Mõned nipid, kuidas ravida külmetushaiguseid!

Aeg on jälle sealmaal, kus peaksime tuletama meelde, kuidas ravida külmetushaiguseid, sest lumi on juba maas ning järgmisest nädalast lubas veel rohkem lund. Talvel meie immuunsüsteem aga nõrgeneb ning igasugused viirused võivad meid rajalt maha võtta. Sellepärast võtsin interneti lahti ning kirjutan mõned nipid ja soovitused, et külmus ei võtaks hinge ära.

  • Kui ilmnevad esimesed külmetusnähud, siis jää kindlasti koju. Niimoodi ei teki ebameeldivaid tüsistusi. Mida rohkem käid ringi rahvarohketes kohtades või tööl, seda rohkem lased nõrgal organismil külge puukida veel mõne viiruse või veel hullem, nakatad teisi.
  • Üks väga hea soovitus haige olemise ajal on juua piisavas koguses vedelikku. Külmetushaiguste raviks on väga hea pärnaõie, pihlaka ja pajukoore teesegud. Köha leevendamiseks joo paiselehe-, nõmm-liivatee-, teelehe- või raudrohuteed.
  • Muidugi, võib teha ka sellise vägeva joogi: sidrunimahl, mesi ning soe vesi. Veerand tassi täida sooja veega, lisa kolm supilusikat sidrunimahla ja üks tassitäis mett. Siirupit annusta teelusikatäis korraga vastavalt vajadusele.
  • Kindlasti ka puhata niikaua kui enesetunne muutub paremaks. Organism, mis võitleb tõvega, vajab rohkesti und. Kui nohu segab magamist, siis hea nipp on magada kõrge peaalusega.
  • Immuunsust tugevda küüslaugu, erinevate antioksüdante sisaldavate marjade (jõhvikas, astelpaju, mustikas jne) ning muidugi vitamiinirohkete värskete köögi- ja puuviljadega. Kasulik abimees on ka küüslaugu-meesegu. Lisa peenestatud küüslaugule samas koguses mett ning söö seda teelusikatäie kaupa iga paari tunni järel.
  • Et nina lahti saaks ja röga kergem välja oleks köhida ning tatti välja nuusata, tee endale kummeli auru. Valmista üks eriti kange kummelitee, kummardu auru kohale, pane rätik üle pea. Hinga auru 7-10 minutit.
  • PS! Sama asja võib teha ka mündi, rosmariini ja nelgi seguga.

Niisiis, loodan, et need nipid ja soovitused tulevad teile kasuks! Veel parem oleks, et te üldse haigeks ei jääks!

Aga kui teil endil on kasulikke nippe, kuidas ravida või ennetada külmetushaiguseid, siis andke teada. Koos suudame rohkem! 🙂

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here