Kuidas autot õigesti pesta

Kas sa teadsid, et autot tuleks pesta igal nädalal? Eriti ajal, mil vastu klaasi lendab päevas sada putukat ning vähemalt korra nädalas leiad sa oma autolt hallikasvalge pläraka.

Putukad ja lindude väljaheited jäävad kergelt auto pinnale ning mis kõige hullem – need sisaldavad endas happeid, mis lagundavad auto pinda. Rikutud pind on aga väga vastuvõtlik roostele ning pleegitusele.

Teine kahjulik reostusaine, mis kergesti autole satub on piduritolm. See reostuspilv sisaldab metallilaaste, mis pärinevad rootorist ning piduriblokkide tootmisel kasutatud liimist. Tolm ning teisedki kemikaalid, mis maanteedel hõljuvad, kinnituvad kergesti auto pinnale. Ainuüksi sinu auto piduritolm on kleepuv ning söövitava toimega. Seetõttu on soovitatav oma autot pesta iganädalaselt, et eemaldada nimetatud ained enne, kui need jõuavad tekitada sinu autole püsivat kahju.

Pesuvahendid

Auto pesemiseks tuleb valida vahendid, mis on värvikatte suhtes õrnad, ent eemaldavad mustuse ning reostuse võimalikult efektiivselt. Rusikareeglina vali pesemiseks pehme käsn või pesukinnas. Näiteks naturaalne merekäsn on auto pesemisel suurepärane valik, sest selle naturaalsed kiud ei kraabi värvikihti ning selle sügavad poorid tõmbavad reostuse ja saaste sügavale enda sisse. Kindlasti loputa käsna pidevalt, et liiv ning teised teravad osakesed ei satuks käsna pooridest jälle auto pinnale.

Värvile on samuti ohutu näiteks mikrofiiberlapp, mille polüestri ja polüamiidi kombinatsioon teeb võimalikuks küürimise ilma värvi rikkumata. See materjal hoiab samuti mustuse ja liivaterad kiudude vahel ning ei jäta neid auto pinnale.

NIPP: kui tahad oma olemasolevat käsna pehmemaks teha, siis hoia seda umbes kolm minutit soojas vees.

amazon.com
koduekstra.ee

Kui alustad pesuga

Esiteks, ära kunagi pese autot otsese päikesevalguse käes. Parem otsi selleks varjulisem koht.

Kui alustad pesuga, pese esmalt rehvid ja veljed. Vastasel juhul pead sa auto kere uuesti üle pesema, sest üleliigne pori ja puhastusvahendid satuvad velgede ja rehvide pesemisel üldjuhul taas auto kerele. Veljepesuks osta selline vahend, mis sobib kõikidele veljetüüpidele. Toonitud velgedele ja rehvidele on ohutum veebaasil vedelik, kuhu ei ole lisatud söövitavaid kemikaale. Kindlasti pese üks rehv korraga ning loputa see enne, kui asud järgmise kallale. Kui oled rehvipesu lõpetanud, loputa korralikult ka ämber, milles sa vett hoidsid.

Nüüd on aeg alustada kerepesuga. Kindlasti kasuta selleks puhast vett ning puhast ämbrit. Pesu eesmärk on eemaldada autolt reostusained nii, et need ei kriimustaks autot, kui sa lapiga neid hõõruma lähed. Nõudepesuvahendid ei ole autopesuks kindlasti kõige sobilikumad, sest need eemaldavad autolt kaitsekihi. Seega – kasuta ikka autopesuks mõeldud puhastusvahendeid.

Selleks, et vältida n-ö keerisejälgede tekkimist, kasuta kahte veeämbrit. Ühes ämbris hoia vett, kuhu on lisatud pesuvahend, ning teise ämbrisse jäta puhas vesi. Iga kord, kui sa hakkad kastma käsna pesuvette, loputa see esmalt puhta veega täidetud ämbris, et eemaldada käsnalt mustus, mille sa just autolt maha said pestud. Seejärel kasta puhas käsn taas pesuvette ning jätka pesuga.

Auto pesemist alusta ülemisest osast. Nii ei voola must vesi taas pestud pinnale.

Kuivatamine

Auto kuivatamine peale pesu aitab ära hoida veeplekkide ilmumise. Sa saad kuivatada oma autot mitmel moel, ent kõige olulisem on see, et sa teeksid seda kiirelt. Alusta kindlasti akende kuivatamisest, sest veejäljed on nähtavad kõige paremini just nendest kohtadest.

Üks kiire viis on kasutada kuivatuseks spetsiaalselt autodele mõeldud kuivatusspaatlit. See on valmistatud pehmest silikonist, mis ei riku värvi ega kraabi pinda. Spaatli kasutamisel kuivata kindlasti rätikuga üle ka need kohad, kuhu spaatel ei mahtunud.

Kuivatamiseks sobib väga hästi ka mikrofiiberlapp. Ära kindlasti kasuta froteerätikut, sest selle kiud muutuvad pärast mitmekordset kasutamist kõvadeks. Samuti ei suuda froteerätik imada niivõrd hästi niiskust ning jätab autole pisikesi kiutükikesi.

NIPID KUIVATAMISEKS:

  1. alusta kuivatamist akendest ja peeglitest.

  2. Kasuta suuremat rätikut. See imab rohkem niiskust ning nii jõuad auto kuivatada enne, kui veepiisad ise ära kuivavad.

  3. Kui sa oled väljastpoolt auto kuivaks saanud, kuivada ka uksepiidad. Ava kapott ning pagasnik ning kuivata ka nende ääred.

  4. Kuivata rätikuga ka auto veljed.

Viimane lihv

Kasuta pärast pesu ka vahaspreid, et värskendada autopinnal olemasolevat vaha. Kui sa otsustada aga autole lisada uue kihi vaha, siis jäta sprei julgelt vahele.

Allikas:
autogeek.net

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here