Taaskasutatavad bambusnõud säästavad loodust

Ma pole päris kindel, aga võis juhtuda, et leidsin täiusliku nõudeseeria. Väga vastupidavad, kerged puhastada, loodusele hellad (bio-lagunevad) ning täiesti mõistliku hinnaga. Ja seda kõike otse loodusest, või õigemini – kauplusest koduekstra. Daamid ja härrad, teie ees on bambusnõud.

Oleme juba mõnda aega pakkunud välja asendusi ühekordsetele plastiknõudele toonud esile muu hulgas nii biolagunevat pappi (mis kahjuks toidumahlade abil lausa ära sulab) ning kaasaegseid korduvkasutatavaid plastiknõusid. Mõnda aega on turul olnud midagi veel erilisemat ning selleks on bambusnõud.

Võib olla olete juba kohanud korduvkasutatavaid bambusest kohvitopse – vot, midagi sellist on ka need bambusnõud. Õigemini öeldes on tegu bambuse kiududest pressitud toidunõudega. Nimelt töödeldakse bambusest saadud mass loodussõbralike ainetega läbi ning seejärel antakse sellele vajaminev kuju ning selleks võivad olla näiteks erineva suurusega taldrikud, kausid suppide või salatite nautimiseks või miks mitte ka joogitopsid, mis võiksid väga edukalt asendada ka sinu praegusi morsiklaase.

Bambuse teevad eriliseks päris mitu omadust. Esiteks –  selle kemikaalidevaba kasvatamine. Bambuses on endas antibakteriaalsed ained, mistõttu pole vaja seda pestitsiididega kahjurite eest kaitsta. Lisaks on bambusnõud ka väga vastupidavad ning seda mitte ainult igapäevasele kasutamise vaid ka põrutustele. Bambus on üsna painduv ning seetõttu pole mingit hirmu, et pikast päevast pehmed näpud seda katki võiks pillata. Viimaseks peab kindlasti veelkord toonitada nende loodussõbralikkust – bambusnõud on täielikult biolagunevad ning ka nende tootmine on väga säästev. Bambus on põhimõtteliselt üks hästi kiiresti kasvav muruliik (kuni 90 cm päevas!) ning tänu sellele pole nende tootmine loodusele kuigi kurnav.

Kus ja kellele?

Enamjaolt on bambusnõud kasutusel just piknikel ning väliüritustel, aga üha enam on inimesed hakanud neid ka oma peamiste toidunõudena kasutatama. Praktilisest küljest pole neil võrreldes keraamiliste toidunõudega ühtegi puudujääki. Soovitan neid kindlasti ka lastega peredele, kus on võsukestel kombeks oma tassidele-taldrikutele kogemata või hoopis väga hea meelega maha kukkumiseks pisut hoogu anda. Nende nõude peal peab ikka päris korralikult vaeva nägema, et keegi neist jagu saaks.

Vastupidavad, kergesti hooldatavad ning loodussõbralikud – sellised need bambusnõud on. Ma üldsegi ei imestaks kui mõne aasta pärast on kogu plastik teie köögis just bambuse poolt välja vahetatud. Kui tahad olla esimeste seas kes sellega hakkama saab, kae kindlasti koduekstra e-poodi!

Jäta oma vastus

Please enter your comment!
Please enter your name here