida!

Vedelikud! Enamasti on vedelike transportimine käsipagasis reguleeritud ehk lennule on lubatud kuni 100 ml suurustes pakendites vedelikud. Pange tähele – kõik vedelikud nagu šampoonid, vesi, kreemid jne. Pakendid, mis ei vasta reeglitele, võetakse käest ära ning neid Sa ei näe enam kunagi. 100 ml potsikud on võimalik panna minigrip kottidesse, mida saab tavaliselt lennujaamades ka osta, aga veel parem soovitus on see, et ära võta neid üldse kaasa! Vett saad osta lennukis, šampoonid ja muud asjad ostad kohapeal. Muidugi võid panna need asjad kohvrisse, aga need võivad lisada kaalu või siis katki minna. Lihtsam on ikka osta kohapealt!

Lennujaama minekuks võta aega!

Mine aegsasti kohale, näiteks paar tundi varem, eriti kui lendad esimest korda. Vajadusel saad asju ümbersättida, tegeleda koju unustatud asjadega ning uurida muud vajalikku infot. Lisaks on ka vähem närvikulu. Pole ju kõige parem tunne kui jõuad lennujaama liiga hilja ning avastad, et pass jäi koju!

Check-in tuleb teha kohe kui lennujaama jõuad! Jälgi ekraane ning vaata, kus kohas saad ennast registreerida. Otsi enda reisidokument välja varem kui jõuad leti juurde, see kiirendab protsessi nii endale kui ka teistele.

Lisaks on võimalik teha check-in ka internetis. Inernetis registreerides pakuvad mõned lennufirmad ka koha valimist, ehk kui kahekesi lähed, on suurem tõenäosus, et istute kõrvuti. Piletid saadetakse aga emailile. Nüüd, pileti võid välja printida, kuid väravas võib näidata ka telefonist. Jälgi, et telefoniaku oleks näis!

Turvakontrollis on omad reeglid!

Kui pardakaart käes, peab suunduma turvakontrolli. Seal peab eemaldama üleriided, käsipagas läheb lindile ning plastikust karpidesse asetad metallist esemed. Siit ka soovitus, mida vähem ehteid ja metallist esemeid, seda lihtsam on!

Reeglina palutakse ka laptop ning vedelikud panna plastkarpidesse. Mõnes kohas palutakse ka jalanõud eemaldada või tehakse diskreetne läbi katsumine. Vedelikest me juba rääkisime, pigem ära võta neid kaasa kui need pole otseselt ravimid või hädasti vaja, sülearvuti hoia aga käsipagasis teiste asjade peal. Kui laptop on kõige all, hakkad seda otsima ning lõpuks pead selle kättesaamiseks kogu muu kraami välja võtma. Kui Sul on kehas metall, mingid kruvid luudes vms, siis sellekohta võiks olla arstitõend ning kindlasti see esitada turvameestele!

Mõned nipid veel enne kui lendama hakkad!

Lennuhirmu ei pea häbenema! Kui Sul on lennuhirm, siis kindlasti ütle seda stjuardessidele, sest siis nad teavad Sind jälgida ja vajadusel rahustada. Mul üks tuttav stjuardess rääkis, et miks stjuardessid kõiki viisakalt teretavad, on muidugi viisakusest, aga samal ajal ka inimeste jälgimine. See, kes kardab hirmsasti, selle tunneb ära. Pigem ütle neile kohe ning su lend möödub rahulikult!

Hea soovitus on ka kihiliselt riietumine. Vajadusel saad midagi peale või ära võtta, kui temperatuur hakkab kõikuma. Ära pane ka liiga kitsaid riideid, need hakkavad soonima ning see tekitab ebamugava tunde. Ka jalanõud võiksid olla vabamad ning hingavad, eriti pikal lennul!

Kasuta neid reisinippe, et sinu lennureis oleks mugavam!

Aga mis ma muud head oskan soovida kui ilusat lennureisi ja puhkust!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here