Kevadised nipid: suurpuhastus, mille üle sa ise uhke oled!

nipimeister-laps-suurpuhastus

Pärast kella keeramist tundub, et ärkveloleku ajast paistab päevavalgus tunni võrra veelgi kauem tuppa. See on loomulikult igati positiivne ning tundub, et energiatki on kehas selle võrra rohkem, kuid paraku tähendab see ka seda, et tolmukord akendel, plekid põrandatel ning köögimööblil paistavad kõvasti karjuvamalt silma. Kui seda kõike nähes tuleb pea et ahastus peale ning mõtled imestusega, kuidas sa küll suutsid pika talve seda kõike märkamata üle elada, siis on ilmselgelt õige aeg teha läbi üks kevadine suurpuhastus.

Jagame täna mõned näpunäited ja soovitame abivahendeid, mis annavad su kodule värskema ilme ning aitavad suvele vastu minna pleki- ja tolmuvabade akende ning puhta ja rõõmsa koduga.

Aknad põhjalikult puhtaks vaid kahe abimehega

Et kõik vajalik ühest kohast saada ja suurpuhastus käima lükata, seadsime sammud kõige pealt Koduekstra kauplusesse. Kevadiseks suurpuhastuseks soovitavad spetsialistid valida kuiva, tuulevaikse, aga samas pilvise ilma. Päikesepaiste ajal võivad plekid paista välja teistmoodi kui nad tegelikult on ning varjud segavad sul hindamast üldpilti.

aknapesu-suurpuhastus-nipimeisterKoduekstra tootevalikus leiab palju erineva lõhnaga aknapesuvahendeid, mis töötavad kõik sarnasel põhimõttel ja aitavad sul aknapesu kiiresti ja suurema vaevata ära teha.

Teiseks soovitame valida õiged tööriistad. Näiteks pikema varrega mugav puhastusvahend, millel on kahepoolne otsik – koos pesemiseks mõeldud švammi ja kuivatamiseks mõeldud kummist kuivatiga. Akende pesemist soovitatakse alati alustada sisemistest aknapooltest ja pärast pesta välimised. Kui pärast kuivatiga akent kuivaks tõmbad, siis jälgi, et tõmbaksid sisemisi aknapindu ühte pidi ning välimisi teistpidi. Kui kuivatustriibud näha jäävad, tead alati kummal pool need on ja saad need hõlpsalt eemaldada.

Vannitoa küürimisel hoia oma käsi

Vannitoa puhastamise puhul on ilmselt kõige tülikamaks kohaks põranda ja seinaplaatide vahelised vuugid. Et neid katlakivist ja mustusest puhtana hoida, on teada tuntud peavalu ja ilmselgelt on see ka töö, mida tuleks teha tihedamini kui vaid kord aastas.

kindad-suurpuhastus-nipimeisterKüll aga pakub Koduekstra ka siinkohal taskukohaseid vahendeid, mis on spetsiaalselt just vannitoa põranda- ja seinapindadele loodud. Samuti on sealt võimalik soetada ka kõik, mida sa võid vajada oma tualettpoti, dušinurga või vanni puhastamiseks. Tuletame seejuures meelde hoida ka oma käsi kemikaalide eest. Vannitubade puhastamisel lähevad kasutusele üsna tugevad kemikaalid ning kummikindad on seejuures äärmiselt vajalikud.

Riiulite ja kappide puhul aitavad sind puhastuslapid

Kogu elamist täitvate kappide sisu puhastamiseni jõuame me tavaliselt piinlikult harva. Eriti käib see köögikappide kohta, mis on ilmselt kasutuses tihemini kui kõik teised. Isegi, kui kapiuksed ja riiulipealsed võivad kenad ja plekivabad välja näha, siis see, milline näeb välja meie kappide sisu, kui ühel hetkel kogu sisu sealt välja tõstame, võib esialgu isegi päris jahmatav olla.

Siinkohal tulevad appi nii üldpuhastusvahendid. Alati tuleb muidugi silmas pidada ka enda kappide ja nende sisu materjali. Kanged puhastusvahendid võivad neile hõlpsasti liiga teha. Koduekstras on saadaval mitmet erinevat sorti puhastuslappe, mis on kerge vahendiga juba eelnevalt niisutatud ning millega on võimalik korraga kõrvaldada nii kappidele ja nende sisse kogunenud tolmu kui ka mustuse. Tõrksamate plekkide jaoks soovitame juba mainitud üldpuhastusvahendeid.

Põrandad puhasta viimasena ja õige vahendiga!

Kevadise suurpuhastuse kõige viimaseks osaks soovitame jätta põrandad. Kõige muu puhastamise käigus koguneb põrandatele lihtsalt tihti nii palju lisamustust, pritsmeid ja tolmu, et nende puhastamisest alustades teeksid sa pärast vaid topelttöö.

mopp-nipimeister-suurpuhastusVähemalt paar korda aastas soovitame siinkohal mõelda kindlasti ka oma koristusvahendite vahetamisele. Uus pesemismatt ja mopikomplekt kulub aeg-ajalt ära, sest kui hoolikalt me ka pärast koristamist moppe ja harju ei puhastaks, siis pärast mõnda koristuskorda ei näe nad kunagi ikka sellised välja nagu uuena. Koduekstra pakub just neid ka erinevas värvivalikus – ehk aitab õiget värvi mopikomplekt sinu koristustalgud ka veidi rõõmsamaks muuta!

Puhastusvahendid vali põranda puhul kindlasti vastavalt sellele, millisest materjalist on sinu põrandakate. Mitmel juhul piisab ka seal üldpuhastusvahendist, mis on piisaval õrn, et mitte sinu pindu kahjustada. Kui märkad koristamise käigus, et vaibale on tekkinud mõni plekk, siis ka selle jaoks on tõhusad vahendid olemas.

Soovitame kevadist suurpuhastust võtta kui lävepakku eesolevaks suveks, mitte kui tüütut ja närvesöövat kohustust. Tõhusaid puhastusvahendeid on saadaval nii palju, et kindlasti leiad sa enda jaoks õiged. Valmistu targalt – muretse mõned uued abivahendid, mis selle töö lihtsamaks teevad, varu paar päeva aega ning anna kodule kevade puhul uus hingamine!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here