Looduslik hormoonivaba ravim valudele, mida põhjustavad PMS ja menstruatsioon

Kuidas vaevustevabalt elada PMS -i ja menstruatsiooni ajal? Menstruaaltsükli häireid esineb 20 protsendil ning menstruatsioonieelseid vaevusi (PMS) 20-40 protsendil sünnitusealistest naistest. Tegemist on nii füüsiliste kui ka emotsionaalsete vaevustega, mis vähendavad elukvaliteeti häirides ka väljapuhkamist.

Apteekides on saadaval hormoonivaba käsimüügiravim, mis on läbinud pikaajalised uuringud ning saanud naistearstide tunnustuse olles kõrgeima kasu– ja väikseim riskiteguriga leevendav ravim võrreldes hormoon-ja teiste sarnaste ravimitega.

Vitex agnus-castus ehk mungapipar

Hormoonivaba ravim mungapipra ekstrakt

Prefemin* Vitex agnus-castus ekstrakt (Ze 440) ehk mungapipra ekstrakt leevendab menstruaaltsükli häiretest tulenevaid sümptomeid. Ravimine mungapipra ekstraktiga  parandas selgelt uuringutes osalenud naiste menstruaaltsükli häiretest tulenevaid füüsilisi ja emotsionaalseid vaevusi.

Menstruaaltsükkel kestab keskmiselt 28 päeva. Mitmete päevade osas hilinedes või varem algamisel, on tegemist tsükli häirega. Häirete alla kuuluvad liigne vererohkus, -vähesus, valulikkus või menstruatsiooni üldse ärajäämine. PMS on seotud menstruaaltsükliga ja algab reeglina nädal kuni kaks enne päevade algust. Vaevuste täpsed põhjused pole teada, kuid see on seotud hormonaalsete talitlushäiretega (serotoniin ja dopamiin), samuti prolaktiini liiga kõrge tasemega veres. Menstruaaltsükli häired ja PMS mõjutavad oluliselt üldist elukvaliteeti.

Ravimi toimeuuringu tulemused

Euroopa Meditsiiniagentuur (EMA) on tunnistanud Ze440 (mungapipar) ekstrakti ainsaks hästitalutavaks ja toimivaks premenstruaalse sündroomi leevendavaks raviks. Sellisele tulemusele jõuti läbi uurimusele kus osales 211 menstruaaltsükli häirete sümptomitega ning veritsusega naist keskmise vanusega 35,3 aastat.

Etappe oli mitmeid: esialgne visiit, korduvvisiit pärast seda, kui kolme järjestikuse tsükli kestel oldi saadud ravi doosiga 20 mg Ze 440 ekstrakti üks kord päevas. Korduvvisiidil olid ravitulemustega rahul või väga rahul 91% arstidest ning 92% patsientidest. 80% patsientidest kinnitas oma soovi jätkata ravi mungapipra ekstraktiga pärast kolmekuulist raviperioodi.

*Tähelepanu! Tegemist on ravimiga. Enne tarvitamist lugege tähelepanelikult pakendis olevat infolehte. Kaebuste püsimise korral või ravimi kõrvaltoimete tekkimisel pidage nõu arsti või apteekriga. Müügiloa hoidja Eesti esindus: Sirowa Tallinn AS.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here