Kodukontor – kuidas seda õigesti sisustada?

Kodukontor

Aina rohkem tööandjaid võimaldab kodus töötamist. Enam ei pea tähtsa näoga kontoris tunde täis istuma, vaid saab tööd teha otse enda kodust. Nii hoitakse kokku ka aega, mis kulub tööle ja koju sõitmiseks ning annab töötajale juurde enda tööaja paindlikumat korraldamist.

Kuid tihti pole kodus olev töökeskkond just kõige sobilikum. Näiteks diivanil lösutades tuleb tukk peale, söögitoolil istudes jääb kael kangeks. Lisaks puuduvad kohad, kus tähtsaid dokumente ning teisi töövahendeid hoida.

Ehk puudub ideaalne ning sobilik koht, kus korralikult istuda ja tööle keskenduda. Hea lahendus on tekitada endale mõnus töönurk ehk kodukontor. Järgnevalt jagamegi teile mõningaid nippe, kuidas kodukontor muuta just selliseks paigaks, et töövaim ei raugeks ning ka endal oleks mõnus olla.

Vali töö tegemiseks sobiv koht ja laud

Enda koju töönurga loomine algab asukoha valikust. Võimalusel tuleks laud asetada akna äärde, et saaks võimalikult palju hakkama loomuliku valgusega, sest ebapiisav valgus tekitab stressi. Hämaral ajal aitab hädast välja üks korralik laualamp. Samuti võiks töönurk olla ülejäänud toast natuke eraldatud, et saaks tööle paremini keskenduda.

Laud tuleks valida nii, et kõik asjad ära mahuks ning ka endal oleks mugav istuda. Töölaud peab olema võimalikult puhas ja korras. Märksõnaks on minimalism. Asjade mahutamiseks kasuta kappe, sahtleid ja riiuleid. Kui oled otsustanud asju ka töölaua alla mahutada, siis tuleks jälgida, et jalgade jaoks jääks võimalikult palju ruumi.

Miks mitte lisada lauale või kapi peale mõni taim, et muuta töökoht õdusamaks. Toataimed pidavat olema lausa tervistava toimega.

Kuhu panna kõik need asjad?

Asju ikka tekib juurde, sest töö käigus on kuhugi vaja paigutada kõik dokumendid, kirjatarbed, kaustikud, märkmepaberid jne. Ega kodukontor tavalisest kontoriruumist selle poolest erine – ikka tuleb asjadele õige kodu leida. Tähtis on üle vaadata, kuhu kõik see kraam panna. Kui asju on palju, siis võib kaaluda kinniste sahtlite ja ustega kappe, et paberite kuhjad silma ei riivaks ning üldpilt oleks võimalikult puhas. Kui on vähem asju vaja ära mahutada, võib valida ka lahtised riiulid. Sellise lahendusega on dokumentidest parem ülevaade ning lisaks on neid kergem leida.

Milline on õige töötool?

Ideaalne kodukontor vajab ka sobivat töötooli, mis toetab selga ning on mugav. Korralik töötool on investeering enda tervisesse. Kui koju kontoritooli valida, tuleks vaadata ka selliste toolide poole, mis annaks üldilmele midagi juurde. Ehk oleks ühendatud kaunis disain ning ka töötooli praktilisus. Kontoritooli valimisest leiad lisainfot siit.

Kes nüüd leidis inspiratsiooni ning soovib hakata oma töönurka kujundama, võib vaadata Aatriumisse. Nende laiast valikust leiab kõike, mis enda kodukontori sisustamiseks vaja võib minna. Eriti head pakkumised leiad, kui klikid siia.

Kui teed tööd, siis tuleb armastus

Järgmine kord, kui ülemust näed, võid talle öelda, et uuringute järgi säästab kodukontor aega ning tekib suurem rahulolu tehtud tööst. See annab töötajale võimaluse paindlikumalt planeerida oma tööaega, mille tõttu kasvab ka produktiivsus. See pole kindlasti sobiv lahendus kõigile, aga kui töö iseloom seda võimaldab, siis miks mitte proovida. Ära siis unustada, et kodukontor on samuti töö tegemise koht ning selle õigesti sisustamine on olulise tähtsusega.

 

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here