Mesi on üllatavalt magusa ajalooga!

Mesi on üllatavalt magusa ajalooga. Kas Teie teadsite, et esimene eestikeelne mesindusalane kirjutis ilmus 1732. aastal Anton Thor Helle sulest?

Selleks oli „Lühike eesti keeleõpetus“, mis oli eelkõige mõeldud koolilaste lugemikuks, kuid sisaldas peatükki „Neist Messilastest“, kus mesindust käsitleti tervelt 14 lehekülge. No vot, me ka ei teadnud, aga Eesti meeraamatust lugesime. Eesti meeraamat räägib mesinduse ajaloost alates kaugematest aegadest kuni praegusteni, erinevatest meeliikidest ning taimedest, millelt mesilased korjavad nektarit ja õietolmu nii toiduks, varudeks kui järglaste üleskasvatamiseks.

Eesti Meeraamat Nipimeister

Lugemist ja avastamist on küllaga, selles kahtlust ei ole! Muidugi, mesi on ka tervisele väga kasulik, eriti immuunsüsteemi tugevdamiseks. Mesi mõjub soodsalt mitmete soole- ja maksavaevuste korral, tugevdab südant ning mõjub närvisüsteemile rahusti ja unerohuna. Samuti saab mett kasutada kosmeetikas ning toidu valmistamisel. Illustreerimaks mee kasutamise võimalusi, toon raamatust välja 5 lihtsamat nippi, mida võid kodus proovida:

1) Külmarohi – sega purustatud jõhvikad meega vahekorras 1:1 ning võta päevas 2-3 korda.

2) Saunas toimi nii – sega jämedateraline sool ja mesi võrdsetes kogustes. Lase segul natuke aega seista. Kasuta saunas, hõõrudes juba soojenenud nahka. Lase segul leiliruumis natuke aega mõjuda ja siis loputa sooja veega ilma pesemisvahendeid kasutamata.

3) Juuksemask – juustekasvu parandamiseks ja peanaha toitmiseks. Määri puhtale peanahale 2 sl mett ning hoia 30-60 minutit, loputa leige veega.

4) Söö väsinuna või kurnatuna natuke mett. Kergesti omastavad ained taastavad jõuvarud kiiremini.

5) Piima-mee kokteil – 0.5 kl virsiku mahla, 0.5 kl piima, pool banani, 1 sl vedelat mett. Mikserda ning joo kohe!

Huvi ja emotsioonid laes? Siin on sinu võimalus! Osale Facebooki mängus ning võida Eesti meeraamat. Lisaks raamatule, tuleb kaasa ka purk mahedat metsamett ning nõmm-liivaõietee. Jah, nii ongi, kuulsid õigesti! Võimalik on võita kõik need 3 asja korraga. Et elu oleks tervem ja magusam! Vaata lähemalt meie Facebookist, mida võitmiseks tegema peab!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here