Kasulikud nipid, kuidas sääsed eemal hoida

Sääsed on suviti ühed äärmiselt tüütud putukad. Nad segavad kalastajaid, metsamehi, suvitajaid ja ka teisi inimesi, kes tahavad aias või terrassil lõbusalt aega veeta. Kuid see pole nende süü, pigem me ise ei oska nendega koos elada, sest sääsed pinisevad, imevad verd ning ajavad naha hiljem sügelema. Õnneks on poodides saadaval laias valikus erinevaid peletajaid, mis aitavad meil sääski eemal hoida või äärmisel juhul ka kahjutuks teha. Koduekstra andis meile lahkelt testimiseks erinevaid sääsetõrjevahendeid, mis peaksid meie võitluse tüütute putukatega lihtsamaks tegema.

Putukakaitsejakk

Putukakaitsejakk on üks kindlamaid viise, kuidas sääsed ja teised putukate endast eemal hoida. Tegu on siis jakiga, mis katab terve ülakeha ning lisaks saab näo ette lukuga ka võrgu tõmmata. Seljas kanda on seda väga mugav ja saadaval on seda jakki mitmes erinevas suuruses. Kui kõik lukud ja nöörid õigesti kinni tõmmata, siis ei tule ükski putukas segama. Näiteks, kui on plaan palavate ilmadega minna matkama, siis selline jakk on väga hea lahendus. Pane õhemad riided selga ja kaitsejakk kõige peale. Samuti on seda lihtne kaasa võtta, sest see ei võta kokkupakitult palju ruumi. 

Putukakaitsemüts

Kui on matkamiseks pikad riided olemas ning keha kaitset ei vaja, siis nägu võiks ikka olla sääskede eest kaitstud. Selleks puhuks sobib väga hästi putukakaitsemüts. See on nokamüts, mida ümbritseb kaitsev sääsevõrk. Putukaitsemüts hoiab just sääsed näost ja peast eemal ning lisaks kaitseb ka kaela. Väga hea vahend, kui terve parv sääski on sind sihikule võtnud.

Putukavõrgud

Suveõhtud on meil soojad ja sumedad ning tihti tahaks aknad öösiti lahti hoida. Kuid nii tehes võivad sääsed tuppa tungida ning nende lõikava pirina saatel pole just kõige mugavam magama jääda. Lahenduseks on putukavõrgud, mis tuleks akende ette asetada. Nii pääseb mõnus jahe ja värske õhk tuppa ning sääsed ja ööliblikad jäävad välja. Lisaks on võrkudele kinnitatud takjapael. Nõnda saab võrku väga lihtsalt akna ette asetada ning vajadusel ka eemaldada.

Elektroonilised sääsepeletajad

Elektrooniliste sääsetõrjevahenditega on kaks võimalust. Kas peletada sääski või hävitada. Tihti on sääskede hävitamine isegi tõhusam meetod. Näiteks Itaalias korraldatakse igal aastal sääsetapmisvõistlust. Meie testitud putukalamp tõmbab oma ereda valgusega putukaid ligi ning seejärel annab neile sutsaka, mis putukad kahjutuks teeb. Küllaltki tõhus abivahend. Teine seadeldis, mida testisime, oli sääsepeletaja. See hoiab sääsed eemal, jäljendades kiilide ja isaste sääskede hääli. Verd imevad ainult emased sääsed, järelikult emastele suvel isased enam ei meeldi ja hoiavad nendest eemale. Kui on soov hävitada, siis võite valida esimese vahendi ning kui soov peletada, siis tuleks valida teine seadeldis.

Mänguliselt sääskede vastu rünnakule

On olemas ka lõbusamaid lahendusi, kuidas sääskedest lahti saada. Üks kõige ägedam, mis meile kätte sattus, on kärbsepiits, mis päästikule vajutades lööb käsi kokku. Sellega on just õhus lendavaid kärbseid ja sääski hea kinni püüda. Tegu on sellise lõbusama, kuid tõhusa kärbsepiitsaga. Teine piits on elektrooniline, mis annab lendavatele putukatele väikese elektrilöögi. Mõlemad putukapiitsad on ennekõike mõeldud putukate püüdmiseks õhust, eelistatult kui need on parves, siis saab maha lüüa kohe mitu sääske ühe hoobiga.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here