Kevadine suurpuhastus – mis koristusvahendid peaksid kodus olema?

Kevad on käes – päevad on muutunud pikemaks, õhus on tunda soojakraade ning tuppagi paistab valgust üha enam sisse. Paraku need valguskiired võivad tuua esile mustuse, mis jäi pimedatel talvekuudel märkamatuks – see tähendab, et on aeg kevadiseks suurpuhastuseks! Kevadine suurpuhastus on iseenesest aeganõudev ettevõtmine, mis võib kujuneda üsna tülikaks kohustuseks. Mõnel juhul on mustus nii tugevalt sisse juurdunud, et selle eemaldamine võtab palju aega. Kuid see ei pea nii olema, kui oled varunud efektiivsed koristusvahendid ning toimid targalt, et selline mahukas koristustöö saaks lihtsa vaevaga tehtud.

 

Mida siis silmas pidada? Kõigepealt on vaja plaani, kuidas ja millega erinevad toad puhtaks saada. Seejärel tuleks muretseda vajalikud koristusvahendid. Koristama peaks nii, et mustus ei kanduks omakorda laiali. Koristamine käib alati ülevalt alla – enne lagi, kapipealsed, siis riiulid, seinad ja lõpuks põrand. Samuti kõik pinnad, mille teed märjaks, tuleb alati ära kuivatada.

Koduekstras on saadaval tõhusad koristusvahendid, millest esmalt tooksin välja mikrokiudlapid. Nüüdseks on need saanud oluliseks osaks minu koristustöödes. Mikrokiudlapil on palju eeliseid – selle mikroskoopsed kiud on võimelised kinnituma ka kõige väiksematele mustuse osakestele ning seda saab tükk aega kasutada, kusjuures professionaalsed mikrokiudlapid kestavad 500 pesukorda. Vee ja puhta mikrofiiberlapiga on võimalik eemaldada pindadelt isegi A-grupi viirused, rääkimata erinevatest bakteritest.

Mikrokiudlapid tuleks soetada eri värvides ning oluline on siinkohal kasutada igas toas ühte kindlat värvi lappi. Näiteks köögis rohelist, elutoas sinist ja vannitoas kollast lappi. Peale igat puutepinna puhastust peab lappi voltima, mis on tegelikult imelihtne. Laiali laotatud lapp tuleks voltida kõigepealt horisontaalselt, siis vertikaalselt ning seejärel veelkord vertikaalselt. Niimoodi voltides saad alati puhta lapi osaga jätkata pindade puhastamist ja väldid ristreostust ning mustuse laialikandmist. Üldiselt vaatan üle enne igat koristust, et mul oleks olemas mikrokiudlapid. Kui need on olemas, võib planeerida juba üksikasjaliselt erinevate tubade ja pindade puhastamist.

Põranda puhastamisel võiks toimida pigem kiirelt ja põhjalikult, et mitte mustust laiali kanda. Koduekstras on saadaval põrandakuivataja-pühkija, millele on samuti võimalik lisada spetsiaalne krõpsudega mikrokiud-põrandalapp. Hiljem tuleks lapilt eemaldada mustus kummiharjaga ning pesta lapp pesumasinas 90 kraadi juures uuesti puhtaks.

Millised koristusvahendid on veel esmavajalikud? Kindlasti sellised, mis aitavad efektiivselt aknad puhtaks saada. Kuna kevadine päike paistab sisse ennekõike akendest, siis toob ta esile ajaga kogunenud ulatusliku mustuse – eriti kui aknad on veel tänava poole, võtab aknapesu päris kaua aega. Et tõhusalt aknad puhtaks saada, kasutan tavaliselt Mayeri klaasipuhastusvahendit, seejärel aknakuivatuskummi ja siis tõmban veel lapiga üle.

Ka vannituba on selline koht, kus mustust võib olla rohkem ja selle likvideerimine nõuab rohkem aega. Tulenevalt näiteks vanni ja kraanikausi materjalist, võivad tihti plekid tõsiselt raskesti maha tulla. Seetõttu ongi hiljuti saanud minu koristusvahendid enda sekka uue lisa, Maima melamiininuustiku, mis veega niisutades eemaldab tõhusalt katlakivijäägid ning kõiksugu veepritsmed segistitelt ja kraanikausi ümbrusest.

Kevadisel suurpuhastusel tuleb nähtavale mustus ka kõige kaugematest kapitagustest ja toanurkadest, millele me võib-olla igapäevasel koristusel tähelepanu ei pööra. Seetõttu võib suurpuhastus tunduda algul hirmutav – teha on ju nii palju! Kui aga varuda õiged koristusvahendid, näiteks Koduekstrast, möödub ka suurem koristustöö oluliselt kiiremini ja sujuvamalt.

 

Tutvu lähemalt Koduekstra koristusvahenditega siit. 

 

 

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here