Remont — kuidas sellega algust teha?

Remonditööd algavad ennekõike planeerimisest. Arvesse tuleks võtta erinevatele töödele kuluvat aega ning iseloomu. Kui läheb ikka katuse vahetuseks, siis kindlasti tuleks planeerida selline suur töö suvekuudele. Tegelikult võib katusevahetuse ette võtta ka talvel, kuid see võib rohkem aega võtta ning põhjustada rohkem ebamugavust. Remonditöid on palju ja erinevaid, kuid mis oleks just õige aeg, et kõik tööd saaksid korralikult tehtud?

Mida varem, seda parem

Remont on asi, millega tuleb kohe algust teha, nii kui esimene mõte pähe tekib. Näiteks kujutage ette olukorda, kus märkate järsku, et dušivoolik lekib. Mõtlete, et mis seal ikka, küll kunagi jõuab. Tegelikult võib sellest väikesest asjast välja kasvada väga suur probleem. Vesi tükib sinna, kuhu see ei tohiks ning koguneb nendesse kohtadesse, kus pika peale võib põhjustada juba suuremaid kahjustusi. Pigem on tähtis kosmeetilised ning väikesed tööd kohe probleemi ilmnemisel elimineerida.

Sama lugu on näiteks värvimistöödega. Kui märkate, et aknalauad, põrand või põrandaliistud vajavad lakkimist või värvimist, siis tuleks need tööd võimalikult kiiresti ära teha. Värvimata või kulunud pinnad võivad ajapikku veel rohkem kahjustuda ning hiljem seda olukorda värske värvikihiga enam ei paranda. Väiksemad tööd võib kohe ära teha, kuid suuremad remondid tuleb ka võimalikult vara plaani võtta. See ei tähenda, et kui tekib mõte aknad ära vahetada, siis kohe tuleb vanad eest ära tõsta. Suuremad tööd algavad kõigepealt õigest planeerimisest.

Planeerimine on kõige alus

Suvekuudel oleks mõistlik tegeleda vannitoa ning tualetiga seotud remonditöödega, näiteks pahteldamine ning torustiku vahetus. Need on tööd, mis vajavad lühiajalist sooja vee kinni keeramist. Jahedama veega on kindlasti mugavam suvel läbi ajada kui talvekuudel. Talvel võib tegeleda näiteks põrandakatete vahetusega ja seinte tapeetimisega, sest need tegevused ei sõltu nii väga õues olevatest temperatuuridest. Vaadates ringi ehituspoodides, võib märgata, et talveperioodil on ehitustarbed tunduvalt odavamad kui suvel. See tuleneb sellest, et suvi ja kevad on ikkagi ehituses tippaeg. Nõudlus on siis kõrge ning poed saavad oma kaupa ka kallimalt müüa. Kui soovite ikkagi talvel suuremat tööd ette võtta, siis tuleb ka mõelda sellele, kus te remondi ajal elate. Remondi ajaks välja kolimine vähendab kindlasti remondiks kuluvat aega, sest nii saab palju mugavamalt toimetada ning ei pea arvestama pidevalt inimestega, kes seal samal ajal elada püüavad.

Hüpoteeklaen on üks võimalus, kuidas remonditöid finantseerida

Kodu renoveerimine ja selle sisustamine toovad endaga peaaegu alati kaasa ka suuremad või väiksemad väljaminekud. Väike ja suur on filosoofilised terminid, kuid kulutusi on vaja ikkagi teha. Plaane luues või eelarvet koostades jõutakse varem või hiljem küsimuseni, millistest vahenditest remondiga seotud töid rahastada? Üheks võimaluseks on hüpoteeklaen. See on laen, mida antakse kinnisvara tagatisel. Kui teil on juba oma kodu või korter, siis selle uuendamine tuleb ühel hetkel ikkagi päevakorda. Hüpoteeklaen teeb selle võimalikuks!

Meiega võttis ühendust Finora Captial, kes pakub täpselt just sellist laenuvõimalust. Laenu miinimumsumma on 2 000 eurot ning maksimaalne summa võib olla kuni 70% tagatise turuväärtusest. Suurpankade poolt pakutavad laenutooted on enamasti piiratud kas siis tingimuste osas või ei ole laenu kasutamise eesmärk vastavuses nende ootustega. Sellistes olukordades tulebki appi Finora hüpoteeklaen, mille tingimused on oluliselt paindlikumad. Kui eluasemelaenu puhul tuleb esitada täpne remonttööde eelarve, siis hüpoteeklaenu puhul seda ei nõuta. Igal juhul tuleb enne tutvuda laenu täpsete tingimustega ning siis alles otsustada, kas on mõttekas laenu võtta või mitte. Näiteks, kui olete laenutaotluse esitanud, siis võetakse teiega ühendust ning pakutakse tasuta konsultatsiooni, et leiaksite ikka õige lahenduse.

Olenemata sellest, kas remonttööd on väikesed või suured, tuleb need millalgi ikka ette võtta. Meie soovitame nendega algust teha varakult, et vältida hiljem suuremat närvi-, aja-, ja rahakulu.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here