Jõulukaunistused tee parem ise!

joulukaunistused

Jõulukaunistused jõulukaunistused, kus te küll olete, mina tahan teid riputada ülesse! Just nii, jõulud on varsti käes ning jälle otsime üles suure kasti igasuguste nunnude jõulukaunistustega. Kasti sees on igasuguseid dekoratsioone – kulda ja karda, ehteid ja lehvikuid, käbisid ning jõuluvanasid ning mõned vilguvad ja mõned mitte. Istud nende ees ja mõtled, et need panen sinna ja need sinna. Need panen kõrgele, kust kass kätte ei saa, sest eelmine aasta ajas ta jõulukuuse kolm korda ümber ja hävitas mitmeid dekoratsioone, sest ta on ju.. noh.. kass. Anname andeks, ikkagi nunnu 🙂

Aga kadunud ja katkiste jõuluehete pärast pole vaja muret tunda, sest appi tuleb internet! Siit leiab igasuguseid vahvaid jõulukaunistusi, mis paneb kindlasti sinu kodu eristama naabrite ja sõprade omast. Mõnda neist on eriti lihtne teha ka! Hea on ka see, et praegu on lund ka natuke vähemaks jäänud, jõuab veel metsa alt korjata natuke materjali ka.

Millest alustada? Mida silmas pidada?

1) Jõulude puhul on, vähemalt minu jaoks, oluline ka lõhn. Olete tundnud jõululõhna? Glögi, tee, piparkook, mandariin, kaneel jne. Astud ruumi sisse ja kohe on ninaaugud seda mõnusat lõhna täis. Oeh, jõulud on ilus aeg! Sinna juurde veel lõhnaküünal ka, see on nagu kirss tordil. Aga kuidas sellist hõngu saada sisse nii, et kestaks kaua? No väga lihtne!

Vaja läheb paari kaneelipulka, 4 poolikut apelsini (ehk siis 2 apelsini lõika pooleks), tassitäis jõhvikaid ning paar rosmariini vart ning suurt potti. Pane kõik asjad potti ning siis lase vaiksel tulel podiseda. Varsti ongi terve tuba täis jõuluhõngu, väga heal juhul ka koridor ning naabrite korterid ka 🙂

2) Lumehelbed, lumehelbed, küll teie olete helded.  Jäta see vahvlitops ning söö vahelduseks pulgajäätist. Ei, mitte, et vahvlitopsil midagi viga oleks, aga vahvlist lumehelbeid ei tee. Vaata kui ilusad, pane rippuma või liimi seinale, just nii nagu ise tahad. Vaja läheb ainult liimi (soovitavalt Super Attack või mingi muu tugevam), pulgajäätise pulki ning pihustavat värvi. Värvivalik vabatahtlik!

3) Jõulupärg valmista aga sellest peenikesest metallist riidepuust, mis tavaliselt on igatepidi väljaväändunud. Parem võta see riidepuu kätte ning vääna temast üks korralik ring. Nüüd võta erinevad ehted ning riputa need riidepuu külge. Vahele võid pista ka pisikesi kuuseoksi, käbisid, komme jne.

4) Mis veel? Ooo, kindlasti advendikalender! Üks võimalus on teha 24 väikest kinkekarppi, nende sisse panna kommi ning siis ilusti ära pakendada. Kindlasti märkida peale ka numbrid. Selline armas kalendrike sobib näiteks su kallile kaaslasele, kuid miks mitte ka lastele. Iga päev üks armas pakike! Veel saab kalendrit teha näiteks tikukarpidest. Erinevaid võimalusi on palju, ei hakka neid kõike siin ära tooma, aga uudista näiteks siit või siit!

5) Noh, see ei ole küll nipp, aga esimesel võimalusel tehke piparkooke! Palju palju  piparkooke, igasuguseid ning erinevate kujudega. Alati on tore, kui laual on võtta piparkooke ning mandariine!

Niisiis, ära unustage, et jõulud on koosveetmise aeg ning kui on võimalus, siis jõulukaunistused tehke ka alati koos. Laske aga fantaasial lennata ning loodan, et meie jagatud nipid on teile heaks inspiratsiooniallikaks 🙂

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here