Õhupall – vahva rõõmutooja

Sünnipäevad – kinnitamata andmetel on neid igal aastal miljonitel inimestel üle maailma, kellest julgemad isegi neid tähistama kipuvad. Lisaks on mitmeid ja mitmeid muid tähtpäevi, mis väärivad tähistamist kas pere, sõprade seltsis või hoopistükis täitsa omaette. Ja kui lähebki tähistamiseks, no siis on vaja ka õhupalle, sest olgem ausad, kas saab üldse midagi ilma nendeta tähistada? Pigem vist mitte ja Koduekstra riiulitel on õhupallid igaks sündmuseks.

Valikut on palju

Tõsiasi on, et kõik õhupallid igale üritusele ei sobi, õnneks on selle peale mõeldud ning meil on võimalus vastavalt oma soovidele poeriiulilt haarata justament see õige. Näiteks hiljuti möödunud sõbrapäevaks leidsime väga toredad punast värvi südamekujulised õhupallid. Nende abil saab muuhulgas muuta romantilisemaks ka suhete tähtpäevad.

Alguse said õhupallid küll palju võikamal viisil, nimelt meisterdasid asteegid loomasoolikatest tehtud õhupallidest skulptuure juba 14. sajandil, et ohvrilauad jumalatele oleksid veelgi võimsamad. Aga need traditsioonid kadusid õnneks ajalukku ja täis puhutud loomapõitest said mänguasjad lastele. Tänapäeval pole materjaliks muidugi mitte midagi loomset, vaid erinevat tüüpi plastikud.

Rõõmu igale vanusele

Õhupall on oma olemuselt üks hiiglama vahva asi ja pakub ju tegelikult rõõmu nii suurematele kui ka väiksematele. Lihtne asi – õhku täis kerge pall, millel igapäevaelus praktiline kasu puudub, aga nagu välja tuleb on juba sajandeid nendega suuri ja väiksemaid sündmusi tähistatud.

Mina käisin hiljuti vanatädi 50-ndat sünnipäeva tähistamas, enne pidu astusime Koduekstrast läbi just eesmärgiga midagi festiivset kaasa võtta. Poest väljudes oli mul käes üks äge šampanjapudeli kujuga õhupall ning tema uut vanust tähistavad 5 ja 0. Tegu polnud mitte tavalisest kummist vaid hoopis „foolium-õhupallidega” , mis on palju vastupidavamad ning säilitavad hästi ka oma kuju. Ja uskuge mind, need on vastupidavad, sest lisaks esteetilise erilisuse loomisele ning õhupall-šampanjaklaaside „täiskallamisele” (jah, ka need on olemas) kasutasid peo edenedes täiskasvanud mehed neid laste kombel ka võitlusriistadena. Jäid terveks nii mehed kui ka õhupallid.

„Foolium-õhupallid” kestavad kauem

Muideks, tänu sellele, et tegu pole tavaliste lateksist õhupallidega, on nende kestvusaeg ka pikem – püsivad 3 kuni 5 päeva. Lateks-õhupall venib palju rohkem ja seeläbi suurenevad ka latekskiudude vahed, kust gaasimolekulid (väljahingatav õhk/heelium) kergemini välja pääsevad ja seetõttu ongi tavaline õhupall hommikuks tühi. Loomulikult on ka tavaline õhupall vahva, eriti kui neid kimbuga jagatakse ning need heeliumit täis on. Tekib tunne, et võta vaid telefon taskust välja ning oledki taeva poole teel. Need ja teisedki õhupallid on Koduekstra kaupluses olemas, nägin seal isegi ükssarvikukujulist ning vikerkaare ja naerunäo kombot, millel oli ka tekst „Have a nice day!” juures olemas. Seda viimast oleks tohutult äge esmaspäeva hommikuti nädala alguse pehmendamiseks saada.

Õhupall on armas väike kink, mis toob alati rõõmu ja sobib igal ajal – vahet pole kas tegu on tähtpäevaga või lihtsalt päevaga, leidke oma lemmik ja tehke kellegi päev rõõmsamaks!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here