Pardel – mis vahe on ikkagi kõige odavamal ja kõige kallimal?

Endale uut pardlit valides on mõned kriteeriumid, millest kuidagi mööda ei saa vaadata. Esiteks tahaks, et toiming kulgeks võimalikult valutult, pardel nahka ei sikutaks või veel vähem seda katki ei teeks. Teiseks oleks kena, kui kogu vannituba pärast raseerimist habemekarvu täis poleks puistatud ning kolmandaks oleks eriti vinge, kui raseerimisega oleks võimalik nobedalt ühele poole saada, et päeva jooksul vannitoast kaugemale ka jõuaks.

Neid üsna lihtsaid ja labaseid kriteeriume arvesse võttes seisab pea iga mees tavaliselt elektroonikapoe pardlileti ääres ja püüab välja mõelda, milline pakutavatest raseerijatest kõige paremini kriteeriumitele vastab ja ost samas rahakotis täielikku hävitustööd ei teeks.

Pardli valikul on äärmiselt oluline ka loomulikult see, kas inimene soovib hoida trendikat ja hoolikalt pöetud habemejoont või on tema eesmärgiks igal hommikul lõug lihtsalt võimalikult kiiresti ja valutult siledaks saada. Erinevaid masinaid erinevate habemetrendide tarbeks on välja töötatud tõepoolest aukartust äratav hulk ning omale meelepärase peaks nende seast leidma endale küll igaüks.

Meie eesmärgiks oli täna aga leida hoopis vastus küsimusele, kuidas on võimalik, et üheks ja samaks otstarbeks mõeldud eseme väärtus võib mudelite kaupa erineda suisa kümnekordselt. Seadsime sammud digipoodi Klick ja vaatasime lähedalt mõnda pardli mudelit. Mida me siis ikkagi saame, kui ühe habemeajamismasina eest 10 korda suurema summa välja käime kui tegelikult häda pärast vaja oleks?

Meeletu kvaliteedivahe juba kolme esimese seeria vahel

Võrdluseks võtsime ühe tuntuma pardlitootja Braun ja selle erinevad seeriad. Alustasime odavamast hinnaklassist ja katsetasime Braun 13OS-1 mudeliga. Tegu on tõepoolest algelise lahendusega sellest, mida me oleme tänapäeval harjunud elektriliseks habemeajajaks nimetama. Pardel maksab hetkel Klick digipoes 37,99 ja on igati oma hinda väärt. Hädavajalik saab tehtud, aga töö on keeruline, ebamugav ja puudulik. Odavamatel mudelitel on vaid üks lõiketera, kui teistel on neid vähemalt kolm. See tähendab, et masina töö on aeglane ja äärmiselt kohmakas. Soovitame aga juhuks, kui on tarvis minna reisile või teisteks olukordadeks, kus on juba ette teada, et masin võib saada kahjustada. Sellisel juhul oleks kallimast habemeajajast lihtsalt rohkem kahju. Samas on 1. seeria ka suurepärane vaade tagasi ning tõestus sellele, kui pika maa pardlite areng sellest ajast alates teinud on.

Brauni 3. seeria esindaja Braun 3030 on juba kõvasti kõvem pill ja selle eest tuleb käia välja juba ka veidi kopsakam summa – hetkel Klickis 99,99 eurot. Habemeajajal on 3 iseseisvat lõiketera, mis teeb töö ka kolm korda efektiivsemaks ja sujuvamaks. Pärast esimese mudeli katsetamist tundub, nagu teeks see tõepoolest lõuale lihtsalt pai. 3. seeria Braun pardel on ideaalne mehele, kes otsib midagi mitte-liiga-kallist, aga siiski piisavalt efektiivset, et täita ära meie postituse alguses mainitud kriteeriumid. Erinevalt veel arenenumatest seeriatest on 3. seeria miinuseks veel ajakulu, sest veidi madalama tehnoloogia tõttu, tuleb nende pardlitega isegi 3 tera olemasolu korral ikka korduvalt ühe koha pealt raseerida, et tulemus nahalähedane, veatu ja täiuslikult sile oleks.

