Kodune seebitegu on lihtne kui lapsemäng

Seebitegu

Seep – pane seda kokku veega ning võid puhtaks saada enda, riided ning valades segu mullitajasse saad nautida lapselikku rõõmu- ja õnnetunnet, kuni jalad on mullide tagaajamisest kandmisvõimetud. 

Erineval kujul on keskmise kaupluse seebiriiulil, liialdamata, üle mustmiljoni erineva seebi ja seda nii vedelas kui tahkes vormis. Ka ökopoodides on seebivalik nii suur, et pea hakkab lihtsalt ringi käima (kõik need lõhnaseebid!). Ja mida siis lõpuks enda jaoks valida, kui valik nii suur on? Mul üks hea lahendus – kodune seebitegu!

Hüvasti seebikivi

Kodune seebitegu pole midagi üle mõistuse keerulist, kuna hobi- ja käsitöökauplustes on leida sellist vahvat toodet nagu seebimass. Selle näol on tegu juba valmis seebiga, mille sisse saad sina segada kõiki enda lemmiklõhnu, õlisid ning kõike muud, mis nahale head võib teha.

Tänu seebimassile pole enam tarvis jännata seebikivi ja kõige muuga, mida seebi keetmine nõudis. Seetõttu on selle valmistamine paljuski sarnane meie varem räägitud kodusest küünalde tegemisega. Kõik see tähendab, et soovi korral võid vahvat tegevust ja nokitsemist anda ka pere väiksematele.

Mida siis vaja läheb?

Anum, milles seebimassi sulatada.

Segamisnõu, milles segad kokku lisandid ja seebi.

Vorm seebile kuju andmiseks – sobib mõni vana muffinivorm, purgid, klaasid, topsid jms.

Lisandid ehk kõik, mida soovite lisada, et seep paremini lõhnaks, niisutaks või nahka pehmendaks.

Lusikas doseerimiseks ja segamiseks.

Sinu kodune seebitegu võiks saada alguse sellest, et mõtled välja, mis lisanditega soovid oma seepi täiustada. Mulle meeldib enda seebile lisada kuivatatud piparmünti ning samuti ka riivitud porgandit. Esimene annab sellele mõnusa värskuse ning riivitud porgand jääb seebi sees väga ilus paistma. Lisaks panen alati oliiviõli – see teeb naha mõnusalt pehmeks. Sega kogu vajalik kraam kokku ja võid hakata seepi sulatama.

Seebi sulatamine on imelihtne – lõika seebimass tükkideks ning aseta see sulatamiseks mõeldud anumasse. Tõsta see mikrolaineahju ning umbes 500-600W piisab, et mass mõnusalt vedelaks läheks. Kalla vedel segu segamisanumasse ning sega see lisanditega kokku. Nüüd ei jää muud üle, kui kogu asi vormi kallata ning saad jääda seebi tahenemist ootama. Soovitan seda külmikusse jätta, sedasi tuleb seep vormist paremini välja. Tahkumiseks kulub umbes tunnike, misjärel saad seebi vormi seest välja võtta.

Katseta, mängi, korda

Kodune seebitegu on põnev ja üpriski lihtne toimetamine. Oma retseptis võid kasutada ka erinevaid eeterlikke õlisid ja koorivuse suurendamiseks kohvipaksu, kaerahelbeid või isegi meresoola. Saad oma seepe ka põnevalt kaunistada ning neid tulevaste pühade puhul kellelegi kinkida. Valikuid ja mänguruumi on palju, nüüd jääb üle vaid tegudele asuda!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here