Vaata järgi! 3 põhjust, miks on praegu parim aeg renoveerimiseks

Kuna päikesepaistet jagub meie päevadesse aina kauem ning ilmad on muutunud välitööde ja -tegevuste tarvis juba hoopis asjakohasemateks, on ühtlasi kätte jõudnud parim aeg alustada mõtlemist oma korteriühistu renoveerimise teemal.

Kevadisi ja suviseid remonttöid tasub kaalutleda mitmetel põhjustel. Esiteks annab praegu värskendustöödega alustamine parima võimaluse, et vajalikud ettevõtmised saaksid mõnusama kliimaga aastaaegadel tehtud – alates katuse või akende vahetamisest ja välisfassaadi parandamisest kuni küttesüsteemide uuendamise ja elektrijuhtmete vahetamiseni välja.

Teiseks  on suvehooajal tööde alustamisel võimalik teha ehitusjärgseid vajalikke haljastustöid, mis oleksid talvisel ajal vaevarikkamad ja märkimisväärselt kulukamad.

Lisaks tõstab uuendatud ja heas korras korteriühistu elamispindade turuväärtust ja säästab pikemas perspektiivis nii raha kui ka energiat.

Juhul, kui soovitud remondi teostamine aga ületab ühistu fondi kogunenud tagavarad, võib abiks tulla Krediidipanga korteriühistulaen – kuni 12-aastase tähtaja ja soodsa intressiga multifunktsionaalne laen, mis katab kuni 90% teostatavate tööde maksumusest ning mille abil on võimalik teha korteriühistu parendamiseks pikaajalisi renoveerimisplaane ilma suurtest intressimääradest tulenevate muredeta. Vajadusel saab teha laenu arvelt tööde teostajale kuni 30% ulatuses ettemaksu.

Kuidas taotleda?

Taotlusprotsess on lihtne – esimese asjana tuleb esitada ametlik laenutaotlus, seda kas paberil või Krediidipanga kodulehel.  Taotlemisel läheb veel vaja:

  • Viimase 2 majandusaasta aastaaruanded

  • Jooksva majandusaasta bilanssi ja kasumiaruannet viimase kvartali lõpu seisuga

  • Pädeva üldkoosoleku otsust laenu võtmise kohta, koos allkirjalehega
  • Teostatavate tööde lühikirjeldust, eelarvet ja ajakava

Mida veel teada?

Helo Koskinen

Soovi korral võib ühistu koosolekul osaleda ka Krediidipanga spetsialist, kes seletab põhjalikult ning detailselt ühistuelanikele vajaliku informatsiooni lahti. Selleks võtke Krediidipangaga julgelt ühendust meiliaadressil: aripangandus@krediidipank.ee

Finantsteenuse pakkujaks on AS Eesti Krediidipank, tutvuge tingimustega www.krediidipank.ee, vajadusel pidage nõu pangatöötajaga telefonil 669 0900 või e-posti teel aripangandus@krediidipank.ee.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here