Sport on põnev. Liikumine on kehale kasulik. Terves kehas terve vaim jne. Seda teavad ju kõik. Kuid milline on see õige spordiala, millega algust teha ning pärast alustamist ka selle juurde pidama jääda? Siin tuleb mängu ekstreemsport. Põnev, vaheldusrikas ning huvitav. Nimetus ekstreemsport on natuke eksitav, sest tegelikult võivad kõik spordialad olla ohtlikud. Tähtis on järk-järgult omandada vastavad oskused, et endale liiga ei tehtaks. Kindlasti pole ka nö ekstreemspordialad ohtlikumad kui näiteks kabe. Ka kabet mängides võib toolil jalg alt ära murduda ja kukkumine on vältimatu.
Kuna Eesti asub sellises kliimavöötmes, kus on neli aastaaega, tuleks spordiala valida vastavalt sellele, mis ilm meil väljas parajasti on. Järgnevalt tutvustamegi teile spordialasid, mis tõstavad adrenaliini, on põnevad ning millega tegelemine nõuab ka õiget varustust.
Talvel suusad alla ja sõitma!
Kui mõelda talve peale, siis võib küll tekkida tunne, et palju seda lund meil aastas nüüd ikka on. Õues võib juba olla külm, kuid lund veel kuskilt ei paista. Kas on üldse mõtet siis suuski endale soetada, kui nagunii seda õiget suusailma on võib-olla paar nädalat aastas?
Tegelikult on ka väikese külmaga võimalik väga edukalt suusatamisega tegeleda. Kui termomeeter näitab juba paari külmakraadi, siis on suusarajad lahti ning mäed kaetakse samuti koheselt lumega. Murdmaasuusatamine on äge ala, kuid suurel kiirusel mäest alla laskumist ja seda adrenaliini kogeb ikka ainult mäesuuskade või lumelauaga. Mäesuusatamine on äärmiselt populaarne üle terve maailma. Kõige parem sellega algust teha ongi tegelikult nö meie enda Eesti küngastel. Kui juba teatavad oskused ja vilumus olemas on, siis võib ette võtta ka suusareise nendesse riikidesse, kus ka pikemad ning järsemad mäenõlvad. See on kindlasti ala, millele annad näpu, kuid võtab käe.
Mida siis suvel teha?
Suvel on lumi kadunud, kuid oma suusa- ja lumelauaoskusi saab edukalt lihvida ka asfaldi peal. Näiteks longboardiga sõitmine on Eestis väga populaarne. Longboarding on kihvt harrastus, mis sobib küll meie arust kõigile, olenemata vanusest, soost või hetkelisest füüsilisest vormist. Tegu on põhimõtteliselt rula peal ringi liuglemisega. Longboardi laud on tavalisest rulast laiem, pikem ja stabiilsem. Võime öelda, et iseseisvalt laual seismise ning sõitmise õpib pea iga inimene kuskil ühe tunniga ära. Võib ka trikke teha nagu tavalise rulaga, kuid see pole eesmärk omaette. Tähtsam on tihti lihtsalt mõnusalt ringi sõites liuelda ning tore trenn on samuti garanteeritud. Longboardiga on tihedalt seotud ka surfamine. Mõlemad kihvtid alad, kuid longboardiga on alguses kergem alustada.
Hobid on lahedad, aga palju see maksab?
Hobid võivad tõesti alguses natuke kallid tunduda ning nõuda mõningaid väljaminekuid, kuid alati võib alguses vajaliku varustuse rentida või laenutada ning siis alles teha otsus, kas mulle see ala ikka nii väga meeldib, et endale ka päris isiklik varustus lõpuks soetada.
Finora Capital on ettevõte, kes pakub oma klientidele erinevaid rahastamisvõimalusi. Üks nendest võimalustest on just väikelaen. Finora Capital annab alati enne lepingu sõlmimist kliendile lepingueelset teavet ja tutvustab laenu võtmisega seotud riske. Väikelaen pole kindlasti kiirlaen, kus raha tuleb kiiresti ja hetkega. Väikelaen on finantsteenus, mis lähtub vastutustundliku laenamise põhimõttest ning laenu taotleja finantskäitumine peab vastama ka teatud tingimustele.
Kui mõelda mäesuusa- või surfivarustuse ostmise peale, siis kindlasti võib enda rahalistest võimalustest vajaka jääda. Varustus ei pea olema just kõige kallim, kuid see peab olema korralik. Longboardid on jällegi väga rahakotisõbralikud spordivahendid ning nendel on ka väga suur järelturg. Paljudes Facebooki gruppides ning ostukeskkondades müüakse palju kasutatud longboarde. Tuleb lihtsalt otsimisega natuke vaeva näha.
Spordialasid on kindlasti veel ja ka palju ekstreemsemaid. Tähtis on esmalt kasvõi erinevate aladega tutvust teha. Ega midagi muud kui suusk või laud alla ning mägesid ja künkaid vallutama.