Ela positiivsemalt! vol 2

Freedom of the open road.

Eelmises postituses tõime välja mõned nipid, mis aitavad sul jõuda iga päev sammukese õnnelikuma eluni. Õnneks on neid nippe veelgi ja nendest nüüd rääkima hakkamegi.

1. Ära suhtle inimestega, kes sind kuidagi alla suruvad

Vahest oled ehk tähele pannud, et nii mõnigi inimene üritab sinust kõigest väest üle olla, suhtub sinusse kuidagi üleolevalt. Võib-olla kadestab ta sind ning tunneb end paremini, kui saab sind kasvõi läbi nalja solvata või ütleb midagi, mis sind kindlasti häirima hakkab. Võib-olla naerab ta sind sinu selja taga ning tõmbab kaasa ka mõnegi teise ning ta saavutabki sinust üleoleku.

Kui selline olukord juhtub tööl, siis suhtu olukorda professionaalselt. Kui töökaaslane suhtub sinusse ründavalt või kiuslikult, siis ära hakka teda vastu ründama, vaid ole viisakas. Sa tead oma väärtust ja keegi ei muuda seda. Jää enesekindlaks ning suhtle selle isikuga ainult tööalaselt. Ning kui ta üritab küsida eraelu kohta, maini, et räägid sellest ainult lähedastele inimestele.

9gag.com

Veel 3 reeglit, kuidas negatiivseid inimesi endast eemale hoida:

1. Kui keegi, kes on sinust lapsikum, kipub sinuga vaidlema, siis ära võta sõna! Lolliga pole mõtet vaielda.
2. Leia endale suhtlusring, kellega saad hästi läbi. Kui oled töökohas, spordiklubis või muul üritusel, kus sinusse ei suhtuta hästi, siis lahku niipea kui võimalik ja leia endale uus ja parem. Selline koht, mida naudid ja kus sa oled südamest õnnelik.
3. Viska oma elust negatiivsed inimesed välja, sul ei ole neid lihtsalt vaja.

2. Ära kuula teiste arvamust

Vanaema või sõbrannad arvavad, et sulle ei sobi su juuksevärv ja peaksid teise värvi valima? Sõbranna paneb paika, milline su kaaslane peaks olema? Ema arvab, et peaksid arstiteadust õppima minema, aga sina tahad minna hoopis midagi muud õppima minna? Sa lähed õppima eriala ja avastad, et see ei sobi sulle ning soovid seda muuta ja kogu suguvõsa arvab, et peaksid ikka selle eriala lõpuni tegema? Ei ja veel kord ei!

Ära kuula neid! See on sinu elu, sa teed ise otsuseid. Ära lase omale ajupesu teha, et mingi muu asi on „õigem“. Teiste arvamus ega tahtmine ei ole see, mis teeb sind õnnelikuks. Õnnelikuks teeb sind see, kui saad teha seda, mida sa südames kõige rohkem teha tahad ja kui saad oma tegelikud hingesoovid täide viia.

3. Ära võta asju südamesse

Kui kellelegi ei meeldi sinu tehtud töö, sinu valikud või välimus ja keegi ütleb midagi häirivat, siis ära võta seda südamesse.

Näiteks, kui sa jäidki spordivõitslusel viimaseks, siis mis sellest! Sa oled ikkagi samm ees neist inimestest, kes üldse ei viitsi sellistest asjadest osa võtta!

Ja kui keegi ütlebki sulle midagi halvasti, siis mõtle, milliselt inimeselt see tuli. Tõenäoliselt on see inimene sinust kuidagi madalamal pulgal. Oled temast viisakusega sammu ees.

Ja mis siis, kui sa ei osutunudki töövestlusel valituks! See ei tähenda seda, et sa pole piisavalt hea. Pealegi, kui üks uks ei avane, võib järgmise taga olla veel midagi paremat. Seega, võib-olla elul on sinu jaoks midagi veel paremat pakkuda.

Samamoodi on ka armastuses. Algul võib olla sant tunne, kui üks suhe läheb aia taha, kuid hiljem taipad, et su järgmine kaaslane on eelmisest veel parem ja mõistad, miks eelmine pidi lõppema. Iga asja lõpp tähendab millegi uue ja parema algust. Kindlasti õppisid ka sellest kogemusest midagi. Kõik inimesed, kes meie ellu tulevad, õpetavad meile midagi.

Loe siit kuidas emotsionaalselt tugevamaks saada.

4. Pinguta rohkem

Tahad midagi saavutada? Tahad võita kellegi südant? Tahad saada oma unistuste tööle? Kui sa selle nimel ei pinguta, ei saagi see juhtuda.

Pinguta rohkem, sest lõpus on see seda väärt. Anna endast kõik. Isegi, kui lõpus ei õnnestu, tead, et oled siiski endast kõik andnud. Kui kuuni ei ulatu, siis tähtedeni ikka!

Facebook.com

5. Ära ehita endale elu koos vale inimesega

Niiviisi oled ainult õnnetum. Sul ei pea kogu aeg kedagi teist kõrval olema, kes sind armastaks. Inimene peab end ise armastama õppima ning peab oskama ka üksi olla. Õige inimene tuleb su ellu siis, kui on õige aeg. Seniks aga naudi kõike muud, mis su elus on.

6. Ära ela päev korraga

Oled kuulnud ütlust, et ela päev korraga?

Igatahes see on täielik jama, kui hoolid ka oma tulevikust. Teed tööd, mis sulle ei meeldi ning jäädki sinna? See ei ole õige, kui piinled kohas, kus sulle ei meeldi olla.

Eladki päev korraga? Aga tulevik ja sinu õnn? Ka need on tähtsad – kindlasti näed end tulevikus õnnelikuna.

Aga kui sulle midagi ei meeldi, siis muuda seda koheselt, mitte ära ürita harjuda sellega päevast päeva. Niiviisi oled teel õnnelikuma elu suunas ning naeratad rohkem.

tumblr.com

7. Muretse endale lemmikloom

Lemmikloom on tõeline stressi maandaja ja tujutõstja!

Kas pole mitte tore, kui keegi pehme ja karvane poeb õhtul kaissu või keegi on alati ukse peal saba liputamas? Keegi, kes sind kunagi ei halvusta ega solva. Keegi kes toob alati naeratuse näole.

Kui sul pole omal võimalust lemmiklooma võtta, siis mine loomadevarjupaika ja jaluta sealseid koeri! Vähemalt üks heategu on päevas juba tehtud!

tumblr.com
kseniablog.tumblr.com

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here