Renoveeri targalt

Kodu on meie kindlus. Seetõttu tuleks suuremat tähelepanu pöörata kõigele vanale ja katkisele, mis selle elanike mugavust ja turvatunnet pärssida võivad. Olgu nendeks siis katkised aknad, lekkivad katused või mädanev fassaad.

Seetõttu on mõistlik vaadata oma kodu kriitilise pilguga üle ning võtta vastu otsus – kas renoveerida või mitte! Renoveerimine annab igatahes võimaluse muuta oma kodu mugavaks, kindlamaks ning väärtuslikumaks. Kui otsustate alustada oma kodus uuendustöödega, siis siin on teile mõned nõuanded, kuidas seda teha targalt ning jätkusuutlikult.

Ära ignoreeri maja vajadusi

Kui varakevadel juhtusid nägema, et katus lekib ja pidid saunast ämbrid välja otsima, siis on suur tõenäosus, et pead seda tegema ka sügisel. Ära lase vanal katusel oma maja sisemust rikkuda, vaid hakka parem kohe tegutsema.

Enne renoveerimise alustamist tutvu kindlasti turul olevate materjalidega, et leida endale see kõige sobivam. Eesti turul on erinevateks renoveerimistöödeks palju kvaliteetseid materjale, mille kohta sa ehk veel kuulnud polegi. Näiteks on Weckman äsja turule tulnud maailmas populaarsust koguva GreenCoat katusega, millel on meie ilmastikutingimustes garanteeritud vastupidavus. Samuti pakub GreenCoat kauakestvat ning ühtlast pinnakatte kvaliteeti, mis kaitseb nii rooste, UV-kiirguse ja kriimustuste eest. Katuse suureks eeliseks on veel ka materjal, mis vähendab mustuse nakkumist ja katuse hoolduse vajadust.

Renoveerimisel alusta katusest, fassaadist, veeprobleemidest, akendest

Katus ja välisfassaad kaitsevad sinu maja sisemust karmide välistingimuste eest. Paraku on nii, et kui katus lekib, rikuvad vesi ja niiskus ajapikku sinu toa, ning renoveerimist vajab lausa kogu maja.

Eelista pikaajalist kvaliteeti

Esmapilgul võib maja renoveerimine rahakotile üle jõu käia. Siiski tuleks mõelda pikas perspektiivis: mida kvaliteetsemat renoveerimismaterjali eelistad, seda kindlamalt võid ennast veel ka aastate pärast tunda.

Kasuta eksperte

Ise nokitsemine võib tunduda küll odavam, ent osavad eksperdid teevad vajalikud tööd kiirelt ning kvaliteetselt. Kuna aeg on raha ning kvaliteet määrab sinu kodu eluaja, tuleb spetsialistide palkamine pikas perspektiivis tunduvalt odavam.

Soojusta targalt

Eesti talved võivad olla tõeliselt karmid. Vanad majaseinad ning päevi näinud puuahi ei pruugi külma pakasega tube piisavalt soojana hoida. Mõnikord aitab ka lihtsalt akende vahetus, ent väga vanade majade puhul peaks mõtlema fassaadi uuendusele koos soojustamisega.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here