Mõnikord on vaja kodu remontida, tehnikat soetada või reisile minna ja kõike muud. Kuid võib juhtuda, et hetkeline rahaline seis ei luba korraga suuri väljaminekuid. Isegi, kui raha olemas, siis ei tahaks ju korraga suurt summat välja käia. Vanasõnagi ütleb, et ei maksa kõiki mune ühte korvi panna. Tänapäeval on palju erinevaid teenusepakkujaid, kes pakuvad erinevaid laene ning järelmaksuga tasumise võimalusi. Meie poole pöördus Finora Capital, kelle teenuste hulgas on väikelaen ning ka järelmaks. Kuid, millal võtta väikelaen ning millal järelmaks? Neid kahte võimalust me teile tutvustamegi.
Millal ja milleks väikelaen?
Väikelaen on lühiajaline tarbimislaen. Finora Capital pakub laenu summas 500-2000 eurot, tähtajaga 6-36 kuud, intressiga alates 15% laenusummast aastas. Uut laenukohustust ei tohiks võtta kergekäeliselt ning tuleks arvestada oma rahalisi võimalusi. Väikelaenu plussiks on see, et seda võite kasutada vastavalt oma äranägemisele. Kõige parem on väikelaenu võtta siis, kui te teate täpselt, milleks teil seda vaja on. Näiteks auto remondiks, õppemaksu tasumiseks või hädavajalike meditsiiniarvete maksmiseks. Kui teate täpset summat, siis on ka väiksem risk igaks juhuks rohkem laenata. Finora Capitali kodulehel on olemas lihtsalt kasutatav laenukalkulaator, kust saate välja arvutada igakuiste maksete suurused, tutvuda väikelaenu tingimustega ning sobivuse korral esitada ka koheselt laenutaotlus.
Kui kindel asi välja vaadatud, siis järelmaks
Järelmaks on seotud kindla toote või teenusega. Järelmaks võimaldab tasuda osamaksete kaupa toodete eest kindla graafiku alusel. Järelmaksu plussiks on kindlasti kiirus, sest järelmaksuleping on võimalik sõlmida kohe otse tavapoes või veebilehel. Finora Capitali kodulehel on välja toodud nende koostööpartnerid, kelle teenuste või toodete eest on võimalik tasuda järelmaksuga. Oletame, et soovite reisi eest tasuda järelmaksuga. Siis lähete reisibüroo kodulehele, valite välja pakkumise ning seal kohas, kus on maksevõimalused, valite järelmaksu. Vastuse saate küllaltki kiiresti ning ost ongi sooritatud. Lisaks saab kuumakse suuruse ise määrata. Hea mõte on teha nii suur sissemakse kui võimalik, siis on kergem ka hiljem osamakseid tasuda.
Kumb siis?
Kahe võimaluse vahel valimine pole raske, kui enda jaoks valmis mõelda, mille jaoks tegelikult ühte või teist vaja läheb. Väikelaenuga on kindlasti rohkem vabadust otsustada kuidas ja milleks seda kasutada. Järelmaks jällegi on seotud ühe konkreetse tootega.
Tähtis on endale selgeks teha oma rahalised võimalused ning alati tasub konsulteerida asjatundjatega, kes sind vajadusel nõustavad ja abistavad.