Vihmakeep ei lase vihmal sind häirida

Eestlane on ikka õuesolemise usku – meeldib meil õues mängida, karata, laulda ja tantsida ning vähemalt sama palju ka vaadata, kuidas teised seda teevad. Üks asi, mis seda rikkuda saab, on vihm. Välinäidend, -kontsert või spordiüritus on paraku ilmajõudude meelevallas ning pealtvaatajana võib olla ebameeldiv vihmast külma trotsida. Milline võiks olla hea lahendus, et ka märjaga saaks laulupidu või mõnd välietendust nautida?

Hoia end kuivana

Mis iganes väliüritusega tegu on, pea meeles – Eestis sajab vihma. Teinekord tuleb see ootamatult ja kasvõi selgest taevast, üheskoos välgutamise ja vikerkaartega. Ilmataadile ei lähe korda, kas oled parasjagu Metallica kontserdil või nautimas laulu- ja tantsupidu. Kuigi esimese asjana võiks käsi haarata vihmavarju järele, siis enamus väliüritustel pole nende kaasavõtmine lubatud. Päästjaks saab sellisel juhul olla vaid vihmakeep.

Milline on hea vihmakeep

Suuruseid on vihmakeepidel peamiselt kaks – üks täiskasvanutele, teine lastele. Iseärasused, mida nende valimisel peaks silmas pidama, on enamjaolt samad.

Vihmakeepe on igasuguseid. Mõni on kompaktsemat sorti, mida saab ehk vaid korra kasutada – selliseid on hea igaks juhuks näiteks autos või kotis kaasas kanda, juhul kui peaksid ootamatult meie ilma kätte sattuma. On ka tugevamast materjalist vihmakeepe, mis tegelikult võiks igaühel meist kapis olemas olla – need ei ole niiväga tuulte meelevallas ning on seljas ka mugavamad. Just lapsele valitud vihmakeep võiks olla tugevamast, PVC materjalist, mis mänguhoos nii kergelt igale poole ei takerdu ja katki ei lähe.

Jälgima peaks õmbluskohti – tihti on kapuuts kinnitatud kaunis kehvasti ning võib peale paari kandmiskorda hakata vett krae vahele lubama. Kandmise ja selga panemise ning seljast võtmise teevad vihmakeebil mugavaks korralikud trukid – nii ei pea märga vihmakeepi üle pea sikutama.

Taskutele ligipääs on ka üks asi, millele vihmakeepi ostes tihti ei mõelda – mitte ainult ei ole siis kerge süüa ostes oma rahakotti või laulupiduliste meres pildi tegemiseks telefoni haarata, vaid ka lihtsalt käsi sooja pista.

Igaühele oma

Häda korral võib vihmakeebi kasvõi ise valmis meisterdada – leia vaid rull 100L prügikotte ning lõika ühele neist käte ja pea jaoks augud sisse, osavamad oskavad sellele ehk isegi kapuutsi meisterdada. Kel nii palju aega meisterdamiseks pole, neil tasub läbi astuda kauplusest Koduekstra, seal on olemas vihmakeep nii suurele kui väiksele, et siis täies mõnus rahvapidudel vihma trotsida.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here