Elektriline tõukeratas – mugav viis ringi liikuda

Mis ühendab üliõpilast, ettevõtjat ning palgatöötajat? Nad kõik peavad olema esmaspäevast reedeni õigel ajal õiges kohas ning nädalavahetusel samuti. Ehk tööl, koolis või kodus. Kuidas nad sinna igal hommikul jõuavad? Mõni kasutab ühistransporti, teine jällegi omab isiklikku autot, kolmas jällegi kõnnib jala või sõidab rattaga. Just rattaga tööle ning koju sõitmine on muutunud mujal Euroopas väga populaarseks. Kuid kõige õigem lahendus, millest võidavad kõik, kes linnas ringi liiguvad on just elektriline tõukeratas. Kohe selgitame ka miks.

Miks mulle elektriline tõukeratas?

Kui vaadata kasvõi Tallinna, siis toimub linnas ikka korralik liikluse tihenemine. Parkimiskohti on alati liiga vähe ning kui isegi leiad vaba koha, siis see on üüratult kallis. Lisaks veel ka juurde kogu liikluses orienteerumise peavalu.

Ühistransport on Tallinnas küllaltki hea, kuid samas võivad ka bussid olla ülerahvastatud või lihtsalt ei ole peatus kodule või töökohale piisavalt lähedal. Väiksemates linnades pole jällegi ühistransport nii hästi korraldatud, et iga 5-10 minuti tagant käiks peatuses buss. Samas tööle ja kooli on vaja ikka õigeks ajaks jõuda. Lahenduseks ongi tõukeratas.

Eelis tavalise jalgratta ees on, et see võtab kõvasti vähem ruumi ning saad kenasti kooli või tööle siseruumidesse kaasa võtta. Autojuhid, kes pikema maa tagant tööle sõidavad, saavad autod üldse koju jätta või parkida linnast eemale ning viimased kilomeetrid võtta ette elektrirattal. Kokkuvõttes maksad vähem parkimise eest ning kõik töösõidud, mis päeva jooksul tekivad, saad mugavalt ka tõukerattal ka ära teha. Mugav, kiire ning maksab kindlasti vähem kui autosõit.

Millist tõukeratast valida?

Ennekõike tuleb selgeks teha paar asja: Mille jaoks sa seda kasutama hakkad? Kui pikad on päevased sõidud? Milline on sõiduteede olukord? Isegi enda kaaluga peab arvestama, sest rattamudeleid on mitmeid ning erinevusi palju. Elektriliste tõukerataste hinnad algavad kuskil 200 eurost kuni 2000 euroni. Nii et alumise ja ülemise hinnaklassi vahe on lausa 10-kordne!

Hindade erinevuse määravad mitmesugused omadused. Võrdluses kasutasime tõukerattaid Gpad Lite (250€) ja Inokim OX Hero (1899€).

Toodete võrdlus, odavam vs kallim:

  • maksimaalne sõiduulatus: 10 vs. 50 km
  • maksimaalne kandevõime: 80 vs. 120 kg
  • maksimaalne kiirus: 20 vs. 45 km/h, Inokimil on piiratud kiirus 25 km/h
  • mootori võimsus: 250 vs. 800 W
  • rehvid: Gpadil täiskummist ja Inokimil õhkrehvid
  • aku: 24V 4,4Ah vs. 60V 13Ah

Lisaks tuleb ka ära märkida, et kallimal mudelil on vedrustussüsteem, mis annab sõitjale võimaluse muuta vedrustusastet – kõrgem sobib paremini ebatasasele pinnale ning madalam aitab saavutada suurema stabiilsuse ning ka kiiruse. Loomulikult jäävad nende kahe hinnaklassi vahele palju erinevaid mudeleid, mille seast igaüks peaks just endale sobivaima leidma.

Kui hind saab takistuseks

Kui tõukerataste hindasid vaadata, siis tegu on küllaltki korraliku väljaminekuga. Ratast oleks ju vaja, aga kuidas see vajaminev summa kokku saada? Võimalusi on mitmeid.

Üks võimalus on koguda ning hakata juba praegu raha kõrvale panema. Teine võimalus on kasutada soetamiseks järelmaksu ning tasuda ostu eest sammhaaval. Kuid on veel olemas kolmas võimalus, milleks on väikelaen. Näiteks Finora Capitali teenuste valikus on väikelaen täiesti olemas. Väikelaen sobib hästi just väiksemate kulude katmiseks. Tutvu tingimustega siin. Kindlasti tuleb ära märkida, et väikelaen ei ole klassikaline kiirlaen, kus raha tuleb n.ö. piiks-piiks ja hetkega, vaid Finora Capital lähtub vastutustundliku laenamise põhimõtetest, kuid samas lubavad anda taotlusele kiire vastuse.

Elektrilised sõiduvahendid on tulnud, et jääda ning nende populaarsus kasvab nii meil kui ka mujal maailmas. Endale sellise sõiduvahendi soetamine tasub kindlasti ära, sest hoiab kokku aega ning pakub palju mobiilsemat liikumisviisi ning olgem ausad – lõbus on ka.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here