TOP 3 reisisihtkohta kevadeks

TOP 3 reisisihtkohta

Kindlasti on paljudel Otepää talvemõnud Eesti reisisihtkohtadest sellel aastal välja jäänud. Põhjus lihtne – lund ju pole. Ka jõulud olid meil üle terve vabariigi lumevabad. Lootust on, et tali taeva ei jää, kuid suure tõenäosusega võime lumest suud ja silmad puhtaks pühkida. Paras aeg on hakata kevadisi reisiplaane tegema. Selleks otsisimegi välja top 3 reisisihtkohta, mis aitavad kevadel luhta läinud talveilmad unustada.

Bali – muinasjutuline paradiisisaar Indoneesias

Esimese sihtkohana soovitame reisida Indoneesias asuvale Bali saarele, mida kutsutakse tihti hellitavalt ka paradiisisaareks. Tõepoolest Bali on selle nime auga ära teeninud – alati aastaringselt soe kliima, pea tervet rannajoont katvad liivarannad ning vaheldusrikas maastik. Sisemaal laiuvad muinasjutulised riisiväljad, mis pakuvad kordumatut silmailmu.

Detsembrist märtsini esineb tugevaid vihmasadusid, kuid õnneks need ei kesta kaua ning on peamiselt õhtuti. Turistide jaoks populaarseim piirkond on Lõuna-Bali, kus asuvad imelised surfirannad, kauplused ja ööklubid. Seal asub ka kõrgete lainete poolest kuulus Kuta rand, mis surfareid ligi meelitab.

Bali on eestlaste jaoks suhteliselt soodne. Näiteks poes ning baaris kehtivad jookidele pea samasugused hinnad. Kui soovid vaiksemat ning rahulikumat puhkust, siis soovitame külastada Balit veebruaris, märtsis või mais. Aprillis võib esineda ülerahvastatust ning samuti ka jõuludel ja aastavahetusel.

Tai Kuningriik – pidu, päike ning külalislahked kohalikud

Taid peetakse kindlasti Aasia peamiseks peoriigiks. Värvikirev ning meeleolukas ööelu ei jäta kindlasti kedagi külmaks. Lisaks peaks Tai meeldima ka kõigile toidugurmaanidele, sest kes ei unistaks igapäevaselt Tai toidust – vürtsikas, mitmekesine, eksootiline ning vägagi rahakotisõbralik. Lisaks pidutsemisele ning maitsvale söögile on Tail palju muudki turistidele pakkuda. Isegi tõeline kultuurihuviline ei pea pettuma. Kuningriik on kaetud budistlike templite ning paljude muuseumidega. Samuti korraldatakse seal palju suuri festivale, millest kindlasti tasub võimalusel osa võtta.

Taisse soovitame reisida, kui seal ei ole liialt kuum. Enne maikuud on reisida kõige parem, sest maist kuni oktoobrini on seal kõige kõrgemad temperatuurid ning üle 40-ne kraadine kuumus võib olla päris talumatu.

TaiGruusia – eestlaste suured sõbrad ning lemmikud

Ei tea, mis nende grusiinidega on, kuid meie neile meeldime ja nemad meile ka. Võimalik, et sõprus on välja kujunenud tänu ühistele ajaloolistele katsumustele.

Kuid Gruusia on vägev – head veinid, maitsvad söögid, hunnitu loodus ning rõõmsad inimesed. Soovitamegi Gruusiat külastada just kevadel ja sügisel, sest suvekuud nagu juuli ja august on liigagi turistidest üleküllastunud. Lisaks võib temperatuur augustis tõusta ka üle 40-ne kraadi. Ka talvekuud sobivad külastamiseks, eriti kui on plaanis ette võtta suusareis mägedesse.

Kui Gruusias välja sööma lähete, siis proovige kindlasti ära nende juustupirukas hatšapuri ning Gruusia pelmeenid ehk hinkalid. Kindlasti märkate, et grusiinidel on tavaks süüa külluslikult – lauad peavad olema lookas ning vein voolama ojadena.

Soovitame külastada kuurortlinna Batumi ning Gruusia arvukaid kloostreid, millest tuntuim on 12. sajandi alguses rajatud Gelati klooster. Batumis on niiske ja soe kliima ning reisida sinna soovitamegi pigem kevadel või suvel, kui on õhk kuivem.

GruusiaKas püüda viimse hetke pakkumisi või hakata raha koguma?

Reisimine on lõbus, kuid küllaltki kulukas. Üks võimalus, kuidas raha kokku hoida, on haarata kinni viimase hetke pakkumistest. Selleks tuleb ise küll natuke eeltööd teha ning reisikorraldajate veebilehtedel ja lennufirmade portaalidel kiivalt silma peal hoida, kuid samas võib leida väga hea hinnaga pakkumisi. Mida teha siis, kui alati pole kohe vaba raha võtta, et kiiresti headele pakkumistele reageerida?

Üheks võimaluseks, kuidas lisaraha saada, on võtta väikelaen. Ostes lennupiletid tarbimislaenu eest võib see hoolimata intressidest olla soodsam kui koguda raha järgmised 12 kuud. Näiteks Finora Capitali teenuste valikus on väikelaen täiesti olemas. Väikelaen sobib hästi just väiksemate kulude katmiseks nagu näiteks puhkusereisid. Kindlasti tuleb ära märkida, et väikelaen ei ole klassikaline kiirlaen, kus raha tuleb n.ö. piiks-piiks ja hetkega, vaid Finora Capital lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest. Väikelaenu tingimustega saad tutvuda siin. 

1 kommentaar

  1. Laenates tasub uurida, kas ehk pakutakse uuele kliendile ka soodustusi. Olen näinud, et mõned laenupakkujad annavad uuele kliendile laenu 0% intressiga, kui maksad selle tagasi 30 päeva jooksul. Hiljuti leidsin sellise lehe ( https://moneezy.com/ee/ ), kus saab hea ülevaate soodsatest laenudest.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here