Valmista ise kihvtid jõuluehted

Varsti on taas aeg üles otsida ära peidetud jõuluehted. Paljudel meist on kodus need kindlasse kohta ära pandud, et siis detsembrikuus üles otsida ja kodu dekoreerima hakata.

Praegu oleks just õige aeg otsida uuendusi oma ehete kollektsiooni. Jõuluehted võivad olla erksalt kirjud, aga ka lihtsad ja meeldejääva kujundusega. Poed hakkavad tasapisi juba müüma erinevaid sorte jõuluehteid, mis on vaieldamatult toredad, kuid aastast aastasse on näha täpselt samasuguseid ehteid müügil.

Miks mitte see aasta midagi uut ja põnevat proovida? Pimedad ja uimased õhtud saab sisustada näiteks mõnusa ja meeleoluka meisterdamisega. Kvaliteetaeg iseenda või lähedastega võib olla just see võimalus, mil ise midagi vahvat meisterdada. Siin on mõned näited jõuluehetest, mida saab meisterdada lihtsalt kättesaadavatest materjalidest.

KUUSK EI OLE AINUKE EHETE EKSPONEERIMISE KOHT KODUS

Jõuluehted ei pea olema just kuuse peal. Aknalaud, teleripealne, külmkapi uks ja voodiraam on vaid mõned kohad, kuhu saaks oma jõuluehteid välja panna. Läksime poodlema ja ostsime hunniku “nänni”, millest hakkasime meisterdama.

Ostsime Koduekstrast polüestrist punase nööri ja tillukese puust pärja. Meil on aias ka üks kuusepuu, mis ootab sama pingsalt jõuluaega nagu meiegi. Külastasimegi toda kuuske ja lõikasime sealt vaid mõned oksad ära, et ta ikka ilusaks jääks. Süli täis pisikesi kuuseoksi naasin tuppa. Kinnitasimegi need oksad liimipüstoliga pärjale. Lisasime mõned punased jõuluhelbekesed ja voilaa, oligi väikene uksele pandav pärjake valmis. Mõtlesime, et lisaks ühe ekstra atribuudi sellele ehtele ja liimisime tillukesed kellukesed ka külge. Nüüd, kui keegi uksest siseneb, on kohe kuulda kellukeste kõlinat. (PS! Avastasime ka, et seda saab kasutada lihtlabase tamburiinina. Saab veidi taustamuusikat mängida, kui keegi luuletusi loeb.)

Järgnevalt võtsime ette kaardi meisterdamise. Meil oli halli tausta ja jõulusümboolika kujundusega suured papist paberid. Lõikasime need pooleks ja lasime mõttel lennata. Võtsin taas appi liimipüstoli ja kinnitasin kaardile mõned piparkoogiküpsiste sarnased ehted. Demonstraatsioni eesmärgil üritasin meelde tuletada ilukirja loengust õpitu ja kirjutasin: “Häid jõule!” Kui kaardike valmis, pakendasin selle kilesse, et rohkem pudi ja padi värskele “kunstiteosele” ei läheks.

JÕULUPUU EI PEA OLEMA PÄRIS… JA TERVET TUBA ENDA ALLA VÕTMA

Nüüd tuli mõte midagi hoopis teistsugust proovida. Mini-kuusepuud on suurepärased jõuluehted, või lihtsalt kaunistused, mida panna kuhu iganes süda soovib. Koduekstrast saadud penoplastist koonus näeb esialgu välja suhteliselt maitsetu, aga … Mähkisime selle rohelisse krepp-paberisse ja hakkasime kaunistama. Kuldse värviga lumehelbekestest vöö oli esimene lisand. Siis punusime eelnevalt kasutatud punase nööri ka veel ümber ja lisasime sellele punased ja kuldsed kuulikesed. Kinnitasime kõik tibatillukeste nõelakeste ja liimipüstoliga.

Terve hunnik väikeseid vidinaid saab ka kingipakikestele lisada. Meil oli “varnast võtta” üks õhuke kingipakikene. Proovisime erinevaid kombinatsioone. Panime jõuluhõngulist glitterit, veidike kellukesi ja mõned sõlmekesed keerasime ka pakikesele. See tundus veidikene ülepingutatud, seega koristasime kõik asjad pakilt ära ja alustasin uuesti. Võtsin halli nööri kätte ja tõmbasin selle ümber pakikese. Ilustuseks tegime ka uhke sõlme sinna juurde. Kinnitasime kaardi kingile ja lisasin kellukese ja kuuse oksa. Lihtsuses peitus võlu ja ei hakanud seda rohkem kaunistama, aga kui kellelgi on soovi, siis alati võib lisada veidikene jõulusümboolikat enda maitse järgi.

HEASÜDAMLIKUD KUUSEKAUNISTUSED

Erinevad jõulukuuse küljes olevad väikesed pallikesed on vast kõige traditsioonilisemad jõuluehted. Koduekstra pakub väikeseid läbipaistvaid pallikesi, mis on avatavad. Ühtlasi on olemas erinevat värvi miniatuursed kuulikesed, mis sobivad ideaalselt nendesse lahti käivatesse pallikestesse. Läbipaistvad “ehtepallid” võib täita ka armsate, kirjutatud jõulusõnumitega. Võib-olla ongi just sulle selle aasta südamelähedaseim kuusepuu täis häid mõtteid, mitte lihtsalt värve.

Nagu te vist olete nüüdseks juba  aru saanud, siis kõik meie “toormaterjal” on ostetud Koduekstra poest (kui välja arvata kuuseoksakesed). Koduekstral on mitmeid spetsiaalseid riiuleid, kust saab otsida endale vastavaid materjale isetehtavateks jõulueheteks. Isetehtud jõuluehted on südamelähedasemad igale ühele, kes neid ise kunagi valmistanud.

PS! Mainisime korduvalt liimipüstoli kasutamist. Tegu on väga tõhusa ja usaldusväärse abimehega. Liimipüstolit kasutades tuleb alati meeles hoida, et see läheb suhteliselt kiiresti kuumaks. Kui te pere väiksemate liikmetega meisterdate, siis palun olge ettevaatlikud selle mugava, aga natukene ohtliku tööriistaga.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here