Kasulikud nõuanded voodi ja madratsi valikuks

Kvaliteetne voodi ja madrats on une kvaliteedi määramisel väga olulised. Järgnevalt toome välja kasulikud nõuanded, mille abil endale või oma pereliikmele uus voodi ja madrats välja valida.

 

Voodi valimine

Esmalt tuleb voodi valikul lähtuda magamistoa suurusest. Mida suurem on magamistuba, seda rohkem valikut on sobiva voodi valimisel. Üldjuhul võib öelda, et mida ruumikam on voodi, seda mugavam on seal magada. Enne valikuga tutvumist on mõistlik teha kindlaks voodi maksimaalne laius, mis jätaks piisavalt ruumi voodi ümber mugavalt liikumiseks, voodisse pääsemiseks, voodipesu vahetamiseks ja soovi korral ka üheks või kaheks öökapiks.

Kui magamistoas olev ruum on kindlaks tehtud, sõltub lõplik voodi suurus sellest, kas tegu on ühe- või kaheinimesevoodiga. Kitsamas kaheinimesevoodid algavad 140 sentimeetrist ning mõlemale magajale mugavust pakkuvad voodid 180 sentimeetrist. Lisaks laiusele tuleks arvestada ka voodi kasutajate pikkusega – voodi peaks olema vähemalt 20 cm pikem kui sellel magaja.

 

Voodi kõrgus

Voodi kõrguse määravad isiklik eelistus ja ruumi suurus. Väiksesse magamistuppa sobib pigem madal voodi. Samas, mida kõrgem on magamisase, seda kergem on sellele istuda ja hiljem sealt tõusta. Uue voodi kõrgust saab lihtsalt hinnata, võrreldes seda praegusega. Kuidas tundub praeguse voodi servale istuda? Kas see on pigem madal või pigem kõrge? Juba paarisentimeetrine muutus voodi kõrguses võib luua suure vahe mugavuses.

 

Kvaliteetne voodiraam ja peats

Kvaliteetne voodiraam tagab voodi pika kasutusea. Mida kvaliteetsemad on raami puitosad ning raam, seda vastupidavam on voodi ja seda parem on investeering.

Voodipeatsit valides mõtle sellele, mida tavaliselt enne magamaminekut või peale ärkamist teed. Kui sa armastad voodis lugeda või telerit vaadata, siis tasub eelistada voodipeatsit, millele saab mugavalt toetuda. Samas on võimalik kõvemale peatsile mugavuse lisamiseks patju kasutada.

 

Madratsi valik

Hea madrats on täpselt paras, mitte liiga pehme või kõva. Hea madrats ja padi peavad keha toetama nii, et selgroog on sirge ja lihased saavad lõdvestuda. Samas on targem eelistada natuke kõvemat madratsit, sest madrats võib ajapikku muutuda pehmemaks.

 

Kuidas mõjutab kehakaal madratsi valikut?

Madratsi peamine funktsioon on keha õigesti toetada. Paljuski on madratsi jäikus küll maitseküsimus, ent kõrge kehakaalu (üle 90 kilogrammi), keskmisest sportlikuma elustiili või sagedase seljavalu puhul tuleks eelistada kõvemat madratsit. Samuti sobib kõrgema kehakaalu puhul kõrgem madrats.

 

Kas madratsile tuleks juurde osta kattemadrats?

Kattemadratsi abil on võimalik madratsi pehmust muuta. Näiteks, kui madrats on liiga kõva, saab kattemadratsit kasutada pehmendajana. Samuti aitab kattemadrats tavalise madratsi eluiga pikendada, sest see hoiab madratsi puhtana.

 

Kuidas pikendada madratsi eluiga?

Lisaks kattemadratsi kasutamisele, saab madratsi eluiga pikendada, kui seda aeg-ajalt ümber pöörata. Soovituslik on madrats ümber pöörata iga kolme kuu tagant. Lisaks madratsi pööramisele tasub muuta ka jaluse ja peatsi osa.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here