Aiadekoratsioonid täidavad aia laulu ja valgusega

Inimesed on oma elukeskkonda kaunistanud sellest ajast saati, kui meie esivanemad otsustasid puu otsast alla ronida. Väike pilt koopaseinale, kivikujud ühisaladele ning kõiksugu valgusallikad, mis iganes pimeduses nendele veel ruumi jagub. Vaatame üle, millised aiadekoratsioonid meil Eestis poelettidel on ja seda kauplus Koduekstra abiga.

Klassikalised aiadekoratsioonid

Nagu kirss tordil on aiakujud minu jaoks need, mis ühe kauni aia lõplikult üheks tervikuks toovad. Kindlasti ei pea neid olema palju, ega tükkima aiakujunduses isegi esiplaanile mitte, aga paar väikest aiakuju ühte suurde aeda annavad sellele erilise võlu.

Näiteks see väike varblane sobiks suurepäraselt istuma ühe puu või põõsaalusele vahvaks väikeseks üllatuseks kõigile, kes sealt mööda peaksid jalutama. Veel üheks huvitavaks lähenemiseks oleks sensoriga aiakuju, mis sinu möödudes linnulaulu vilistama hakkab. Mitte ainult ei ole see silmale tore vaadata, vaid toob su hoovi ka ilusat lauluviisi.

Päikeselamp on täiuslik aiavalgusti

Ammutades päeva jooksul energiat päikesevalgusest, hakkab päikeselamp pimeduses särama ja toob su aeda ka hilistel õhtutundidel valgust.

Päikeselampe võib kasutada lihtsalt praktilistel eesmärkidel – näiteks markeerida jalgradade asukohad, oma aiadekoratsioonid või isegi mõne kaitset vajava taime, et keegi sinna peale ei astuks, aga põnevate valguslahendustega võid oma aeda ka lihtsalt kaunistada. Targemad pead on omavahel kokku pannud aiakujud ja päikeselambid, tulemuseks selline vahva öökull, mille helendavad silmad su öist aeda võivad valgustada.

Hea aiakujunduse üks reegleid on see, et ükski aiadekoratsioon ei tohiks liialt silma torgata. Aed on tervik, mille iga üksik osa toetab teisi, et luua ladus ja ühtne keskkond. Seega tasub juba aiakuju valides mõelda, millise põõsa alla või tiigi kõrvale seda kõige parem paigutada oleks. Samuti ka valgustitega – kuhu peaks päikeselamp valgust lisama, et see parima tulemuse annaks. Seda kõike öeldes, ärge kartke ka oma loovust kasutada – tegu on siiski teie aiaga ning kõige parem tulemus ongi see, millega te kõige rohkem rahul olete. Õnneks on Koduekstra riiulitel valikut piisavalt. Vaadake see kindlasti üle, et aed grillhooajaks üles lüüa!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here