Ela positiivsemalt!

Aga kuidas elada positiivsemat elu?

1. Julge öelda ei asjadele, mis sulle ei meeldi

Kõik asjad, mis meilt palutakse ei ole alati meeldivad ning vahel palub ka mõni sõber meilt midagi, mis on pisut vastukarva. Kindlasti on olnud teil näiteks mõni sõber, kes üle pika aja ilmub äkitselt välja, kes üritab teid oma äri eesmärgil kuhugi programmi tõmmata või mingit toodet „pähe määrida“. Isegi kui sõbrale on raske ei öelda, ürita mõelda kaine peaga ja julge öelda ei asjadele, mida tegelikult ei lähe vaja.

pinterest.com

2. Kui oled kurb, ära mine internetti masendavaid pilte vaatama ega jagama

Olete tähele pannud neid inimesi, kes paha tujuga jagavad masendava sisuga pilte oma Facebooki seinal? Vahel on tõesti kurb tuju, aga see ei tähenda, et seda peab kogu maailmale jagama. Kui sul on mure, kutsu sõber jalutama ja räägi talle oma murest ilma, et kogu su sõbralist peaks sellest teada saama.

Lisaks, kui käid tihti lehtedel nagu Pinterest või Tumblr, siis hoidu masendavatest piltidest ning lõpeta nende kasutajate jälgimine, kes postitavalt pidevalt masendava sisuga pilte või tekste. Jälgi neid blogisi, kust leiad positiivse sisuga postitusi. Kui tahad midagi jagada, jaga positiivset pilti või teksti.

Kui tahad selliseid tekste või pilte hulgi jagada, mine tumblrisse ja alusta reblogimist. Siis ei jää postituste üleküllus kellelegi ette.

9gag.com

3. Tegele aktiivselt hobidega

Kui sul veel ei ole hobi, siis hangi endale üks. Kui sinu argipäevad on liiga hallid, siis mõne hobiga tegelemine viib kindlasti mõtted mujale. Olgu selleks siis sport, käsitöö või mõni muu tegevus.

Näiteks spordiga tegelemine teeb sind sihikindlamaks ja postitiivsemaks.

4. Proovi uusi asju

Kui sulle pakutakse mingit põnevat võimalust või midagi, mida pole kordki elus proovinud, siis haara sellest pakkumisest kinni! Sa elad ainult üks kord ja pärast on mida meenutada.

Miks mitte proovida ära talvel jääauku hüppamine? Proovida suvel ära paraplaniga lendamine? Proovida ära mõni uus sport? Minna kardirajale kihutama? Astuda näiteringi? Aafrikasse vabatahtlikuks? Miks mitte liituda mõne vabatahtliku programmiga, kust saab nii kogemust kui palju uusi tuttavaid!?

9gag.com

Uued kogemused ergutavad meelt ning pärast on, mida oma sõpradele rääkida.

5. Ära karda

Kui sa soovid midagi küsida, aga ei julge, siis küsi ikka. Küsija suupihta ei lööda ja kui sa ei küsi, siis sa ei saagi teada ja vastus jääbki alati eitavaks.

Lisaks, kui sa soovid üritusele minna, aga kedagi teist pole kaasa võtta, siis mine ikka! Ka üksi saab olemist nautida, ära lase sellest end häirida, et oled seal üksi. Kuid kui siiski tunned igavust, siis võid ringi vaadata, kes veel võib üksi olla ja mine tee tutvust! Ja kui võimalik, siis võta osa üritusel pakutavast meelelahutusest! Olgu siis selleks mõni võistlus, matk või muu tegevus – lihtsalt mine. Julge pealehakkamine on juba pool võitu!

pinterest.com

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here