Viis murevaba vahepala

Vahepala

Näljatunne on üks paras nuhtlus ja tihti tikub ta just kõikse kiirematel aegadel peale. Kui järgmine ’õige’ söögikord veel kaugel on, siis tasub ligidal hoida mõni hea vahepala. Otsustasingi väisata kontori lähedal asuvat Comarketit, et siis vaadata mida head neil pakkuda oli. Õigel ajal läksin ka – Hinnalõikus oli parasjagu käimas ja sain oma väikese katsetuse täitsa soodsalt läbi teha.

1. Salat

Kerge salat on üks kõikse parem vahepala, millega oma nälga peletada – tervislik sisu ja seedimisele kerge ning seetõttu ei tekita ka söömisjärgset unisust. Valikut on ka salatite seas palju. Minu kohaliku Comarketi salatilett on pidevalt täis põnevat ja uudset kraami ning juba mõnda aega olen ma näinud seal Sushi In salatit külmsuitsu lõhega. Võtsin nüüd selle ette ja vana sushisõbrana ma pettuma ei pidanud. Maitses väga hästi, kala oli mõnusalt hõrk ning kogu salat andis piisavalt energiat, et end hiliseks lükkunud lõunasöögini ringi asjatada.

2. Pannkoogid

Pannkoogid on tänasel päeval täitsa mitmel erineval moel poelettidel esindatud ja mis seal imestada, on teised ju maitsev ja toitev kraam. Vaieldamatult minu üks kõige lemmikum neist on Mamma Let’s Go pannkoogid. Ideaalne vahepala siis, kui oled liikumises ja vajad midagi lihtsat hamba alla. Tööl, kodus või koolis, ühed pirnipüreega šokolaadipannkoogid on mul alati käepärast, sest nende söömine on igati murevaba ja kõhu saab ka täis. Rääkimata sellest heast tujust, mida vaid üks väärt ports pannkooke tuua saab.

3. Pähklid

Mu vanaisa nimetas pähkleid ajutoiduks ja kohe, kui mõtted enam kuigi hästi ei liigu, soovitas just paar peotäit nahka pista. Igasugused pähklisegud olid tal ka autos pidevalt olemas, minu lemmikuks juba sellest ajas on olnud segu koos kuivatatud puuviljadega, millele ma pikematel sõitudel maakodusse alati otsa peale tegin. Mitte ainult ei anna need Germund-i segud hoogu mõttetööle, vaid on muidu ka tervislikud – palju kasulikke rasvu, proteiini ning kõike muud head, mis aitavad kaasa südametööle ja ennetavad kroonilisi haigusi.

4. Kissell

Veel murevabam vahepala kui eelmised – keera kork maha, võta üks korralik sõõm ja toimeta edasi. Loodusandidest valmistatud kissellid on igati toitvad ja annavad sulle just selle õige energialaengu, millega end järgmise korraliku toidukorrani viia. Mahladele sarnane tervislikkus, aga palju toekam. See sobib kõige paremini nendeks päevadeks, kui söögikordade vahel lihtsalt pole aega, et millegi kallal nosida, kuid energiat siiski on vaja. Comarketis on neid mitme erineva maitsega, minu lemmikuks sai Largo Maasika-rabarberi kissell, mis maitseb täpselt nagu see ainuke hea asi minu põhikooli sööklas, mida siis koos kohupiimaga serveeriti.

5. Topsimagustoidud

Taaskord midagi magusasõpradele – hoia vaid lusikas käepärast ning kõht on täis. Poelettidel on vaid käesirutuse kauguse täitsa suur valik erinevaid maiuseid, mida mugaval moel süüa saab. Kõiksugu kohupiimad, jogurtid ja kodujuustud, mis kõik kõhu ühtemoodi hästi täis teevad. Comarketis käies jäi mulle silma aga valik Hiiumaa magustoite ja võtsin need kohe proovida. Ootamatu ja lapsepõlve meenutav komplekt maiuseid, mida sobiks väga hästi ka õhtusöögi kõrvale serveerida.

Ja nii ongi – 5 erinevat tootegruppi, mille seast leiad kindlasti omale sobiva vahepala. Comarketi laias valikus on kraami veel ja seda kõike hea hinnaga, nüüd kus Hinnalõikus paljud sildid kollaseks võõpab, on võitu veelgi rohkem. Hoidke kõhud täis ja sabad rõngas!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here