Spoony enda maitsemeeltega!

Spoony enda maitsemeeltega. Valmista endale eriti lihtsal viisil üks maitsev jook. Tegemist on millegagi, mida Sa pead lihtsalt proovima ja kohe!

Ideest teostuseni vajab ainult pealehakkamist!

Aasta tagasi kohtusid Kaspar ja Juhan ühes vanalinna kohvikus ja üks ütles teisele, et teeme õpilasfirma, tahaks midagi oma kätega ära teha. Nüüdseks on ideest saanud teostus – Spoony! Spoony on saanud nii Ajujahi kui SEB panga innovatsioonipreemia, lisaks veel parima toote preemia. Aga mis see on? See on midagi, mida pead proovma ja kohe!

Puulusika otsas on šokolaadikuubik, millel tuleb lasta kuuma piima sees sulada. Põhimõte nagu kakaol, aga maitseid, mille vahel valida, on seitse. Seitse tõeliselt head maitset, mis peaksid katma suure hulga inimeste maitseeelistusi. Proovisime maasika-valge šokolaadi ning vaarika-tumeda šokolaadi maitseid, mis viisid keele alla! Spoony on eriline ka sellepoolest, et alati ei pea seda tegema joogina, täiesti vabalt võib ka niisama süüa!

Idee, tegijad ja tulemus!

Pärast idee väljakäimist tundus see midagi, mis on reaalselt teostatav. Võeti juurde kaks inimest ning meeskond saigi kokku – Kaspar, Juhan, Hannah ja Christopher! Uuriti turgu ning leiti, et sellist asja Eestis veel ei ole ning võiks edukaks osutuda küll. Koos töötati välja retseptid, disain ning mõeldi kohad, kus võiks müüa. Oma esimese müügi tegi Spoony laadal. Kaasa võeti umbes 50 toodet, mis müüdi pooleteise tunniga maha! Sellest tuli ka lisamotivatsiooni edasi pürgimiseks. See aga tähendab, et alustada ei ole vaja kohe suurelt, vaid vaja on head meeskonda, kes mõtlevad julgelt ning loovalt!

Kõige paremini õpib ikka kui hakkad tegema!

Spoony meeskond teeb kõike ise, alates valmistamist kuni müümiseni ja turustamiseni. Tooteid valmistatakse koduköögis, mille jaoks taodeldi vajalikud sertifikaadid. Kuna tootmist ei ajata suureks, siis koduköögist täiesti piisab, ütlevad noorhärrad. Tuleviku osas mõeldakse küll paari töötaja peale, kelle ülesandeks oleks ainult tootmine. Teised saaksid samal ajal tegeleda muude vajalike tegevustega nagu turustamine, disain ja müük.

Tooteid on arendatud pidevalt, umbes 20 väljatöötatud prototüüpi on kulunud ühe toote testimiseks ning just maitsete paika timmimine on Spoony’l olnud eesmärk omaette. Midagi ei tohi liigselt domineerida ega liiga vähe olla. Mõeldakse ka tervislikkuse peale, toodete hulgas on ka paar vegan toodet. Kas tulevikus toodetakse veel juurde erinevaid maitseid, siis selle kohta öeldi, et pigem hoitakse olemasolevat tooteseeriat

ning uusi maitseid võiks tulla näiteks teatud tähtpäevade raames nagu Valentini päev või Vabariigi aastapäev. Tulemas on muidugi jõulud, nii, et tasub tegemistel silma peal hoida!

Kuna kõike tehakse ainult neljakesi, siis ettevõtlusega tegelemine on meeskonnale andnud ka muid kogemusi peale tootmise. Näiteks ajaplaneerimine ja turustamine. Tehakse nii palju kui tellitakse või jõutakse. Hetkel on meeskond laiali, kes on Tartus ja kes Hollandis, kuid ega ettevõtte seisma ei jää. Tööülesanded on kenasti ära jagatud ning panuse annavad kõik. Oma panuse Spoony’le annavad ka kliendid ise, just tagasiside näol. Poisid teavad öelda, et tähtis on kuulata ja mõista klienti. Kui mõni toode ei müü, siis järelikult klientidele ei maitse ning tuleb midagi muuta. Niimoodi on igas muidugi igas edukas ettevõttes!

Spoony pole toode, mis võiks olla supermarketi riiulitel!

Täna leiab nende tooteid väiksemates eksklusiivsetes butiikides või poodides. Samuti panustatakse laatadele. Suurtesse jaekettidesse Spoony laieneda ei plaani, esiteks mahtude pärast ning toote omapära säilitamiseks. Käsitöö nõuab kvaliteeti ning suurte mahunõuete täitmine võib ära kaotada toote erilisuse ning kvaliteedi. Muidugi, võib otse ka nende käest tellida, mis on kõige parem viis. Seda saab teha läbi nende e-poe. Valid lemmikud tooted välja, edastad tellimuse ning varsti saad juba nautida. Kusjuures, Spoony on ideaalne toode ka kinkimiseks. Ma arvan, et ükski sõber või sõbranna ei ütle ära nii maitsvast asjast.

Apple sai alguse garaažist!

Ei saa küll võrrelda Apple’t ja Spoony’t igas aspektis, aga ühes osas küll. Apple sai alguse garaažis ning Spoony koduköögis, mis ütleb meile seda, et alati ei pea olema meeletult raha, et hakata tootma midagi vägevat. Piisab leidlikkusest ja peale hakkamisest ning heast meeskonnast. Mitu pead on ikka mitu pead ning mitmekesi leitakse sobivad lahendused!

Edu Spoony’le enda eduloos ning head maitsmist teile, sõbrad!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here