Ise tehtud küünal – valmistamisõpetus

Ise tehtud küünal

Oleme oma aastakesega jõudnud juba sinnamaale, kus päikesel võtab üha rohkem aega, et ennast üles upitada ning üha kiiremini sätib ta end ka silmapiiri taha peitu. Pimedaks kisub, on see, mis ma öelda tahan. Aga meie, inimesed, oleme valguse järele üsna janused ning just elav tuli on see, mis seda meile kõige mõnusamal moel pakkuda suudab. Lahenduseks julgen välja pakkuda sellise värske leiutise, mille nimi on küünal, saate tolle lausa ise oma kätekestega valmis meisterdada. Paari väikese nipiga paneme need ka lausa eriti hästi lõhnama, et teil oleks enda jaoks või kinkimiseks üks eriline ise tehtud küünal.

Taaskasuta vanu või meisterda uutest

Küünla meisterdamine käib kolmes etapis – esiteks anname vormi, seejärel sisu ning viimaseks lõhna. Vaja läheb küünlavaha, kuuseküünalt või küünlatahti, nuga ning nõud, milles küünlavaha sulatada.

Vormi saab anda mistahes anumaga, mis kannatab endas hoida sulanud küünlavaha – plasttops, tass, piparkoogivorm või näiteks tühi mahlapakk. Mina kasutasin joogiklaasi, millega sain oma küünlale täpselt sobiva kuju ja suuruse anda.

Vahaks sobib väga hästi kasutada vanade küünalte ülejääke või osta hobipoest just endale sobivat. Sulatamiseks olen mina kasutanud päris mitut moodust. Näiteks võib selle panna vanasse metall-anumasse ning sulatada pliidil, sulatada võib ka plastikanumaga mikrolaineahjus või hoopis panna metalses anumas küünlavaha kuuma veega täidetud kaussi, kus see ka väga hästi omale vedela kuju võtab.

Pärast vaha sulamist pane valmis oma vorm ning küünlataht või kuuseküünlad, viimaseid võid mõlemaid küünlatahina püstiselt vormi keskele panna ja küünlavaha ümber valada. Kui kasutad küünlatahti, siis selle püsti hoidmiseks saad lihtsa nipina kasutada pesulõksu ja paari puupulka. Laota kaks puupulka üle anuma ja nende vahele pane risti pesulõks, mille vahel on küünlataht. Gravitatsioon teeb oma töö ja saad tahi ümber valada juba meelepärase vaha.

Mulle meeldib teha ühevärvilisi küünlaid, kuid mitut värvi vaha olemasolu korral saad neid ka kihiti peale valada, et sinu ise tehtud küünal veel erilisem paistaks, võid oma anuma lausa mitmeks sektoriks jaotada ning ükshaaval neid täis valada.

Tuba mõnusalt lõhnama

Kaneel, puuviljad, kohvioad või midagi hoopis meelepärasemat – ise tehtud küünal võib just selline olla, nagu ise soovid. Kui armastad puuviljaseid aroome, siis soovitan lõigata näiteks õuna- või sidruniviilu ning lisada see otse küünlavaha sisse, sama võib teha ka kohviubadega. Lõhna andva elemendi võib samas ka ilusa paela või vähekese liimi abil kinnitada küünla välispinnale. Igal juhul, kui küünlatahi läidad, on tuba mõnusaid aroome täis.

Ise tehtud küünalIdeaalne kink ja suurepärane element sinu koju

Ise tehtud küünal – lisa sügisõhtutesse õdusat valgust, tee üks vahva kingitus mõnele lähedasele või aseta see elektrikatkestuse korral lauale. Praegustel pimedatel õhtutel on see küünlameisterdamine üks täitsa asjalik ettevõtmine, lase loovusel lennata ning proovi ka ise julgelt järele!

Ise tehtud küünal

1 kommentaar

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here