Hügieenitooted vannituppa

Kuna praegusel ajal on meie isiklik hügieen tõusnud väga suure tähelepanu alla, siis mõtlesin sellest pisut kirjutada. Kätepesust on räägitud palju, aga kuidas on enda ihu pesemisega? Millised hügieenitooted enda pesemiseks parimad on ning kuidas neid ka hooldada? See ongi meie tänaseks teemaks.

Mida valida

Enamikes kauplustes on hügieenitooted päris laias valikus – on looduslikke ja sünteetilisi, nahale pisut karmimaid või hoopis päris pehmeid. Mina oma õrna nahaga olen kasutanud sellist nuustikut, mis ei ärrita mu nahka, kuid samas on kergelt kooriva toimega. Üks peamisi põhjuseid, miks pesutooteid kasutada, ongi see, et need aitavad vana nahka eemaldada. Niisama seebiga pestes ei jää nahk katsumisele kaugeltki nii pehme. Muideks, sarnane nuustik on olemas ka pesukindana ja sellel saab kasutada mõlemat külge – pesukinda külg sobib hästi tundlikemadele aladele.

Teine asi, mis mul pesus käies peab käepärast olema, on seljapesuhari. See mitte ainult ei puhasta, vaid ka masseerib ning pärast pesu jääb väga mõnus ja värske tunne. Võib proovida ka seda seljapesunuustikut, mis on harjast pisut pehmem või sellist kahepoolset varianti. Nende kõigi puhul on tegemist sünteetiliste toodetega, mis on loodud võimalikult hügieenilisteks.

Ka hügieenitooted vajavad hooldust

Hügieenitooted jäävad kodus tihti tähelepanuta, kuid nende hooldamine on väga tähtis, sest niisked keskkonnad võivad toota palju baktereid. Õnneks pole nende puhastamiseks suurt pingutust vaja – piisab vaid korralikust kuivatamisest ja nuustikute kord nädalas pesemisest.

Pärast pesemist riputa oma nuustik või hari kuivama – sedasi kuivab see kõige kiiremini ning rippumine aitab kaasa ka tuuldumisele. Oma nuustikut või pesukinnast võid vabalt pesta pesumasinas – soovitan visata kokku rätikutega ning pesta neid koos kõrgel temperatuuril. Pesuharja võib leotada valgendilahuses – see tapab kõik bakterid ilma vaevata, piisab viiest minutist leotamisest. Pärast loputa see voolava jaheda veel all ning oledki valmis.

Kui oled oma nuustiku ära pesnud, siis soovitan sellele anda värskust ka mõne nahasõbraliku essentsõliga – tilguta veekaussi pisut õli ning solberda seal sees nuustikuga, et see õliga paremini kattuks. Hiljem jäta kuivama.

Kvaliteetsed hügieenitooted aitavad sul oma heaolu eest hoolt kanda. Leia oma nahale sobiv toode kauplusest Koduekstra ning ära unusta seda korrapäraselt hooldada. Olgem terved!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here