Kasko juba hätta ei jäta!

Kaskokindlustusest peab rääkima eelkõige sõidukiomaniku kindlustunde ja mugavuse tähe all –  kui  autoga midagi juhtub, ei pea omanik edasise pärast muretsema, vaid tema eest hoolitsetakse!

Samal ajal omavad tähtsust ka omavastutuse suurus erinevate õnnetusjuhtumite puhul ning uuemate autode omanikele ka uusväärtuskindlustuse olemasolu, rääkimata kaskokindlustuse lisavõimalustest ja -teenustest.

Näiteks Seesami kaskokindlustuse uusväärtuskindlustus rakendub automaatselt kuni ühe aasta vanusele sõiduautole või väikeveokile ning koos sõidukiga on kindlustatud:

 • turvaistmed ja -hällid
 • sõiduki külge kinnitatud katuseboks
 • katuseraam, jalgrattahoidja
 • kärukonks
 • täiendavad kaitse- ja astmerauad

Täiendavad kindlustusvõimalused tagavad parema kindlustuskaitse

Seesami kaskokindlustus pakub ka laiema kindlustuskaitse tagamiseks põhipaketile täiendavaid kindlustusvõimalusi. Üheks selliseks on klaasikindlustus, mille puhul omavastutus on 0 või 10% ning kui olete valinud omavastutuse 10%, siis rakendub tasuta klaasiparandus ning seda koguni piiramatu arv kordi! Lisaks klaasiparandusele on võimalik valida omale ka asendusautokindlustus, autoreisija õnnetusjuhtumikindlustus ning pagasikindlustus. 

 • Asendusautokindlustus tagab liikumisvõimaluse ka siis, kui isiklik auto peaks pikemaks ajaks remonditöökotta jääma. Seesamil on koostööpartneriks asendusautoteenuse osutamisel Hansarent. Siinkohal peab mainima, et asendusauto saab ka liikluskindlustuse juhtumite korral, kui klient ise süüdi pole, aga kaskoga on kate valitud ja olemas.
 • Autoreisija õnnetusjuhtumi puhul on kindlustatud õnnetuse ajal sõidukis olnud inimesed, kelle surma või püsiva töövõimetuse korral määratakse kindlustushüvitis.
 • Pagasikindlustus katab aga kindlustatud sõiduki salongis, pagasiruumis või katuseboksis kaasasolevate esemete kahjustumise, hävimise või kadumise tagajärjel tekkinud kahju.

Sihtkohta jõuad ka siis, kui auto enam ei sõida

Seesam pakub ka autoabi teenust, mis on nii Eestis kui ka välisriigis kaskokindlustuse kliendile tasuta, samuti puudub omavastutus. Näiteks kui sõidate perega Tallinnast Võrru, kuid Paide juures juhtub autoga midagi, mis takistab edasisõitu, siis pukseeritakse auto küll lähimasse volitatud esindusse või remonidettevõttesse, aga nii juht kui pere viiakse ikkagi sihtkohta.

Katkise rehvi puhul see parandatakse või asendatakse tagavararehviga. Positiivne on see, et sündmuskohal rehvi parandamine on samuti hinna sees. Autoabi teenuste võimalustest leiad rohkem infot siin.

Milliste juhtumite puhul on kasko vajalik?

 • Ootamatu juhtum – hoovist välja tagurdades paiskub tugeva tuule tõttu värav vastu auto külge. Muretsema ei pea, sest tegemist on äkilise ja ettenägematu juhtumiga ning sõidukile tekkinud kahju hüvitatakse.
 • Loodusõnnetus – kui tormi tõttu kukub auto peale puu või mõni raskem oks, katab kindlustus kahjud. Eelisena on siin asjaolu, et üle 1000-eurose kahju korral on omavastustus 0 eurot.
 • Tulekahju – armatuurlaua all tekib juhtmetes lühis, mille tagajärjel süttib auto salong põlema. Salongi taastamine on teadagi rahaliselt kallis, kuid kasko korvab kahjud.
 • Vandalism – mõni nolk on kriipinud autot terava esemega või purjuspäi löönud küljepeegli katki. Taas hüvitab kindlustus sõidukiomanikule kahjud.
 • Klaasikindlustus – Eesti teed on vahel teadagi millised ning kive, mis vastu esiklaasi lendab, on omajagu. Klaasikahjud hüvitatakse ning „ämblikuga“ sõitma ei pea.
 • Mets- ja kariloomad – Eestis on pimedat aega üsna palju ning kui omakorda ka kehvad  ilmastikuolud raskendavad nähtavust, on loomadele otsasõit sagedaseks juhtumiks. Lisaks sellele, et tekkinud kahju kuulub hüvitamisele, on ka mets- või kariloomale otsasõidu korral omavastutus 0 eurot.

Seesami kaskokindlustus on kõigi oma võimaluste ja teenustega väga mugav ning kindlustuspakkuja oma suure kogemustepagasiga kindlaks partneriks. Sõidukiomanik saab tegeleda talle oluliste asjadega ning mis kindlustusse puutub, selle eest kannab hoolt kindlustuspakkuja. 

Finantsteenuse pakkuja on Seesam Insurance AS. Tutvu tingimustega www.seesam.ee ja vajadusel küsi lisainfot kindlustusspetsialistilt.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here