Miks on aktiivsuskellade lipulaev Fitbit kordi tõhusam kui personaaltreener?

aktiivsuskell
Allikas: wareable

Tänasel päeval spordiklubisse sisse astudes või sobiva ilma korral lähedalasuvasse parki jooksuringile minnes ei näe naljalt kedagi ilma nutika pulsi- või spordikellata. Aeg on esimesest samme lugevast ja pulssi näitavast randmepaelast nõnda palju edasi arenenud, et aktiivsuskell oleks koondnimena ilmselt kõige täpsem öelda asja kohta, mis mõõdab su pulssi, loeb samme, sinu põletatud kaloreid, magatud tunde jpm.

Kes veel kaalub, mida kinkida jõulude puhul oma lähedasele inimesele, kes kiirel ajal ka oma välimusele ning tervisele rõhku pöörab, siis meie kindel soovitus oleks aktiivsuskell. Maailma enimmüünud aktiivsuskellade kaubamärk Fitbit on turule toonud eelmise mudeli ehk Fitbit Charge HR edasiarenduse Fitbit Charge 2, mis on mitmes mõttes oma eelkäijaga võrreldes tõsine uuendus.

aktiivsuskell
Allikas: The Verge

Miks on Fitbit maailmas aktiivsuskellade lipulaev?

Esiteks on Fitibit Charge 2 ekraan mitu korda suurem kui Fitbit HR-il oli ning seega on seda samuti kordades mugavam lugeda ja jälgida. Ekraan reageerib kiiresti sinu näpuvajutusele ja kuvab jooksvalt sinu elu ja liikumist puudutavat informatsiooni alustades sinu pulsisagedusest ja lõpetades sinu telefoni tulevate sõnumitega.

Allikas: Buzzfeed

Fitbit Charge 2 on tehtud selleks, et aidata sul jälgida ning monitoorida oma liikumist mitte ainult trenni tehes, vaid terve oma päeva vältel. Keha ei tee ju ometi tööd ainult jõusaalis kangi tõstes või jalgrattaga sõites. Ka poodi viimasel minutil piima järele kiirustamine nõuab omajagu pingutust ning hiljem oma nädala sündmustele ja tegemistele tagasi vaadates tore näha ülevaadet ka päevade ning tundide kaupa – millal, kui palju ja mis liiki sporti sa parajasti tegid. Ja justnimelt ka siis, kui enda arvates ruttasid vaid hetkeks poodi mõne õhtusöögiks tarvis hädavajaliku koostisosa ostmiseks.

Fitbit jälgib sinu tehtud sammude hulka, läbitud distantsi, põletatud kaloreid ning päeva jooksul läbi tehtud aktiivseid minuteid. Samuti tuletab kummimaterjalist kell sulle õigel hetkel teatud ajavahemike tagant meelde, et on aeg end pisut liigutada. Selle tarvis on kellale sisse ehitatud vibreeriv seade, mis äratuskella või meeldetuletuse funktsiooni abil õrnalt randmel vibreerima hakkab.

Aktiivsuskella nutikad rakendused, mis tunnevad ja jälgivad ise sinu keha

Kella fuktsioon SmartTrack on suurepärne neile, kes päeva jooksul mitut erinevat liiki sporti teevad. Kell saab ise aru, kas sa parajasti jooksed, kõnnid või sõidad näiteks jalgrattaga ning salvestab su tegevuse vastavalt. Loomulikult on sul võimalus alati ka ise õige tegevuse liik kellalt valida. Selleks saad sa kasutada kella küljes asuvat nuppu või lihtsalt ekraanile vajutada.

aktiivsuskell
Allikas: wareable

PurePulse pulsimõõtja on innovaatiline ja ülimalt täpne seade, mis töötab otse sinu käelt ilma tülika pulsivööta. Kella metallplaadi all on kaks tulukest, mis töötavad koos sinu südamelööke registreeriva seadmega. Sul on pidevalt ülevaade oma südametööst ja sa saad oma treeningrütmi, kõndimiskiirust või jooksusammu vastavalt sellele reguleerida.

aktiivsuskell
Allikas: PC Mag

Fitbit ei jälgi sind aga ainult pealtnäha aktiivsel ajal. Aktiivsuskella jaoks on äärmiselt olulised ka sinu unetunnid. Fitbit Charge 2 jälgib automaatselt sinu und ja logib selle rakendusse.

Fitbit on nii Androidile kui ka iPhoneile teinud tasuta äpi, mille saad telefoni laadides oma aktiivsuskellaga sünkroniseerida. See võimaldab sul näiteks panna oma kell jälgima ka GPS-i peal sinu jooksu- või kõndimistrajektoori. Samuti teavitab sinu aktiivsuskell siis sind ka sissetulevatest kõnedest, sõnumitest ja kalendris olevatest sündmustest.

Me kõik teame, et personaaltreenerid maksavad tänapäeval hingehinda ning peaaegu ükski neist ei muretse lisaks kõigele treeningutesse puutuvale ka selle eest, et sa õigel ajal ärkaksid, regulaarselt tööst puhkepause teeksid ning oma hääletuks pandud telefonile pilgu heidaksid, kui ema või elukaaslane parajasti helistab. Aktiivsuskellad täiustuvad pidevalt ning Fitbit Charge 2 on hetkel turulolevatest nutikatest paeltest konkurentsitult stiilseim ja nutikaim.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here