Kas sina pesed oma juukseid õigesti?

body care concept - back view of young woman washing her hair with shampoo in shower

Kas juukseid on üldse võimalik valesti pesta? Paraku on küll! Valesid viise on tegelikult lausa mitu.
Toome välja mõned punktid, mis on juuste pesemise juures väga olulised, kui tahad endale kauneid ja terveid kiharaid.

1. Enne dušši alla minemist kammi oma juuksed ära! Nii eemaldad sa juustest pusad, mis pesemise ajal veelgi rohkem sõlme lähevad.

2. Šampooni kanna ainult peanahale, sest vaht, mis juuste otstesse voolab, peseb need ise puhtaks.

3. Juukseid ei pea innukalt oma pealaele krunni vahutama – nii tekitad sa oma juustesse ainult pusasid ja sõlmi. Selle asemel hõõru šampooni pisut peopesade vahel, seejärel masseeri šampoon õrnalt juuksejuurtesse ja pealaele. Et eemaldada mustus ka juuste keskelt, silu vahtu juurtelt otsteni.

4. Ära unusta palsamit! Pole vahet, kui terved või õlised su juuksed ka poleks – ära jäta palsamit kasutamata. Šampoon mõjub juustele n-ö lihvimisena ning palsam aitab kiharatel pärast pesu taastuda, niiskust säilitada ning muudab juuksed kergemini kammitavaks.

5. Ära vali oma šampooni ja palsamit lõhna, vaid koostisosade järgi. Šampoon vali peanaha, palsam aga juuste seisundit arvestades.

6. Pese juukseid leige veega. Kuum vesi lõhub juuksekutiikuleid, mille tulemusena tuhmub juuksevärv kiiremini ning pärast pesu jäävad juuksed sageli kahused.

7. Loputada tuleks juukseid kindlasti jaheda veega, et sulgeda juuksekutiikulid. Kui soe vesi avab juuksepoorid, siis jahe vesi sulgeb need ning muudab seeläbi juuksed siledamaks ning läikivamaks.

8. Püüa vältida märgade juuste kammimist. Märjad kiharad venivad ca 50% – kui sa võitled märgades juustes olevate sõlmedega, siis murduvad ja lõhenevad sinu juuksed tõenäoliselt kiiremini. Kui aga pead kindlasti peale pesu juukseid kammima, kasuta selleks ettenähtud juukseharja ning alusta kammimist otstest.

Kasutatud allikas: The Outfit!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here