Rehvivahetus tegemata? Pole hullu, näitame ette!

Rehvivahetus

Kui rehvivahetus on tegemata, aga kohe hullusti tahaks sõita, kuid rehvivahetus töökodade järjekord on Narva sillani ning kohe kuidagi ei pääse löögile, siis appi tuleme meie!

Hiljuti just oli juttu uudistes, et järjekorrad meeletud, 40 autot seisavad ja ootavad, et keegi vahetaks nende suverehvid talverehvide vastu. Kui sul rehvid on velgede peal, siis tead, ega sa ei peagi sinna töökotta sõitma. Me tegime sellest video, kuidas ise vahetada!

Hakkame pihta!

Kõik on väga lihtne. Vaja on autot, talverehve, tungrauda, veljevõtit ja aega. Tõkisking ning kas puupakk või siis muu rehv tuleb ka kasuks.

Lühidalt, paiguta tungraud sinna, kus ta mõeldud on. Tõsta auto üles, pane julgestuseks puupakk või teine rehv auto alla (nii nagu videos näidatakse). Võta veljevõti, keera veljepoldid lahti.

NB! Uuematel autodel on üks polt erinev ehk vargakindel polt. Selle jaoks on eraldi võti!

Kui poldid eemaldatud, eemalda ka suverehv ning vaheta talverehvi vastu välja. Keera veljepoldid tagasi, sh vargavastane polt. Keera tagasi kinni, lõpuni välja. Langeta auto tagasi õigesse asendisse ning nüüd keera poldid jõuga üle. Vajadusel kasuta toru, et saaks jõulisemalt kinni keerata!

Isadele soovitus – kui poeg väga noor ei ole, siis las poiss harjutab ise. Seisa kõrval ja las õpib. Rehvi vahetamine on oskus, mida võiks teada, eriti kui on vaja rehv vahetada olukorras, kus abi ei ole käepärast võtta. Aga ärgem unustagem ka naissoost esindajaid. Ka naistele tuleb see oskus kasuks!

Paremaks arusaamiseks tegime ka video, milles on kõik etapid ilusti ära näidatud!

Head vahetamist, teile! Muidugi, ärge unustage – korralikud rehvid, õige rõhk ja vastutustundlik sõiduviis on talvel äärmiselt olulised. Sõitkem turvaliselt!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here