Mida tähendab habemeajamistehnoloogia viimane sõna?

Klick pakub Brauni puhul veelgi enam ka vahepealseid mudeleid, aga teeme vahepeal väikese hüppe ja vaatame, millega suudab Brauni 7. seeria meid üllatada. 7. seeria Braun 7893s sobib juba hinna poolest ilmselgelt nõudlikumale mehele. Klickis maksab ta hetkel 279,99 eurot, kuid Klick võimaldab klientidel soovi korral ka osamaksetega maksta, kui korraga selle jaoks raha kohe välja käia ei ole. Antud mudel võimaldab nii kuiv kui ka märgraseerimist, millest viimast eelistavad väga paljud mehed just sujuvuse ja mugavuse tõttu.

Eelnevate mudelite ees on tema eeliseks kindlasti efektiivsus igas mõttes. Uuenenud tehnoloogiate abil suudab ta oma terade abil kiirelt raseerida ka üksikud karvad, mis kasvavad teises suunas või on vahel jonnakalt paralleelselt näonahaga. Samuti saad sa erinevalt eelmistest mudelitest ise terade kiirust valida. Eelnev võib kõlada nagu müügijutt, aga olles katsetanud läbi pardlit seeriatest 1 ja 3, võime oma naha pandiks panna ja seda julgelt kinnitada!

Päris kindlasti ei olnud me nõus Klickist lahkuma enne raseerimise kõige viimast sõna, Braun 9. seeria läbikatsetamist. Braun 9290CC puhul on Braun võtnud kõik, mida 7. seeria puhul veel edasi arendada sai ja teinud ta veel ägedamaks. Kõige olulisema muudatusena võib sisse tuua, et mudel tunnetab enam näo ebatasasusi ja kontuure. See tähendab, et ühe tõmbega saad raseerida erineva pikkusega karvad siledalt ja pehmelt ning ühe korraga. See teeb töö näo jaoks kõvasti meeldivamaks ja üldises plaanis kiiremaks. Eriti soovitame 9. seeria Brauni ka neile, kes päris igapäevaselt habet ajada ei jõua või ei taha, sest ka pikemate karvade eemaldamisel on see mudel eriti suurepärane. Võib julgelt öelda, et ta on ka oma hinda – hetkel Klickis 379,99 – ühe tõelise habemeesteedi jaoks väärt.

Meil endal hetkel kõige kallima mudeli tarvis habemeajaja peale niivõrd palju kulutada kahjuks hetkel ei ole. Küll aga võime öelda, et ega me enne ise järele proovimist ei osanud seda kuidagi igatseda ka. Kel vähegi rahakott võimaldab – meie ausõna, et asi on seda väärt!

Kui lähed odavama ja lihtsama pardli teed ja oled arvamusel, et suurt vahet neil lihtsalt olla ei saa, jääd päris kindlasti alati seda “natuke paremat” igatsema. Seda natuke paremat, mis kriibiks veidi vähem ja teeks töö veel veidi kiiremini, sest “ega tal muidu miskit suurt häda ju polegi”. See on aga kindel valem, kuidas enda vannitoa sahtlisse lugematu hulk viletsaid habemeajamismasinaid koguda. Kuni lõpuks leiad selle, mis teeb kõigile eelnevatele pika puuga ära. Jah, ta on küll ka kordi kallim, aga mugavus ja rahulolu on seda väärt. Valides kohe väärt pardli, säästad sahtlis seisva vanaraua arvelt aga vähemalt poole korraliku pardli hinnast.

1 kommentaar

  1. Artiklis ei räägita millegipärast sellest, et juhtmega ja ilma akuta versioon kallima otsa pardlist maksab reeglina umbes sama palju, kui turu kõige odavama otsa pardlid. Ma ajan alati oma habet kas kodus või hotellis, kus on elekter olemas, mitte näiteks autoroolis, raskemat akuga pardlit ei vaja ega näe ka põhjust aku eest maksta enam kui kaks korda kõrgemat hinda

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here