9 viisi, kuidas elutuppa elu tuua

Trandy bookshelf with many books and magazines

Kevadekuulutajad hakkavad välja tulema: linnud laulavad, hommikuid tervitab terendav päike, isegi kohvitass lõhnab paremini. Me kõik veedame oma kodudes suure osa oma elust, rääkimata rahast, mis me kodude alla paneme, seega miks mitte pingutada, et teha oma majast… kodu? Ettevõtmine, et muuta oma kodu kohaks, mis peegeldab sinu maitseid, väljendab sinu olemust, ning lihtsalt teeb sind õnnelikumaks, ei pruugi olla sugugi lihtne, kuid – usaldage mind – kogu see töö ja vaev on seda suure kõhhiga Kindlasti väärt. Protsessi hõlpsustamiseks panin kokku lihtsa ja lühikese nimekirja, mis aitab sul oma elutoa 2016. aastal korralikult särama lüüa!

Klassikaline kuld

Olgem ausad, kui mõtleme kullast, mõtleme kindlasti luksusest, rikkusest ja kõrgklassilisest küllusest. 2016. aasta trendid lubavad kodudesse tuua kõiksugu klassikalised kullatoonid ja –elemendid, alates kuldsetest lühtritest ja laudadest kuni väiksemate elementideni (kuldne detail laualambil; tähelepanu tõmbav kuldne motiiv kardinates). Ükskõik mil määral ja koguses, kullatoonide sisekujundusse põimimine loob tuppa kindlasti uudse ja luksuslikuma miljöö.

pinterest.com
pinterest.com
decorpad.com

Ära osta lihtsalt “komplekti”

Kui oled vähegi renoveerimisega ja sisustamisega tegelenud, tead, et mööblipoed üritavad sulle alati kõike kolakate komplektidena pähe määrida. Mitte ainult pole see instinktiivselt kohmetu, aga disainides komplektidele nõjatumine jätab toast ka alatihti steriilse, külma ja ebanaturaalse mulje. Poodeldes tee kindlaks, et soetad ainult esemed ja elemendid, mis on sulle tõesti meelepärased, mitte need, mida pood väidab, et vajad.

Osta esemeid, mis väljendavad sinu iseloomu

Näiteks kui oled sage lugeja, kaalutle sisekujundust, mis hõlmab kirjanduslikke motiive – näiteks klassikalised raamatukaaned, kas seintel raamituna, või niisama tihkelt riiulitele asetatuna, tekitavad meeldivalt hubase atmosfääri. Kasuta toa kujundamisel oma kirgi ja hobisid ning märkad isegi, kuidas sul on tuppa jalutades koheselt parem, mõnusam, kodusem meeleolu.

photowall.co.uk

Näita oma isiklikke kollektsioone üllatavatel viisidel

Kui sul juhtub olema üks või teine ebaharilikum kollektsioon, markidest soola- ja pipratoosideni välja, ära karda neid oma elutoas innovatiivsetes või ootamatutes kohtades näidata! Iga kord, kui seda märgatakse, näitab see inimestele osakest sinu iseloomust ja töötab ka kui tõhus vestlusealgataja.

Kasuta peegleid, et ruumi avardada ja elavdada

Peeglid teevad tõelisi imesid, kui sul on soov panna ruum tunduma suurem ja erksam kui tegelikult. Ürita leida lahendus, mis laseb valgusel neilt mõnusalt peegelduda ja saad tulemuseks tõelistelt helge, avara toa.

Räägi oma lugu

Kui sul juhtub kodus olema isikliku tähtsusega maal, mille kümme aastat tagasi soetasid, kuid siiani armastad, ära anna seda lihtsalt ära! Vastupidi, hoia seda kuskil, kus kõige enam aega veedad, nii selleks, et meenutada, miks seda armastad kui ka selleks, et tuba omanäolisemaks muuta.

Kasuta suurema mööbli puhul neutraalseid toone

Hea nipp, et pikas perspektiivis raha säästa – soeta kvaliteetseid, neutraalsemaid, ajatuid esemeid, mis ajaga oma väärtust ei kaota. Kui vaja, siis suuremate ostude tegemisel soovitan selleks kasutada remondilaenu taotlemist Krediidipangast (käes kuni kolme tööpäevaga; tagatiseta).

Uusi trende ja värvipalette rakenda pigem lihtsalt asendatavaid ja odavamaid elemente valides, nagu näiteks padjad, söögilauatoolid, lambivarjud jne. Sel moel on suuremad ostud pigem pikaajalised investeeringud ning sa ei pea oma trendikust ohverdama.

pinterest.com
foter.com

Pööra valgustusele tähelepanu

Korrektne ja oskuslikult paigutatud valgustus lubab toa valitud osi meeldivalt rõhutada ja välja tuua – kaalutle näiteks suunitletud valgustuse kasutamist mõne lemmikpildi välja toomiseks või sooja ja hajutatud valguse kasutamist, et luua hubane lugemisnurgake.

Rohkem valget!

Valge on teada-tuntult kutsuv ja värskendav värv, ning kuna see peegeldab hästi valgust, tuppa eredust tuues, teeb see ka imesid, et igapäevaelus tujutõstvalt toimida.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here