Meisterda ise: kevadised taimeseaded aeda ja terrassile!

nipimeister-taimeseaded

Kevad on täies hoos ja eesolev nädalavahetus suisa ideaalne, et pühadeajaks ja kevade tipphetkeks oma kodu ja hoov veidi ette valmistada. Meisterdasime Nipimeistris spetsialistide abiga kaks vahvat kompositsiooni kevadiste taimedega ja jagame ka teiega nippe, kuidas küllaltki kiiresti värvikirevad ja lõbusad taimeseaded oma kodu ehtima panna.

Rääkisime aianduskeskus Hortese spetsialistidega ning küsisime neilt nõu, kuidas täpselt ja milliseid taimi komponeerides ilusad kompositsioonid saavutada. Hortes on sel kuul avanud ka oma kevadhooaja ja külalistele on uudistamiseks välja pandud väliala. Nii taimi kui ka teisi põnevaid elemente, mida oma seadetes kasutada, leidub Horteses nii sees kui väljas.

Lihavõtteseade kevadiste õite ja punutud korviga

Seadete tegemisel saab kasutada vahvaid aluseid ja anumaid, mida ka Hortes laias valikus pakub. Meie meisterdasime koos aianduskeskuse nõuandjatega oma esimese, lihavõtete-teemalise seade, kaunisse metallist aluse peal seisvasse heledasse punutud korvi ning kaunistasime seade toredate dekoratiivsete jäneste, tibude ja munadega.

Korvi põhja lisasime mulda ning seejärel nartsissid, hüatsindid, kobarhüatsindid ning väikese paju. Õitsvate taimede vahele lisasime murulapikesi, mida aianduskeskus ka spetsiaalselt seadete ja kompositsioonide tegemiseks pisikeste lappidena müüb. Need tuleks väiksemateks tükkideks murda ning seada nõnda, et taimedevaheline ala oleks kenasti kaetud.

Hortes müüb paju noorte puudena mulla sees. Soovitame puid kasutada kevadhooaja vältel kompostisioonis ning kui hooaeg läbi saab ja taim suuremaks kasvab, siis istutada ta ümber omaette kasvama.

Kevadine seade laias taimekastis

Teise seade komponeerisime piklikusse suuremasse taimekasti, mis näeb juba eraldiseisvana efektne välja – kauni valge välimuse ja kihvti rohelise lipsuga ümber kasti (selle lisasime muidugi ise juurde).

Selle taimeseade tegemisel otsustasime kasutada rohkem rohelisi ja igihaljaid okaspuid ning -põõsaid. Püsikutega seaded on vaheldusrikkad just seetõttu, et hooajalisi õistaimi, mida seadele püsikute elavdamiseks juurde lisada, saad sa vastavalt hooajale alati seal vahetada. Kui ühtede taimede aeg saab läbi, saad need asendada teistega. See annab sulle võimaluse sarnane kompostisioon pea et aastaringi elavana hoida.

Kasutasime tänases kompostisioonis pukspuud, rohelist kadakat ja padipõõsast. Värvi annavad käesoleval hooajal meie seadele kuldkakar ja sarvkannike.

Hortese spetisalistid panevad veel südamele, et õistaimi pottidest välja võttes tuleb nende kandiline kuju juure ümbert veidi murendada, et taime juured saaksid end harali ajada. Kui seadet pole aga plaanis tervet hooaega hooldada ja kompositsioonis hoida, siis võib julgelt taimed asetada seadesse ka koos pottidega, et need hiljem eraldi ümber istutada.

Mõlema kompositsiooni alusmullaks sobib hästi harilik mustmuld, sest õistaimed üldjuhul seadetes pikaajaliselt ei hoita ja eraldi väetada neid kompositsioonis vaja ei ole.

Soovitame nii pühade kui ka terve kevadhooaja puhul teilgi meisterdada ise mõni vahva seade. Kõik vajaliku saab ühe käiguga aianduskeskusest kätte ning vahvad kevadised seaded kaunistavad meie koduaedu või terrasse nädalaid!

1 kommentaar

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here