GoPro kaamerad – millist valida?

GoPro kaamerad on juba mõnda aega tehnikaturul kuum trend. GoPro kaamerad on mõeldud nendele inimestele, kes tahavad foto- ja videomaailmast saada midagi enamat. Need kaamerad lihtsalt võimaldavad enamat, kui sa arvata oskad. GoPro kaameratega saad luua midagi erilist. GoProdega on eriti hea jäädvustada hetki ekstreemspordiharrastajatel, aga samas ka niisama puhkusel olijail, kes näiteks tahavad jäädvustada midagi ka vee all toimuvast.

GoPro kaamerad on peaaegu tikutopsi suurused, veidi paksemad ning väga kerged. Neil on erinevad korpused, osad on plastikust, metallist ja on ka kummiäärega, mis takistavad märgudes käest libisemise. Muidugi saab oma GoPro kaamerale juurde tellida erinevaid detaile. Näiteks käehoidja, kaitsva läätse, vööhoidja, lenksu kinnituse, kiivri rihmkinnituse jpm.

Et aga rääkida lähemalt GoProde omadustest ja võimalustest, võtame ette Klicki e-poes hetkel müüdavad variandid: GoPro HERO5 Session, GoPro HERO Session Adventure ja GoPro HERO5 Black Adventure.

GoPro HERO5 Session:

See on musta värvi, kaalub 74 grammi ning on veekindel (10 m). Sellel on olemas USB-C, Wifi ja Bluetoothi liidesed ning mälukaardipesa microSD kuni 65 GB. HERO5 Session mudelil on 10 megapiksliga kaamera ning ka time lapse  ehk saad kaamera ise pildistama panna. Sellel on ka sarivõtterežiim. Kõige olulisem, mida välja tuua on, et HERO5 Sessionil on 4K video resolutsioon, mis on 4 korda suurem klassikalisest Full HD’st. Mugav stabiliseerida ning digitaalselt sisse suumida. See võimaldab 4K juures 30 kaadrit sekundis filmida ning full HD’s 90 kaadrit sekundis. Kaameral on elektrooniline stabilisaator. Sellel kaameral on 1000 mAh aku, MP4 salvestusformaat ning lisaomadusena häälkäsklused.

See sobib inimesele, kes tahab midagi enamat, kui lihtsalt telefoniga filmida. See sobib vabaaja harrastajale, kes julgeb proovida ekstreemsusi ja tahab teha midagi lahedat.

GoPro HERO Session Adventure:

See GoPro on veidi lahjem variant. See võimaldab teha kõrge resolutisooniga 1440p30 ja 1080p60 videoid, mis võimaldab teha 30 kaadrit sekundis. Megapiksleid on sellel 8 ning samuti olemas ka time lapse ja sarivõtterežiim nagu kahel teisel. HERO Session Adventure on samuti veekindel (10 m), kaalub 74 grammi ning sellel 1030 mAh aku. Antud mudelil puudub stabilisaator. Kaameral on MicroUSB, Wifi, HDMI ja Bluetoothi liidesed ning mälukaardipesa microSD kuni 64GB.

Kaamera sobib nimesele, kes ei oota midagi väga professionaalset ning pigem  on inimene, kes tahab lihtsalt osa saada GoProde pakutavatest võimalustest. Kelle jaoks on see kerge hobi ning on GoPro maailma avastaja.

GoPro HERO5 Black Adventure:

Black Adventure on kõige võimsam eelpool mainitutest. Selle videoresolutsioon on samuti 4K, kuid võimaldab 30 kaadrit sekundis filmida 4K-ga ning 120 kaadrit full HD’s. Kaameral on 12 megapikslit. Lisaks teistele ülal mainitud liidestele on Black Adventure’l veel MicroHDMI, mikrofoni ja GPS’i liides. Mälukaardipesa on sellel MicroSD kuni 64GB (klass 10). HERO5 Black Adventure kaalub 120 grammi, on veekindel (10 m) ning sellel on 1220 mAh aku. Stabilisaator on digitaalne. Black Session erineb ka selle poolest teistest, et sellel on vahetatavad akud, HERO mudelid tuleb laadima panna aku tühjenedes.

See kaamera on mõeldud inimesele, kes ootab midagi enamat, sest kaamera on väga professionaalne ja kvaliteetne. Ka erifilmides on seda kasutatud. Sobib inimesele, kes harrastab seda ala ning soovib saada professionaalset tulemust, näiteks filmida spordivideoid.

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here