Matk sügiseses Eestis on lummavalt ilus!

Matk sügiseses Eestis on lummavalt ilus ja värviline ehk ideaalne aeg tulla betooni vahelt välja ning minna loodusesse! Meil on hulgaliselt rabasid ja soid, matkaradu ning muid looduskauneid kohti, kus on võimalik matkata üksi, sõpradega või perega, nii giidiga kui ka ilma. Paljusid Eesti matkaradu hooldab RMK, mis pakub ka lõkketegemis-  ja ööbimisvõimalust. RMK telkimisplatsid on just neile, kes otsivad eriti looduslähedast elamust. Kujuta pilti, et ärkad telgis, tee lõkke üles, siis karastad jõevees ning hiljem soojendad ennast lõkke ääres.

Lisaks on RMK on rajanud kaks pikka matkateed, mis võimaldavad mandri-Eesti üsna risti-põiki läbi käia. Üks on loodest kagusse suunduv tervelt 820 km pikkune Peraküla-Aegviidu-Ähijärve ja teine kirdest edelasse suunduv 375 km Oandu-Aegviidu-Ikla matkatee. Nii, et kui Sul ja Su sõpradel sattus mitmenädalane puhkus sügisesse ning ei tea mida sellega peale hakata, siis matka Eesti läbi!

Kust ma informatsiooni leian?


Panen Teile siia mõned leheküljed, kust saate matkamise ja looduses puhkamise kohta rohkem uurida:

 

1) Puhkaeestis.ee

Puhkaeestis.ee on Eesti ametlik turismiinfo, kus on ära toodud kõikvõimalikud võimalused Eestis puhkamiseks, nii looduses kui ka spa-des. Siit leiad kindlasti sobiva põneva paiga või ürituse, mida külastada. Või hoopis matka kuskil rabas!

Näiteks Kakerdaja raba, mis on Kõrvemaa üks suuremaid rabasid. Rabamassiivi suurus on umbes 1000 hektarit. Raba omapäraks on raba kaheastmelisus ehk kahel erineval kõrgusel paiknev laukavöö. Kevadel ja sügisel peatub raba laugastikul tuhandeid veelinde. Näed, sügis ongi käes, lisaks puhkamisele näed võib-olla veelinde, keda muidu niisama ei näe. Keset raba on aga Kakerdaja järv, millest kolmveerand kilomeetrit ida pool asuv 2,6 ha liigirikka puistuga Hiiesaare soosaar, arvatavalt muistne pelgu- ja ohvripaik.

2) Loodusegakoos.ee

Loodusegakoos.ee on sarnane leht, nagu eelnev, sest ka siit on võimalik leida endale mõnus puhkamisvõimalus. Vajutad kuhu minna? nupule ning siis valid, kas tahad õpperada, matkarada vms. Siis valid sobiva piirkonna ning juba otsitaksegi Sulle vastavad võimalused. Mina otsisin näiteks metsaonni Valgamaalt ning leidsin Kivi metsaonni, mis asub Karula rahvuspargis. Kirjelduses seisab, et metsaonn jääb Hargla-Koobassaare tee äärde. Parkida saab onni lähedal. Metsaonn on küttekoldeta ja lavatsitega vana ait. Metsaonni juures on olemas lõkkease. Lähedal vana rehehoone varemed ja laut. Mida veel tahta, lülitad telefoni välja, et ülemus Sind kätte ei saaks ning puhkad, elad vahelduseks natuke teistmoodi!

3) Turismiweb.ee

Eesti suurim turismiportaal, mille kaudu on võimalik leida erinevaid majutusasutusi, tegevusi, matkasid kui ka igasuguseid pakkumisi. Näiteks pakkumistest leidsin paketi nimega „teatrielamus Viljandis“, mille hinnaks on 96 eurot ning kehtib kahele inimesele. Hind sisaldab:

  • 1 öö majutust Grand Hotel Viljandi standard kahekohalises toas
  • teatripiletid Ugala teatri etendusele Viljandis. Mängukava: www.ugala.ee/mangukava/
  • rikkalik buffet hommikusöök
  • hommikusauna ja mullibasseini kasutus (avalik)
  • tasuta parkimine
  • tasuta Wifi

Vaata järgi, äkki leiad Sinagi põneva pakkumise, kuidas nädalavahetused või puhkus huvitavaks teha!

 

4) Loodusturism.ee

Loodusturismiga on võimalik minna erinevatele matkadele nagu räätsamatkad rabades ja soodes, süstamatkad, kanuumatkad jne koos matkajuhiga. Lisaks seiklemisvõimalusi ning erinevaid koolitusi, näiteks looduses toimetuleku koolitus.

Toimetuleku koolitus ei ole muidugi ellujäämiskoolitus, vaid hakkamasaamis oskuste ning parimate praktikate edasiandmisega matkategevuse käigus. Ei tea ju kunagi, mis meiega looduses juhtuda võib. Koolitusmatkal õpetatakse õigesti kasutama magamiskotti, ratsionaalset tuletegemist, toiduvalmistamist nii lõkkel kui matkapliidil, lisaks veel kõikvõimalike looduslike abivahendite kasutamist ja üleüldisi matkatarkusi.

Niisiis, kui tunned, et võiks õppida midagi uut ja huvitavat, siis võta julgelt Imre Arroga ühendust ning varsti tuled looduses edukalt toime!

 

5) Matkajuht.ee

Matkajuht on matka-, majutus- ja toitlustuskorraldust ning seiklustegevusi pakkuv ettevõte. Paiknevad küll Lõuna-Eestis, kuid töötavad kõikjal Eestis.

Matkajuht on hea võimalus lasta endale korraldada üks vahva aktiivne sünnipäev või ettevõtte suvevõi talvepäevad. Näiteks viite inimesed matkama jalgsi või kanuuga, siis saab süüa ka veel ning majutuse eest hoolitsetakse ka. Ise ei pea midagi mõtlema, ainult puhka!

Lisaks ka kaugmatkasid naaberriikidesse, mis kestavad 7 päeva või siis öömatkasid. Öös võib olla asju!

Nädalavahetus on peagi käes, võta nüüd ruttu need leheküljed lahti, leia mõnus tegevus või koht ning jäta betoon natukeseks seljataha!

 

Kivi kotti, sõbrad!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here