4 nippi, kuidas hoidised kaunimaks muuta

Aiasaaduste aeg on käes – maasikad, sõstrad ja kirsid on juba end päikese käes valmis küpsetanud ning ootavad nahka pistmist. Selleks, et ka külmal ja pimedal ajal saaks oma päeva tuua neid suviseid maitseid, on vaja need purki pista. Sedavõrd eriline sisu väärib ka värvikalt ilusat kesta. Kuidas oma hoidised kauplus Koduekstra abil silmapaistvaks teha, selleks on meil kogunisti 4 erinevat nippi.

1. nipp – Sildista kriidipliiatsiga

Kui purgid ja pudelid olemas, siis tuleb need õigesti ära märgistada. Selleks tulevad teile appi erinevad sildid ja märkmekleepsud. Võtad purgi, kleebid sildi ning kirjutad kriidipliiatsiga vajaliku informatsiooni peale.

Õnneks on tegu kleepsudega ning liimi pole vaja lisada. Kui silt peal, siis saad kirja panna, mis on moosi nimi ning millal see ka purki sai. Samuti võid ju ka tegija ehk autori initsiaalid peale kanda. Nii jääb kohe isikulikum ja erilisem tunne.

Sama lugu on märkmetahvlitega, mida saab paelaga kinnitada. Eriti hästi sobivad just mahlapudelitele kaela riputamiseks. Kui moos söödud ja mahl joodud, siis saab kogu info maha pühkida ning järgmisel aastal jälle uued kirjad peale kanda.

2. nipp – Kaunista ka purkide välispinnad

Aga kuidas hoidised väljastpoolt kaunimaks muuta? Hea lahendus on dekoratiivkleebis, mis sobib suurepäraselt purkide kaunistamiseks. Dekoratiivkleebis on kahe meetri pikkuses rullis ning igaüks saab sealt just sobiva pikkusega jupi välja lõigata. See kinnitub hoidistele ülilihtsalt tänu staatilisele elektrile. Ei mingit liimimist. Nii saadki väikese vaevaga purgid palju suvisemaks muuta. Lisaks on nii ka riiulitelt just õiget moosi või mahla lihtsam üles leida.

3. nipp – Kasuta dekoratiivpaela

Kes soovib natuke traditsioonilisemat kujundust, siis saab kasutada dekoratiivpaela. Komplektis on 5 paela, millest igaüks on ühe meetri pikkune. Valid sobiva paela, lõikad paraja pikkusega jupi välja ning kleebid purgile või pudelile. Tänu liimiribale jäävad paelad ka kindlalt kinni. Selliste paeltega saavad hoidised palju maalähedasema ning naturaalsema ilme.

4. nipp – Lase fantaasial lennata dekoratiivteibiga

Kes soovivad veel erilisemat lähenemist, siis teie hoidised võiksid kaetud olla kirevate dekoratiivteipidega. Koduekstra valikus on sädelevaid, erivärvilisi ning põnevate mustritega teipe. Kaunistamine käib samal põhimõttel nagu dekoratiivpaeladega. Ainult lõika ja kleebi. Võid ka vajadusel erinevaid teipe omavahel miksida. Näiteks nendel teipidel, mis me kasutasime, oli samuti taga liimiriba ning kaunistamine käis kiirelt ja lihtsalt.

Hoidised võivad olla just nii värvikirevad ja erilised, kui ise soovid. Pane ainult fantaasia tööle. Kui purke ja teisi anumaid puudu, siis Koduekstra varustab sind vajadusel ka säilitusnõudega.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here