Kuhu iganes meie silm kodus ka ei vaataks, igal pool näeme tehnoloogiat. 21. sajandi hüperareng on meid sidunud eluga, mis annab küll vabadust ja mugavust, kuid lükkab meid force majeure’i tõttu mõneks ajaks nurka – pehmelt öeldes sellesse olukorda, kus pimeduses küünalde põletamine ja võbeleva leegi taustal jutustamine on elektrikatkestuste populaarseimad tegevused. Tormide põhjustanud vooluvõnked ja -puudumised on seega meie väikesel Eestimaal tavaline nähtus. Aga et meie seljatagune oleks kindlustatud, vajame selleks… kindlustust!
Erinevad kindlustusvõimalused
Kuna kodu ei ole ainult neli seina, siis tekib küsimus: mida saame kindlustada? Olgu selleks suvine äikesetorm, puid elektriliinidele langetav talvine maru, ülevalt laest tilkuv naabri vannivesi või isiklik hooletus – erinevate ootamatuste vastu saab kindlustada kõike, k.a kallist elektritehnikat. Millised võimalused selleks aga esinevad?
Koduste riskide vähendamiseks saab mängu tuua kodukindlustuse. See on varakindlustuse liik, mis kaitseb kodust vara, mille juurde kuuluvad korter/maja, abihooned ja elupind ühtse tervikuna. Siia alla kuuluvad ka kõik esemed, alates mööblist, lõpetades nipsasjakestega. Ent leidub ka teine, vähe spetsiifilisem võimalus.
Nagu eelnevalt öeldud, oleme tehnoloogiast sõltuvuses. Kuna “nutikus” saadab meid kõikjal, siis on nutikas valik elektriseadmete kindlustuse pakett. See aitab Sind juhul, kui elektriseade kahjustub või hävib äikese, üla- või alapinge, ülekoormuse või lühise tõttu.
Pimeduses ei ole mõtet kobada
Tempoka elu juures kipume tegema rutakaid otsuseid. Teame kõik vanasõna “põrsast kotis ei osteta”, mis kindlustuslepingu sõlmimise juurde sobib nagu pliiats paberile. Enne tuleks ikka tähelepanelikult lugeda, mida leping endas sisaldab.
Näiteks kodukindlustuslepingut valides tuleks kindlasti tähelepanu pöörata sellele, kas kindlustus hõlmab ka teisi aspekte peale eluruumide. Kuna kodust vara saad kindlustada ka nii, et loetled üles kõik, mida soovid katte alla võtta, võib juhtuda, et mõni “linnuke” (näiteks seadmete juurde!) jääb panemata ning õnnetuse korral kahju ei korvata. Samuti tasub meeles pidada, et kõik kodukindlustused ei kata ilmtingimata kõiki riske.
Kui Sinul on kodus tehnikat, mida soovid kaitsta äikese ning voolu kõikumise eest või elad lausa kodus, mis on niivõrd “tark”, kus isegi ventilatsiooniseade mõtleb ise ning külmkapp püüab WiFi-laineid, oleks mõistlik teha “linnuke” just elektriseadmete kindlustuse paketile, mida pakub näiteks koostöös If kindlustusega Elektrum Eesti. Et kodutehnikat ebavajaliku särisemise kahjude eest kaitsta, siis elektriseadmete kindlustusega elektrileping hõlmabki spetsiaalselt kodutehnoloogiat. Nii võid olla kindel, et välgu tabamisel on Sinu soetatud tehnoloogia väärtus eluruumides kaitstud. Kaitsmine algab siis, kui Sul on juhtumi toimumise ajal Elektrum Eesti OÜ-ga sõlmitud kehtiv elektrimüügileping, mis sisaldab kodutehnika kindlustust. Sooduskoodiga „Elektrum kaitseb“ on endale (ja perele) võimalik kuni 30.06.2020 soetada soodsatel tingimustel elektrileping koos kindlustusega. Kui Sul peaks tekkima täiendavaid küsimusi, pöördu julgelt Elektrumi poole kliendiinfo@elektrum.ee või loe lisaks kodulehelt www.elektrum.ee.
Kindlustusteenuse pakkuja on If P&C Insurance AS. Tutvu kindlustustingimustega www.if.ee ja vajadusel küsi lisainfot Kindlustustelefonil +372 777 1211.
Kuigi heitlikud Eestimaa ilmad võivad meile tihti tuua elektrikatkestusi ja pimedaid õhtuid, ei ole vaja elektriseadmete kindlustamisel siiski pimeduses kobada. Isegi, kui väljas raiub sügisene maru ja visuaalselt võimsad piksenooled kutsuvad fotograafe pildistama, ei pea Elektrum Eesti kliendid pöidlad pihus kodus istuma ja varalise kahju pärast muretsema, sest nende vara on kaitstud. Seega – miks mitte vahetada oma praegune elektrileping kindlustusega paketi vastu, sest elektrimüüja vahetamine erakliendile on ju tasuta?