Kuidas aiakujundusega algust teha?

Aiakujundus, väikelaen

Kaunis ning korrastatud aed on iga kodu visiitkaart. Aed on parim koht, kus pere või sõpradega grillida, lastega mängida ning lisaks on kaunist aeda ka niisama tore vaadata. Kes soovib, võib oma aias edukalt ka aedvilju kasvatada. Uus aed võib valmida mitmel moel: kas lasta kujundada professionaalidel või siis kõik ise otsast lõpuni valmis teha. Paljud inimesed eelistavad ise oma aeda kujundada, sest see on lõbus viis, kuidas oma vaba aega veeta ning lisaks võib sellest välja kujuneda tore hobi.

Kuidas finantseerida aiatöid?

Aeda kujundades võib ette tulla raskusi, millega hakkama saamiseks on vaja teinekord välist abi. Olgu selleks näiteks puudulikud teadmised maaparandustöödest või näiteks piiratud rahalised võimalused. Üheks võimaluseks on hakata ise raha koguma, igakuiselt raha kõrvale pannes. Teine võimalus on aias midagi pidevalt natuke teha. See võtab küll kauem aega, kuid samas näed kogu aeg ka tulemust ning lõppude lõpuks saab aed ikkagi valmis.

Kolmandaks võimaluseks on võtta väikelaen. Meiega võttis ühendust Finora Capital, kelle teenuste hulgas on ka väikelaen. Väikelaen pole kindlasti klassikaline kiirlaen, kus raha tuleb n.ö. piiks-piiks ja hetkega. Väikelaen on finantsteenus, mis lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest. Väikelaenu ei tohiks kindlasti võtta kergekäeliselt ning selle saamiseks peab laenaja finantskäitumine vastama ka teatud tingimustele.

Miks aiaplaan on vajalik?

Aiakujunduse peamine alus on plaani tegemine. Selle võib tellida professionaalsest maastikuarhitektuuribüroost või siis ise valmis teha. Plaanile tuleb kindlasti kanda kõik, mis aeda alles jääb. Näiteks valgustuspostid, kaev, garaaž, puud, põõsad jne. Arvestama peab ka puude kasvamisega. Plaanile peaks kandma istutatava puu võralaiuse selliselt nagu see kunagi kauges tulevikus välja hakkab nägema. Aiaplaani tegemine on väga hea mõte, sest siis tekib tegijal ka parem ettekujutus oma aiast ning nii saab vältida ka apsakaid, mis hiljem võivad lisaprobleeme hakata tekitama. Näiteks, kui plaanile kanda kõik varju jäävad alad, siis saab vältida olukorda, kus lillepeenar on rajatud kogemata puude varju.

Planeeri oma töid hoolikalt

Alati peab esmalt planeerima ala taimede istutamiseks ning alles siis tuleks hakata tegelema muru istutamisega. Muidu tekib olukord, kus hiljem tuleb hakata murust lahti saama, kuid see võib osutuda küllaltki raskeks ettevõtmiseks. Kui läheb taimede istutamiseks, siis see tegevus ei nõua väga suuri väljaminekuid ning väikelaen selleks pole kõige mõistlikum lahendus. Pigem on suuremateks väljaminekuteks maaparandustööd ja aiakuuri või piirdeaia ehitamine. Selliste mahukamate tööde jaoks võib väikelaen olla üks võimalikest lahendustest. Arvestama peab ikkagi, et tegu on finantskohustusega ning laenu võtmine tuleb korralikult enne läbi mõelda.

Oma aia planeerimine võib olla väga lõbus ettevõtmine ning kindlasti aja jooksul hakkab tegijal tekkima ka teatud pädevus ning oskus, kuidas paremini aia ehituse ja arendamisega hakkama saada. Kõige tähtsam on julge pealehakkamine, kindel visioon ja plaan, kuidas seda kõike ellu viia. Jõudu tööle, aednikud!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here