Kas sul on suveks jalgratas korras?

Kevad on lõpuks käes ja suvi piilub vaikselt nurga tagant. Teed on lumest puhtad, mis  tähendab, et on aeg jalgratas garaažist välja ajada ja teha ettevalmistused tulevaseks hooajaks. Kuna pikk talv on seljataga, on täiesti mõistetav, et ratas on jäänud mitmeks kuuks unarusse ja vajab pisut hooldustöid. Koduekstrast leiab hulganisti vajalikke tarvikuid, veendumaks jalgratta tehnilises heakorras ja turvalisuses.

jalgratas

Enne esimest sõitu tuleks pöörata erilist tähelepanu kummidele. Talve jooksul on need arvatavasti tühjaks läinud ja vajavad pumpamist. Atomi pump on lihtsasti kasutatav ja sobilik  kõikidele rattakummidele. Pumpamisel selgub ka see, kas kuskil on auke. Väiksemad augud on võimalik ise ära paigata paranduskomplektiga, milles on kaheksa erinevas suuruses kummilappi, liim ja lihvimispaber.

paranduskomplekt

Tõsisemate kummikahjustuste puhul tasub need ära vahetada uute vastu, siinkohal pakub Koduekstra 24’’ või 28’’ mõõdus variante.

rattakumm

Kui kummid terved, on aeg üle vaadata sadula seisukord. On loomulik, et pikapeale on sadul kulunud. See aga ei tähenda, et kohe peaks uue soetama. Mugav istumine on võimalik tagada ka jalgrattasadula kattega, olgu see näiteks roheline, sinine või roosa. Katet on ka üpris lihtne sadulale kinnitada.

jalhgrattasadula kateSuundudes jalgrattaga linna, tee kindlaks, et sul oleks olemas rattalukk ja kell. Koduekstra lukkude seast leiad mitmeid variante: rõngakujulised, klassikalise musta disainiga  ja pehme ümbrisega oranž või pruun Atomi lukk.

Samuti ei ole jalgratas ohutu ilma kellata. Kell on liiklemisel oluline, et enda tulekust teistele liiklejatele märku anda, seda eriti rahvarohketes kohtades. Koduekstra ägeda disainiga valge või  must kell teeb oma töö hästi ära. See on piisavalt vali, et äratada kaasliiklejate tähelepanu.

rattakellViimaks veendu, et su jalgrattal oleks toimivad helkurid – nii taga, ees kui ka kodaratel.  Et aga olla täiesti kindel oma ohutuses ka pimedas liigeldes, on oluline, et jalgrattal oleks tuled. Ainult helkuritest pimedas ei piisa. Seejuures peab eriti laste jalgratas olema väga hästi nähtav igas olukorras, mis tõttu tasub sellele kinnitada ohutuslipp.

jalgratta helkuridKui jalgratas on töökorras ja turvalisus tagatud, võivad sõidud alata. Jalgrattasõit on ju eelkõige tervislik ning sportlik tegevus, mille harrastamine on puhas rõõm! Peale ülalmainitute võib veel aeg-ajalt vaja minna kõiksugu tarvikuid, et jalgratas oleks korras ja sõit alati nauditav. Sel juhul leiad kõik vajamineva Koduekstrast. Soovitatav on kõik tähtsam juba hooaja algul ära varuda!

Tutvu lähemalt Koduekstra jalgrattakaupadega siit.

 

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here