Aga kui põrutaks õige Dublinisse?

Dublin

Ainuke asi, mis inimese rikkaks pidi tegema, on reisimine. Uus auto jääb vanaks ning kallid riided lähevad moest, kuid reisilt saadud positiivsed emotsioonid ning mälestused jäävad sind igaveseks saatma. Üks selline paik, mis kindlasti kogu eluks meelde jääb, on Iirimaa ning täpsemalt selle pealinn Dublin. Eestlastele peaks see linn eriti hästi sobima, sest see on ruutkilomeetritelt isegi väiksem kui Tallinn. Kõik on kenasti käe-jala juures ning linnas saab kõik käigud mugavalt ka jala tehtud. Mis selle linna siis nii eriliseks teeb?

Dublin – põhi vs lõuna

Dublinit iseloomustab põhja–lõuna-suunaline jagunemine mööda Liffey jõge. Kunagi ammu rajas Kildare’i krahv oma residentsi jõe lõunakaldale ning ütles, et kuhu läheb tema, sinna läheb ka mood. Sellest piisas, et linna kõrgklass hakkas oma hooneid ja elumaju sinna piirkonda rajama. Tekkis killustatus, kus töölisklass elas põhjapoolsel ning kõrgklass lõunapoolsel kaldal.

Tänapäeval selline jaotus nii selgelt esile ei tule. Kuigi jõest lõuna pool elavad iirlased soovitavad isegi praegu pigem nende poolel püsida, sest seal on kõige paremad pubid, ilusam arhitektuur ning kõige sõbralikumad inimesed. Kindlasti ütlevad põhja-dublinlased seda ka enda kalda kohta. Nii, et mingisugune omavaheline väike rivaalitsemine ja tögamine on ikkagi säilinud. Kui turistina Dublinis ringi tatsata, siis on orienteerumine tänu Liffey jõele väga lihtne ning ära eksida on peaaegu võimatu.

Tee iirlasega tutvust!

Kui oled Dublinisse jõudnud, siis ära pelga kohalikega tutvust teha. Kõige parem koht on selleks mõni pubi või baar, sest seal veedavad iirlased pärast tööpäeva mõnusalt aega ning on agarad alati uute inimestega tutvust sobitama. Paljud kohalikud soovitavad isegi üksinda Dublinisse reisida, sest uued iirlastest sõbrad leiab kiiresti ning inimesed on tõepoolest väga sõbralikud, jutukad ja viisakad. Lisaks oskavad nad väga hästi üles loetleda kõige paremad ning ägedamad pubid, restoranid, pargid, rannad ja kõike muud. Näiteks on igal iirlasel olemas ka enda kindel eelistus, kust saab kõige parema pindi iirlaste lemmikõlut Guinnessi.

Juba toidu pärast tasub minna

Kõik toidugurmaanid võivad rõõmustada ja täitsa tühja kõhuga Eestis lennukile astuda, sest väga maitsvat sööki ja jooki pakutakse põhimõtteliselt igal pool. Iirlaste toidukultuur on rikkalik ja mitmekesine. Ka taimetoitlaste peale on mõeldud. Isegi iiri hommikusöök (traditsiooniliselt väga liharikas taldrikutäis) on saadaval taimetoitlaste versioonina.

Lisaks soovitame proovida ära nende kohalikud mereannid, eriti austrid. Lihast on peamine lambaliha, kuid lisaks sellele süüakse ka sea- ja veiseliha ning kana. Salateid eriti naljalt ei leidu, põhiline kõrvalroog on mitmel erineval viisil valmistatud kartul. Nii nagu eestlased, on ka iirlased kõvasti kartuliusku.

Guinness Store House, muuseumid ja teised vaatamisväärsused

Enamik riiklikke muuseume on tasuta. Võib täitsa rahumeeli sisse astuda. Küll aga võidakse teatud alade või korruste eest piletiraha küsida. Üks koht, mida kindlasti peaks igaüks külastama, on Guinness Store House. Piletiraha on seda hinda väärt.

Guinnessi õlu ning Iirimaa on põhimõtteliselt sünonüümid. Muuseum koosneb seitsmest korrusest ning vaadata on seal oi-oi kui palju. Seda muuseumi soovitame ka külastada inimestel, kes väga suured õllesõbrad ei ole, sest muuseum on üles ehitatud vägevalt ning on omaette juba kihvt vaatamisväärsus. Väga levinud on ka linnatänavatel ringi jalutamine, parkides pikniku pidamine või rongireis ranniku äärde.

Kui kallis on Dublin?

Iirimaad peetakse pigem kallimaks reisisihtkohaks, kuid tegelikkuses see asi nii päris pole. Näiteks on kõik hinnad Tallinnaga täitsa võrreldavad ning erinevatele hinnaklassidele vastavaid kohti on palju. Peamine suurem väljaminek on majutus. Saab ööbida hotellides või kasutada näiteks väga mugavat ning soodsat Airbnb teenust. Transport on hea, kuid vajab natuke alguses harjumist ning virtuaalse kaardi näiteks Google Maps’i kasutamine on soovitatav.

Iga reisi juurde kuulub tahes-tahtmata erinevaid kulusid. Nende hulgas on kindlasti:

  • Põhikulud (piletid, majutus)
  • Transferi ehk transpordi kulu
  • Ekskursiooni raha
  • Meelelahutused, üritused
  • Toitluskulud
  • Suveniiride ost

Võib aga juhtuda, et soov reisile minna jõuab eesmärgi saavutamisest ette. Sel juhul aitavad unistust ellu viia kaasaegsed finantslahendused. Täna teevad paljud reisiagentuurid koostööd krediidiandjatega, pakkudes järelmaksu.

Nendele, kes eelistavad puhkuse korraldusega ise tegeleda, sobib lisaraha saamiseks hästi väikelaen. Näiteks Finora Capitali teenuste valikus on väikelaen täiesti olemas. Väikelaen sobib hästi just väiksemate kulude katmiseks. Tutvu tingimustega siin. Kindlasti tuleb ära märkida, et väikelaen ei ole klassikaline kiirlaen, kus raha tuleb n.ö. piiks-piiks ja hetkega, vaid Finora Capital lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest, kuid samas lubavad anda taotlusele kiire vastuse.

Reisimine teeb rikkaks ning Iirimaa on üks äraütlemata rikas nii ajaloo, muusika, kunsti, hea söögi ja joogi ning inimeste poolest. Lisaks ei kesta lennureis sinna kaua ning maandudes ootab sind ees uskumatult sõbralik ning külalislahke rahvas. Tasub külastada!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here