Elektrumi Tark Kodu – mis see on ning kuidas töötab?

Kujuta ette olukorda, kus su kodu kohandab ennast vastavalt sinu elustiilile ning teeb seda samas ka energiasäästlikult. Lambid lähevad kui iseenesest põlema, radiaator reguleerib soojust vastavalt vajadusele ning kõik see toimub läbi sinu nutitelefoni. Tundub põnev?

Selline lahendus on täiesti olemas ning ka sina võid selle enda koju paigaldada. Selle nimi on Elektrumi Tark Kodu. Järgnevalt jagamegi nippe, kuidas Elektrum, Targa Kodu lahendustega su igapäevaelu palju mugavamaks muudab.

Mida Elektrumi Tark Kodu endas sisaldab?

Elektrumi Targa Kodu nutilahendused koosnevad erinevatest anduritest ja seadmetest. Peamine ning kõige tähtsam on keskseade. Keskseade tagab infovahetuse Targa Kodu teiste seadmete vahel ja muudab need veebi vahendusel kättesaadavaks. Seda on lihtne ja kiire paigaldada ning pole isegi vaja mööblit nihutada ega lisakaablitega mässata.

Kui keskseade on paigaldatud, siis saad vastavalt vajadusele juurde lisada teisi seadmeid ja andureid nagu:

  • temperatuuriandur- mõõdab täpselt temperatuuri ja õhuniiskust
  • juhtmevaba termostaat- kontrollib radiaatorite kütet igas toas. Temperatuurianduriga ühendades saab termoventiile vastavalt avada või sulgeda.
  • nutipistik- ühendab kodumasinad ja muud elektriseadmed (näiteks veeboiler või garaaziuks) keskseadmega ning võimaldab neid sisse ja välja lülitada kaugjuhtimise teel
  • põrandakütte termostaat- võimaldab kontrollida tubade kütmist, nii elektri- kui vesipõrandakütet
  • õhukvaliteedi andur- mõõdab temperatuuri, õhuniiskuse ja süsihappegaasi taset.

Nende ja kõikide teiste Targa Kodu seadmetega saad täpsemalt tutvuda siin.

Eks see kõik võib alguses silme eest kirjuks võtta, kuid tegelikult sõltub seadmete ja andurite hulk enda kodu vajadusest. Võimalik, et ei olegi kõiki vidinaid enda koju vaja, vaid piisav esialgu vaid paarist andurist ning keskseadmest.

Juhi kõike nutikalt ja säästlikult

Mis kasu me sellest kõigest saame? Esiteks on Elektrumi Tark Kodu alati käeulatuses. Tõmbad endale mobiilirakenduse GooglePlay’st või AppStore’ist ja võidki alustada. Rakenduse kaudu saad vajalikke muudatusi teha kiiresti ja lihtsalt ükskõik kust.

Näiteks iga toa jaoks on võimalik luua eraldi küttegraafik, mida saab muuta vastavalt oma rutiinile. Nii on võimalik küttekuludelt kokku hoida kuni 30%, ilma et peaks seejuures oma harjumuspärases mugavuses järeleandmisi tegema. Ehk enne koju tulekut lülitad kütte sisse ning koju jõudes on kodu soe, ilma et peaksid siis tühja kütma, kui sind kodus polegi. 

Teinekord sõidad nädalavahetuseks ära ning on hea küte ning teised seadmed välja lülitada. Juhi kasvõi oma koduse jõulukuuse tuledesära maailma teisest otsast . Lisaks saad ka detailse ülevaate oma kodumasinate ja seadmete elektrikulust.

Ohutus ennekõike

Kas on tuttav olukord, kus pähe torgatab mõte, et kas triikraud ja juuksesirgendaja said ikka välja? Samas ise oled juba kodust kaugel eemal. Elektrumi Tark Kodu võimaldab need muremõtted paari puudutusega peast pühkida, sest läbi rakenduse on väga lihtne vajalikud elektriseadmed kaugjuhtimisega välja lülitada. Nii jääb ära üleliigne muretsemine ning koju tagasi tormamine.

Kodu pole vaja ümber ehitada

Elektrumi Targa Kodu nutilahendus sobib nii eramajale, korterile kui ka suvekodule. Ei ole vaja eraldi planeeringut ega suuri ehitustöid. Vaja läheb ainult elektriühendust ning internetti, sest terve lahendus on edukalt teostatav lihtsate elektritöödega. Tark Kodu sobib väga hästi ka vanematele majadele ning korteritele. Oma kodu saab nutikaks muuta meist igaüks.

Kui sulle tundus, et ka sinu kodu võiks targaks saada, siis saad Elektrumilt pakkumist küsida siit. Miks mitte muuta oma elu veelgi mugavamaks ning kodu energiasäästlikumaks.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here