7 laadimisviisi, mis tapavad sinu telefoni

Nutitelefonide ajastul laeb igaüks oma telefoni ilmselt ülepäeviti. Aga kas sa teadsid, et Iphone’i laadimisel on võimalik teha üllatavalt palju vigu, mis lähevad maksma sulle sinu telefoni elu? Toome välja seitse viga, mida tuleks kindlasti vältida.

phone_charging

1. 100%-line laadimine

Sinu telefoni aku ei pea olema alati 100% täis. Eksperdid soovitavad lasta telefonil töötada 30 kuni 80%-lise akuga. Sellises olekus töötab telefon palju efektiivsemalt. Seega, ära jäta oma telefoni terveks öösks laadima, vaid anna sellele päeva jooksul mõningaid laadimis-süste.

2. Aku kuumeneb üle

See pole küll konkreetselt laadimisega seotud viga, ent mainimisväärne on see siiski. Eriti praeguste kuumade ilmade juures.

Ilmselt oled tähele pannud, et pikalt päikese käes olnud telefon muutub tüütult uimaseks. Iphone’i aku vihkab lihtsalt äärmuslikke temperatuure ning peab taolistes oludes tegema ekstra tööd.

3. Lased oma telefoni akul liiga tihti “surra”

Liitium-ioon akud muutuvad nõrgaks, kui neid lasta allapoole minimaalsest võimsusest. Seega, väldi liigset “low battery” hoiatust. Eksperdid soovitavad lasta aku täiesti tühjaks töötada vaid üks või kaks korda kuus, et kiirendada akude optimaalsesse töörežiimi jõudmist.

4. Sa kasutad tihti juhtmevaba laadimist

Wireless laadijaga korpused on küll ülinutikad lahendused, ent ka neil on omad miinused. Nimelt kiirgavad nii aku kui ka laadijaga korpus laadimisel kuumust, mis pikas perspektiivis kahjustavad sinu telefoni. See efekt on võrreldav ülekuumenemisega.

5. Laadimine koos korpusega

Kui sinu iPhone muutub laadimisel liiga tuliseks, siis võib põhjus olla telefonile lisatud lisakorpuses. No teate küll – need vahetatavad fäänsid kaaned, mis paljude telefone kaunistavad. Nagu juhtmevabad laadijad nii võivad ka telefonikaaned tekitada ülekuumenemist. Seega – soovitame laadimise ajaks telefonilt lisakorpuse eemaldada.

6. Kasutad valet laadijat

Apple’i laadijad on disainitud lõpetama laadimise, kui aku saab 100% täis. Odavad volitamata USB-juhtmed aga sedasi ei toimi ja võivad sinu akut “ülelaadimisega” rikkuda.

7. Varutelefon kogub kapis tolmu

Kui sa oled eriline Apple’i toodete fänn, siis ilmselt on sul kõige vanem Iphone kuskil sahtlipõhjas ja ootab, mil tema uuem versioon asendamist vajab. No näiteks juhul, kui praegune WC-potti peaks kukkuma. Kahjuks mõjub aga täiesti tühi aku ka sahtlis vedelevale telefonile laastavalt. Soovitame oma vana sõpra aeg-ajalt turgutada!

Allikas: Thrillist

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here