Kodukindlustus hoiab Su kodu ja vara!

Teate, räägime natuke kodukindlustusest! Ma pole sellele ennem väga mõelnud, kuid olin reedel kodus ning tegin sõbraga süüa. Ühel hetkel kuulsime mingit susinat ning avastasime, et see, mis susiseb, on gaas. Arvatavasti gaasijuhe katki! Algas kiire sebimine, et gaasikraan kinni keerata, aknad lahti teha ning kutsuda igaksjuhuks gaasiabi. Gaasiabi avastaski katkise gaasitoru. Vähe sellest, et oli gaasileke, siis pärast gaasilekke parandamist, tekkis veeavarii ka, sest mul on selline kombineeritud pliit, mille all on nõudepesimasin. Liigutades pliiti, läks veetoru katki ning vett purskas igale poole. Enne kui veekraan sai kinni keeratud, ujus köök veest ning osa vett valgus toredasti ka koridori.

Tagajärjed võivad olla kallid!

Hiljem mõtlesin, et ei tea, mis oleks saanud kui mind poleks kodus olnud. Tuba oleks täitunud gaasiga ning teadagi, et gaas on väga ohtlik. Samuti võib juhtuda, et ülemine naaber unustab vannivee jooksma ning sulle tuleb vesi ühel hetkel kaela. Pole kõige toredam tunne! Aga sellised asjad võivad juhtuda ning on ka juhtunud, sellepärast mõtle tõsiselt kodukindlustuse peale!

Pärast neid sündmusi hakkasin kodukindlustuse kohta uurima lähemalt, aga kindlusettevõtteid on mitmeid ning erinevad lehti uurides võib asi muutuda keeruliseks, et millist valida. Tahaks ju võrrelda! Sellepärast kõige lihtsam kasutada Iizit!

Iizi on kindlustusmaakler, mis pakub kõikide Eesti suuremate kindlustusettevõtete teenuseid. Iizi kodulehelt leiame, et:

 • IIZI abil võrdled kiiresti ja lihtsalt erinevate kindlustusseltside pakkumisi
 • IIZI annab ülevaate hindadest ja juhib tähelepanu olulistele tingimustele
 • IIZI aitab leida alati Sulle sobivaima kindlustuslahenduse

See tähendab, et lähed kohale ja ütled, et soovid enda kodu kindlustada ning nemad laovad letti erinevad pakkumised ning hinnavõrdlused. Võimalik on teha seda ka interneti teel. Sina hoiad aega kokku ning saad sobiva kindlustuse just enda vajadusele!

Mida ma saan läbi Iizi kindlustada?

Iizi kaudu on võimalik sõlmida kodukindlustus:

 • majale (elamule)
 • korterile, ridaelamule
 • suvilale
 • kõrvalhoonetele (garaaž, saun, kuur)
 • ehitusjärgus majale

Lisaks saab lisariskina juurde valida muu koduse vara kindlustamise nagu nutiseadmed, mööbel, tehnika, kunst, ehted või sporditarbed. Samuti tsiviilvastutusekindlustuse ja ajutise eluaseme üürikulu.

Mis on tsiviilvastutuskindlustus ja ajutine eluaseme üürikulu?

 • Tsiviilvastutuskindlustus – ehk eraisiku vastutuskindlustuse eesmärgiks on kahju tekitamise korral hüvitada tekkinud kahju kolmandale isikule ehk kannatanule. Kahjud võivad olla isiku- või esemekahjud, mille suhtes tekib kindlustatud isikul ehk siis Sul endal hüvitiskohustus naabri(te) ees.
 • Ajutise eluaseme üürikulu – kui tekib kodukindlustuse kahju ning ei saa samal ajal kindlustuskohas elada, siis hüvitatakse kindlustusvõtjale kolimiskulud ning elamispinna üürikulud.

Kindlustuspakette on aga kolm, mille vahel saab valida:

 • Kogurisk – katab kahju, mille on põhjustanud äkiline ja ettenägematu sündmus, kindlustatud on kõik, mis ei ole kindlustusseltsi tingimustega välistatud
 • Põhipakett – katab kahju, mille põhjuseks on tulekahju, loodusjõud, torm (sh tugev tuul, rahe), torustiku leke, elektririke, vandalism ja vargus
 • Minipakett – katab kahju, mis on tekkinud tulekahju ja loodusjõudude (tormi) tagajärjel

Kui sul juba kodukindlustust ei ole, siis soovitan soojalt see teha! Parem karta kui kahetseda ning alati on turvaline tunne kui oma kodu ja vara on kindlustatud!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here