Kontoritool on investeering enda tervisesse

Kontoritool

Möödas on ajad, kus laua taga tööd tehes pidi istuma toolil, mis oli peamiselt mõeldud söögituppa või kööki. Inimesed on hakanud tahtma endale koju istumise alla sama mugavat ning ergonoomilist tooli nagu neil kontoriski.

Töötool, arvutitool, kontoritool – mitu erinevat nime, kuid tegelikult on tegu sama asjaga ehk tooliga, mis pakub ergonoomilist ja mugavat istumisasendit. Tõepoolest, miks peakski kodus tööd või koolitükke tehes istuma toolil, mis ei toeta selga ning võib põhjustada erinevaid tervisehädasid. Järgnevalt jagamegi nippe, kuidas endale õiget kontoritooli valida.

Kindel tugi ja õige istumisasend

Kõige tähtsam on asend. Õige on istuda nii, et jalad jäävad põlvedest täisnurga alla. Selleks tuleb reguleerida toolil õige kõrgus. Kes on lühemat kasvu, võivad kasutada ka jalatuge.

Tööd tehes tuleb istuda toolil võimalikult sügaval ning nii, et oleks pidevalt kontakt seljatoega. Seljatoel saab mitmetel toolidel reguleerida nimmepiirkonna tuge, sest inimeste seljakumerused on väga erinevad. Kui on tegu pikemat kasvu inimesega, siis tuleb valida tool, millel on sügavam isteosa – osadel kontoritoolidel on ka selle reguleerimise võimalus täiesti olemas.

Käsivarred peaksid olema kõverdatud täisnurga all ning toetuma lauale. Kui klaviatuur on liiga lähedal, jäävad käed üle laua ääre rippuma.

Lisaks tuleb jälgida õlgade asendit. Kui tool on laua suhtes liiga madalal, siis tõusevad õlad liiga üles ning selline asend väsitab ning tekitab pingestatud olekut.

Mis määrab tooli hinna?

Tooli hinda mõjutavad valmistamiseks kasutatavad materjalid ja mehhanismid. Korralik kontoritool on oma hinda väärt, sest sellel on väga palju erinevaid võimalusi, kuidas seda just enda keha järgi paika panna.

Paljudel töötoolidel on olemas näiteks kiikemehhanism, mis võimaldab seljatoe ja istme sünkroonset liikumist toolil istuja tegemistega – nii püsib selja ja istme õige toestamine.

Osadel toolidel on võimalik reguleerida ka peatoe sügavust, kõrgust ja kaldenurka.

Samuti on üks õige kontoritool selline, millel saab reguleerida käetugede kõrgust. Lisaks kõrguse reguleerimisele on võimalik neid ka ette, taha ning lahku ja kokku liigutada. Nii saab tooli sõna otseses mõttes oma käe järgi paika panna.

Kas põrandakaitsega või ilma?

Kontoritooli on tänu ratastele mugav ringi liigutada. Küll aga võivad rattad hakata pikema aja möödudes põrandat või vaipa kulutama. Olemas on kahte erinevat tüüpi rattaid – kummiga rattad sobivad puitkattega põrandatele ning plastmassist on head just vaibal. Tuleb veel ära märkida, et kummirattad tekitavad liikudes ka palju vähem müra.

Samas, kui tooliga liigutakse kohapeal edasi-tagasi küllaltki palju, siis soovitame endale muretseda põrandakaitse. Just lastetuppa ostetaksegi hea meelega toolialus ehk põrandakaitse, sest lapsed kipuvad toolidega rohkem ringi rallima.

Ka põrandakaitseid on erinevaid – osad sobivad kõvakattega põrandatele ning teised vaipadele. Loomulikult on võimalik rattad üldse ära võtta. Nii ei liigu tool nii palju, kuid samas ei kuluta ka põrandat. Kui rattad eemaldada, siis asemele tuleb panna spetsiaalsed rattaasemikud.

Tool peab sobima

Iga inimene peab valima tooli, mis talle kõige paremini sobib. Tool peab olema mugav ning ka endale meeldima – nii disainilt kui omadustelt. Hea viis selleks on ise kauplusesse kohale minna ning järele proovida.

Laste puhul on oluline laps kindlasti poodi kaasa võtta, et ta saaks endale ise õige tooli valida, sest istuma hakkab ikkagi sellel tema. Ega enne toolil istumist täit kindlust ei saagi. Ainult istudes ja proovides saab kindel olla, kas tool ikka sobib ja on mugav või mitte.

Näiteks Aatriumis on väga suur kontoritoolide väljapanek. Minge julgelt sinna kohale ning asjatundlikud ja sõbralikud töötajad on teile lahkesti abiks, et te selle õige tooli üles leiaksite. Inimese tervis pole naljaasi ning arvuti taga istumine, nii tööl kui ka kodus, tuleb võimalikult mugavaks teha. Nii jäävad ära selja- ja kaelahädad ning teie keha tänab teid.

Täname Sisustuskaubamaja Aatrium, kes meid lahkelt nõu ja jõuga aitas.

1 kommentaar

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here