KOGEMUSLUGU – KRISTJANI MAJARENOVATSIOON

Mida teha, kui ühe majaosana vajab renoveerimist katus?

Kristjan ostis möödunud aastal paarikümne aasta vanuse eramu, mis paraku oli üsna kulunud seisus ja vajas renoveerimist. Ühe eriosana oli vaja renoveerida ka katus, sest vana katusekatte materjal lekkis ning alusroovitus oli aegade jooksul niiskuse tõttu kahjustunud. Koostöös arhitekti ja KOV ehitus- spetsialistidega sai välja selgitatud, millised lahendused on esteetiliselt lubatud ja sobituvad ümbruskonda. Seejärel algas maja renoveerimise protsess.

Järgmine samm oli katusekatte materjali valik. Kristjan soovis säilitada korralikku olemasolevat katusekonstruktsiooni ja seega ei tohtinud uus katus olla raske ehk kivikatus sai välistatud. “Tahtsin, et katus oleks võimalikult hooldusvaba, püsiks kaua ning sobituks arhitektuurilise lahendusega, sh värvidega. Weckman pakkus mulle mitmeid variante. Minule meeldis klassikalise väljanägemisega lukkvaltsprofiil Elegant. Profiili materjaliks valisin Weckman Premium 50 kvaliteediklassi, mis toodetakse keskkonnasõbraliku GreenCoat PuralMatt pinnakattega tsinkplekist. On visuaalselt ilus ja talub hästi kergemaid mehaanilisi vigastusi,“ räägib Kristjan.

Foto Kristjani Weckmani katusest
Foto Kristjani Weckmani katusest

Mis on katuse juures tähtis ning mida silmas pidada?

„Kui katus on maapinnalt nähtav, peab ta sobituma maja viimistlusega ning olema silmale ilus vaadata. See tähendab, et see võiks olla ajas püsivalt puhas, sest katuse hooldamine on kulukas ja keeruline. Katus peab vastu pidama rasketele ilmastiku tingimustele tõeliselt pika perioodi jooksul. Samuti võiks ta olla lihtsalt ja kiirelt paigaldatav, kuna tööjõuhind moodustab kuni 50% katuse maksumusest.” Kristjan mainib veel, et selle kõige juures on tähtis sobivate lisaosade saadavus – kohustuslikud katusekäigu teed, lumetõkked ja vihmaveerennid, mis oleks katusega sama värvitooni ja stiili.

 

Kuidas leidsid tee Weckmani?

Kristjan leidis Weckmani internetist, kui otsis erinevaid valtsprofiilide müüjaid Eestis. Lisaks suurele valtsprofiilide valikule mängis tema jaoks olulist rolli ka see, et Weckmani puhul toodetakse kõik detailid nende endi tehastes algusest lõpuni. Weckmani katuseid on hulganisti paigaldatud ka Soomes, kus on ühed Euroopa Liidu karmimad ehitusnõuded – see veenas Kristjanit veelgi enam otsustama Weckmani kasuks. Ta toonitab veel, et Weckmanil on võimekus toota erilaiusega katuseharju ja neeluplekke, mis teistel teenusepakkujatel olid saadaval ainult standardmõõtudes.

Tehes hinnapäringut saatis Kristjani Weckmanile katuse aerofotod, kuhu olid märgitud ligikaudsed katuse mõõdud. “Seejärel sain ma väga meeldiva ja konstruktiivse teeninduse osaks, kus mulle ja ehitajale anti kõik edasised juhtnöörid ning valmistati ette katuse pinnalaotuse plaanid. Weckman oli katuse  planeerimisfaasist kuni viimase kruvi paigaldamiseni aktiivne ja vastutulelik koostööpartner, kes nõustas vajadusel ehitajat reaalajas,” sõnab Kristjan.

 

Kuidas möödus katuse paigaldamise protsess?

Katuse pani peale ehitusfirma, korstna ja nurgaplekid valmistas ning paigaldas objektil plekksepp. “Katuse paigaldus sujus väga hästi, sest Weckman suutis vajadusel koheselt toota kõik lisandunud detailid. Tihti võib juhtuda, et ehitaja lõikab ühe tüki kuskilt valesti ning seetõttu jääb katusepanek pooleli, kuna uut detaili peab ootama mitu nädalat kuni kuu,” lausub Kristjan.

“Tulemusega jäin väga rahule – kõik detailid olid kiireks katuse paigalduseks väga täpselt komplekteeritud. Iga külg oli ettenähtud pakis ning kõik detailid olid paigaldamise järjekorras ära pakitud. Positiivsena mõjus ka see, et kõikide materjalide tarne toimus alati õigeaegselt.

 

Mida soovitad neile, kes on parasjagu otsimas endale katuselahendust?

Kristjan soovitab kindlasti omale katusekattematerjali valides eelistada parimat ja kvaliteetsemat materjali, mis on parim ja kuluefektiivseim lahendus meie kliimasse. Weckmani Premium 50 kvaliteediklassi materjalid on toodetud vastu pidama meie põhjamaises kliimas. Põhimaterjaliks olev kuumtsingitud terasplekk on tsingimassiga 275 gr/m2, plekk omakorda kaetud PuralMatt värviga. Värvikihi piisav paksus ja ülihead omadused kindlustavad pleki vastupidavuse ning ka värvitooni säilivuse pikaks ajaks. Pika ekspluatatsiooniea aluseks on kvaliteetne materjal ja ka omaniku hoolitsus oma katuse eest.

“Erinevatel katusetüüpidel on suur vahe ning kõige odavam hind ei ole kunagi hea lahendus. Kui teha, siis juba korralikult ning vastupidavate materjalidega. Weckmanis on professionaalsed konsultandid, all in one lahendused ning palju erinevaid valikuvõimalusi – seda nii katuse kattematerjalide kui lisatarvikute osas. Olen kindel, et ka tulevikus pöördun sarnaste soovide puhul Weckmani poole, sest nii mulle kui ka Weckmanile on oluline pikaajaline usaldusväärne partnerlus.”

Foto Kristjani Weckmani katusest
Foto Kristjani Weckmani katusest

Tutvu lähemalt Weckmani katuselahendustega siit ning tee hinnapäring juba täna!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here